Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak obsługiwać myjnię bezdotykową?

22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 103149 postów

Napisano 19 maj 2011 - 23:14

Komentarz do artykułu: Jak obsługiwać myjnię bezdotykową?

#2 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 23:14

Ja jednak preferuje woskowanie we wlasnym zakresie. Wymaga duzo wiecej pracy, ale efekty sa nieporownywalnie lepsze niz z tego plynnego wosku z myjki cisnieniowej.

#3 Guest_pandora_wawa

Guest_pandora_wawa
  • Goście

Napisano 23 maj 2011 - 18:07

A czy mozna woskowac samochod pod blokiem? Bo wiem ze w wielu miastach mycie jest zabronione...

#4 Guest_carolcia

Guest_carolcia
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2011 - 19:37

Pandora: Mycie a woskowanie to dwie różne sprawy - do mycia używasz wody, która brudna i detergentami spływa do kanalizacji bądź gleby (możliwość zanieczyszczenia). Woskowanie to tylko preparat na szmatke i jezdziesz po lakierze - nic nie spływa, nic nie zanieczyszcza. Wiec raczej nie powinnaś mieć żadnych problemów.

#5 Guest_janek300

Guest_janek300
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2011 - 00:58

Ja kiedyś próbowałem nawoskować samochód samemu prawdziwym woskiem.Zrobiłem połowę i myślałem że ręka mi odpadnie.Nie polecam takiej roboty nikomu

#6 Guest_Majones

Guest_Majones
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2011 - 23:58

ja na myjni bezdotykowej wydaję około 12 zł żeby w miarę przyzwoicie umyć samochód. I śmieję się z tych którzy mówią że myją za 4.Bo widać, że "umyty samochód" to pojęcie bardzo różnie traktowane :)Można oczywiście spłukać auto z kurzu ale naprawdę brudnego samochodu nie domyjemy za chiny samym bezdotykiem.Najlepiej widać to na czarnym lakierze - bez ingerencji dotykowej się nie obejdzie a szkoda mi katować lakier szczotkami, którymi ktoś przed chwilą szorował sobie koła...

#7 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2011 - 11:10

Oczywiście, że masz rację zakładając że na myjnie jedziesz raz na pół roku. Na bezdotykowej umyjesz samochód za 5 impulsów, jeżeli będziesz go mył raz na 2-3 tygodnie, to wtedy nie ma żadnego problemu. I jak wspominalem - raz na pół roku warto się pomęczyć z woskiem.

#8 Guest_Alcman

Guest_Alcman
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2011 - 09:27

Dla każdego co innego znaczy umyte auto :)Jasne że można "umyć" samochód za 4 czy 6 zł. Ale większego brudu żadna myjnia bezdotykowa nie ruszy. Po wyschnięciu zostaje skorupa brudu i chociaż byśmy myli auto za 40 zł po prostu nie da sobie z nim rady, jedynie mycie ręczne zdaje egzamin.A jak wygląda sprawa z tymi szczotkami na myjniach? One są bezpieczne dla lakieru? Nie porysują go?

#9 Guest_adam1981

Guest_adam1981
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2011 - 13:07

Na jakiej myjni samoobsługowej jest szczotka do mycia kół?Znam chyba wszystkie myjnie i nie widziałem nigdy szczotki do mycia kół.Owszem na Yello jest szczotka do mycia karoserii ale nie do kół

#10 Guest_amigo75

Guest_amigo75
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2011 - 13:10

Ja w swojej okolicy też nie widziałem szczotki do mycia kół. Wręcz przeciwnie na wszystkich myjniach samoobsługowych ze szczotką jest napisane, żeby nie używać jej do kół.

#11 Guest_Gonzo12345

Guest_Gonzo12345
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2011 - 13:11

Tak w ramach sprostowania. Nie wszystkie myjnie używają do mycia proszku w programie zasadniczym.Np. w Yello Karcher stosują płynne chemikalia bez proszku.No i szczotka tam rzeczywiście nie jest do kół

#12 Guest_turbo_marek

Guest_turbo_marek
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2011 - 13:13

A czy na takich samoobsługowych myjniach to zawsze jest tyle samo czasu za złotówkę czy nie?Ja mam dziwne wrażenie, że na niektórych myjniach samoobsługowych myję dłużej a na niektórych krócej i stąd biorą się różnice w kwocie potrzebnej do umycia.

#13 Guest_tomek767

Guest_tomek767
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2011 - 13:15

No jak mają się różnić. Przecież te myjnie są sieciowe.Na każdej powinno być tyle samo czasu mycia za złotówkę.

#14 Guest_amigo75

Guest_amigo75
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2011 - 13:17

Nic podobnego kolego.Logo na myjni samoobsługowej mówi tylko o producencie urządzeń.Nie ma żadnych sieci myjni. To że wyglądają tak samo to nic nie znaczy.Weź sobie kiedyś stoper i sprawdź czas mycia na myjniach z takim samym logo.

#15 Guest_turbo_marek

Guest_turbo_marek
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2011 - 13:18

A jak jest z jakością? Czy to możliwe żeby jedna myjnia lepiej myła a iia gorzej?

#16 Guest_amigo75

Guest_amigo75
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2011 - 13:20

Oczywiście, że tak. Ilość i jakość preparatów chemicznych używanych do mycia zależy od właściciela i obsługi myjni. Mogą używać lepszych lub gorszych preparatów, ale przede wszystkim wielu właścicieli myjni oszczędza na preparacie myjącym. Stąd różnice w jakości mycia.

#17 Guest_TaDI6

Guest_TaDI6
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2011 - 15:29

Myjnia bezdotykowa to często strata kasy. Jeśli właściciel oszczędza na środkach do mycia, a za 1 złotówkę mamy jakieś 20-35 sekund mycia (bo są i takie myjnie) to moim zdaniem to nie ma żadnego sensu.

#18 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 21 marzec 2012 - 10:19

a czy są jakieś sieci myjni gdzie za złotówkę nie mam X czasu tylko X płynu z pistoletu? mam na myśli to że czasem gdy mam większe zabrudzenia których płyny nie chcą mi usunąć, muszę wówczas wspomóc się na przykład gąbką okładając na jakiś czas pistolet z którego w tej chwili nie korzystam. No i chamskie jest że za to też mi kasa leci bo czas leci.. chyba zamontowanie czegos ala wodomierz nie jest technologicznie nie do realizacji?

#19 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2012 - 20:21

Technologicznie oczywiście, ale jak się ludzie spieszą, to więcej ludzi auta umyje i więcej ludzi kasę zostawi. A tak każdy by sobie wziął gąbkę, popatrzył czy domył wszystko... a sfrustrowany pan na końcu kolejki by się wkurzył i jechał na inną myjkę

#20 Guest_Uzytkownik

Guest_Uzytkownik
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2013 - 12:49

Nigdzie nie spotkałem w myjniach "bezdotykowych" ostrzeżenia że nie wolno myć wlotów z przodu samochodu. Jeśli woda z proszkiem dostanie się do wlotów powietrza do filtra i dalej do silnika to robi takie spustoszenie że właściwie silnik po kilku takich myciach do remontu. Użytkownicy takich myjni tylko dziwią się że od czasu gdy korzysta z takiej myjni to samochód jest słaby, gorzej przyspiesz itp.Proszki te skutecznie wypłukują oleje w silniku których zadaniem jest oliwienie i uszczelnianie. W silnikach wysokoprężnych (dizel)reakcja jest natychmiastowa. Gorzej odpala. Wszystkich użytkowników przestrzegam przed nieuważnym myciem. Należy myć mając lancę ustawioną pionowo a nie poziomo do gryla.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych