Skocz do zawartości

Jak usunać plamy po oleju z kostki brukowej

48 odpowiedzi w tym temacie

#21 bystry45

bystry45

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 październik 2015 - 19:32

Rownież myślę ze łatwiej będzie wymeinić te kilka kostek, byłem w podobnej sytuacji i zamówiełem z http://www.kamieniar...erta-krawezniki kilkanaście kostek i gościu mi wymeinił.

#22 Guest_karczi

Guest_karczi
  • Goście

Napisano 27 listopad 2015 - 11:50

też miałem ten problem, nie dośc że na kostke kapało z auta to jeszcze w innym miejscu z grilla;/  próbowałem woda i taką specjalną szmatką ale nic, dopiero dynasilem wszytsko pięknie zeszło

#23 Monkey_Funcky

Monkey_Funcky

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 635 postów

Napisano 07 grudzień 2015 - 15:40

może jakimś dobrym rozpuszczalnikiem bo tłuste plamy to chyba inaczej nie zejdą.

#24 Martens

Martens

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 69 postów

Napisano 31 grudzień 2015 - 07:59

łatwo na pewno nie zejdą.

#25 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1662 postów

Napisano 31 grudzień 2015 - 09:17

coca-cola weźmie wszystkobiggrin.png

#26 Misiek222

Misiek222

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 13 maj 2016 - 20:36

Tutaj można kupić chemię do kostki w dobrej cenie: preparat do mycia kostki brukowej

Gotowe Wzory HACCP dla firm

#27 HieronimB

HieronimB

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 27 maj 2016 - 13:17

Woda + płyn do naczyń. A później impregnacja kostki brukowej.

#28 Guest_adam

Guest_adam
  • Goście

Napisano 29 listopad 2016 - 18:11

u mnie sie udało, ze szybko zeszło karcherem na wysokiej temperaturze z ludwikiem i sie udalo. A Kostkę mi kładła firma inter import export jeżeli ktoś potrzebuje to jest świetna firma, bardzo dobrzy fachowcy, dokładni, nie było zadnych poprawek, kostka lezy juz kilka lat i jest w stanie idealnym

#29 majkel29

majkel29

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 198 postów

Napisano 19 grudzień 2016 - 13:08

Kostka brukowa nie wymaga  specjalnych zabiegów pielęgnacyjno-konserwacyjnych, wystarczy przygotować mieszankę wody i płynu do mycia naczyń, to powinno wystarczyć. Jeśli szukacie dobrych fachowców, którzy specjalizują się w układaniu kostki z okolic Bydgoszczy, warto wziąć pod uwagę Jarbet (http://jarbet.net/#contact) oni oferują także transport materiału oraz doradztwo w zakresie projektu.

#30 kac.rusz

kac.rusz

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 20 grudzień 2016 - 10:09

Myślę, że powinieneś spróbować wody z płynem do naczyń :P cola tez jest ciekawym pomysłem. Ewentualnie spróbuj impregnacji kostki brukowej. Ja używam preparatu do czyszczenia kostki brukowej https://sklep.hadwao...lean-floor.html . Używam go do czyszczenia kostki bo zapobiega pleśni ale może uda się też z tłustymi plamami, nie próbowałem 

#31 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 892 postów

Napisano 06 luty 2017 - 17:22

E tam cola :)  profesjonalne środki kosztują tyle co metr kostki. Kup i wymień i przy okazji napraw samochód.

#32 versia90

versia90

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 71 postów

Napisano 08 luty 2017 - 18:47

Ja bym zapytał o to jakiegoś specjalistę. Tak będziesz miał rzetelną opinię.

Ludzie małoduszni zawsze usiłują pomniejszyć innych...

#33 tomek34h

tomek34h

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 127 postów

Napisano 21 luty 2017 - 18:56

Na podjazdy czy parkingi trzeba kupować specjalną kostkę. A jak nie to karcher, ale z tych mocniejszych.

news.jpg

#34 Bogumlala

Bogumlala

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 02 marzec 2017 - 09:21

mężowi doradził Pan który układał szwagrowi kostkę, żeby spróbować zmyc te plamy środkiem Dynasil Oli Absorber

#35 Guest_Inna

Guest_Inna
  • Goście

Napisano 16 marzec 2017 - 10:45

Na kreta? zalozyc siatke na krety:)

#36 Guest_Michal31

Guest_Michal31
  • Goście

Napisano 31 maj 2017 - 11:18

Ja sobie z takimi plamami radziłem kiedyś używając płynu do mycia naczyń fairy. Trzeba było się trochę namęczyć, ale ostatecznie jakoś to schodziło. Postanowiłem więc zapobiegać zamiast leczyć i postanowiłem zaimpregnować kostkę w miejscach gdzie stoją samochody. Znalazłem na internecie preparat do impregnacji z firmy HADWAO i zacząłem go stosować. Byłem bardzo mile zaskoczony efektami, ponieważ plamy po oleju teraz nie wnikają w kostkę dzięki wykorzystaniu technologii nanocząsteczkowej, która wnika głęboko w strukturę tworząc niewidzialną powłokę. Teraz wystarczy wziąć zwykłe chusteczki higieniczne i wytrzeć plamę kiedy taka powstanie. Po wszystkim nie ma śladu, dlatego jak komuś zależy na zachowaniu czystej kostki, to warto wypróbować preparat.  

#37 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2017 - 10:50

Witam! Też miałem taki problem, bo wylałem na kostkę 100 ml przepracowanego oleju, powstała wielka plama, oczywiście kupiłem masę "super turbo kosmicznych" i drogich w cholerę preparatów i do dzieła.

Skutek taki że odbarwiłem kostkę, a olei został. Dopiera na tym forum dowiedziałem sie jak banalnie prosto można pozbyć się każdej nawet starej plamy i tu ukłon do pana pt. Greg IX (dzięki za pomoc).

Zrobiłem tak, po prostu na suchą  (bez moczenia wodą) plamę wylałem płyn do naczyń jakikolwiek i czekałem na deszcz, dzień dwa to bez znaczenia, pewnie można samemu lać wodę, ale będziesz lał parę godzin albo dobę, deszcz  sam to zrobi cierpliwości. Po pierwszym opadzie znikło 50% plamy, więc polałem płynem znowu i znowu parę dni czekałem na deszcz i po tym razie plama została ledwie widoczna, została kosmetyka, trzeci raz i po sprawie. Polecam wszystkim.

Ps. Jeśli macie sposób 100% na kreta (tego sk.....a) do dajcie znać, bo już majątek wydałem i nic.

Kret jest pod ochroną a najlepszym sposobem jest poranna(ok.6.00) i wieczorna (ok.18.00)obserwacja terenu w którym buszuje  i łopata. Umnie zadziałało.

#38 Miga66

Miga66

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 08 czerwiec 2017 - 15:59

Ja się niestety kompletnie na tym nie znam...

Przyjaciele przychodzą i odchodzą, jak kelnerzy w restauracjach, zauważyliście?

#39 wicehrabia

wicehrabia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 610 postów

Napisano 29 czerwiec 2017 - 14:31

No cóż, zwykły deszcz na pewno nie wystarczy, żeby coś takiego zeszło.

#40 Guest_Kuban

Guest_Kuban
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2017 - 10:17

palnikiem a w ostateczności dobrą opalarką i olej "wypali" się całkowicie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych