Skocz do zawartości

Jak usunać plamy po oleju z kostki brukowej

41 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_piotr220

Guest_piotr220
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2011 - 23:06

Jak w temacie.niestety auto trochę kapało przez pewien czas. Uszczelniacz na wale dał o sobie znać.Teraz uszczelniacz wymieniony a na kostce przed domem zostały plamy.Wiecie jak to usunąć?

#2 Guest_tomek767

Guest_tomek767
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2011 - 23:14

Ja próbowałem zmywać benzyną ekstrakcyjną ale jak olej wejdzie w kostkę to chyba nie ma rady. Moja metoda nie pomogła praktycznie w ogóle.

#3 Guest_amigo75

Guest_amigo75
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2011 - 23:46

Ja widziałem na allegro preparaty do odplamiania mycia kostki brukowej.Podobno są też jakieś impregnaty, które zabezpieczają przed ponownym ubrudznie,

#4 Guest_freelicence

Guest_freelicence
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2013 - 12:12

Usunięcie plam po oleju może pozornie trudne ale tak nie jest.Wcale nie potrzeba specjalnych płynów, czy środków, wystarczy sposób.Aby się tutaj nie rozpisywać zapraszam do foto poradnika jak usunac plamy oleju z takich powierzchni jak kostka brukowa czy posadzka betonowa.http://jak-wyczyscic...ac-plamy-oleju/Pozdrawiam

#5 Guest_Blizzarr

Guest_Blizzarr
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2013 - 15:22

Jakby była dobra kostka, to by nie łapała tak oleju. Po kupieniu kostki od kost-betu nie mam już z tym problemu, chociaż przyznam, że wcześniej mocno mnie to wpieniało.

#6 Guest_Andrew

Guest_Andrew
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2013 - 02:08

Również jestem zdania tak jak blizzar, że jeśli byłaby kostka dobrej jakości jak w/w kost-bet to by plam nie było ;{

#7 Guest_buciak

Guest_buciak
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2014 - 15:02

nie ma kostek które się nie poplamią, gadacie głupoty. A same plamy najlepiej wywabiać płynem do mycia naczyń, poczytajcie sobieo tym -  http://natarasie.com...kowej,1643.html

#8 piotrekbe

piotrekbe

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 13 luty 2015 - 14:51

nie ma kostki która się nie łapie plam. Niestety takich cudów jeszcze nie wymyślono. Ale są sposoby żeby się pozbyć plam. Co prawda trochę musiałem się uszukać, żeby coś znaleźć ale w końcu jest coś wartego uwagi w tym zakresie. Bo przecież zwykłe środki myjące nie mogą wyciągnąc oleju z kostki. Ale jeśli mowimy o środku który zastygając po prostu wysysa olej to brzmi to bardziej realnie :D i takim czymś jest dynasil oil absorber. Środek w postaci pasty nanosi się wartwą 4-5mm na plamę ipozostawia do wyschnięcia. Później tylko trzeba to ściągnąć i powstały ewentualny nalot spłukać wodą. I po problemie. Sam nie wierzyłem ale może zostawię wam bloga tej firmy ze zdjęciami z przeprowadzania właśnei usuwania takkiej plamy http://www.consil.co...-oleju-z-kostki

#9 Guest_Greg IX

Guest_Greg IX
  • Goście

Napisano 18 luty 2015 - 15:27

Najpierw spłukaj wężem ogrodowym.

Potem Ludwik z wodą 1:3; Niech pół godziny pomoknie ten kawałek co będziesz czyścić.

Potem szorowanie i znowu spłukać wężem ogrodowym.

Jeśli nie puści za pierwszym razem – powtórz wszystkie manewry

#10 kawski199

kawski199

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 20 luty 2015 - 15:54

Dzięki za rady :)

Gold is at the end for each of us to find

#11 przeprtrans

przeprtrans

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 25 marzec 2015 - 12:31

jeśli dotyczy to kilku kostek to najlepiej je wymienić i po sprawie kostka brukowa śląsk

#12 Guest_nowatorek

Guest_nowatorek
  • Goście

Napisano 30 marzec 2015 - 08:08

Polecam najpierw spłukać to porządnie wodą pod ciśnieniem. Do tego jest dobra taka myjka karchera: apeks-system.com.pl/pl/Dom-i-ogrod/Urzadzenia-wysokocisnieniowe/Klasa-premium#main_content – też miałem bardzo duży problem, bo mam warsztat samochody i często kostka się brudzi. Po takim rozlaniu oleju warto też umyć kostkę preparatem – są takie specjalne, które można kupić na przykład w składach budowlanych. Najlepiej jest jednak uważać, bo nie każdą kostkę można tak łatwo czyścić.

#13 Grzegorz Wróbel

Grzegorz Wróbel

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 30 marzec 2015 - 12:23

też muszę wypróbować w takim razie. Nie sądziłem, że da się to czymkolwiek doczyścić, więc nawet nie podchodziłem do tego, ale teraz spróbuję;)

#14 arnoldzik

arnoldzik

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 02 kwiecień 2015 - 11:44

i jak udało CI się?

#15 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 13 maj 2015 - 21:54

Witam! Też miałem taki problem, bo wylałem na kostkę 100 ml przepracowanego oleju, powstała wielka plama, oczywiście kupiłem masę "super turbo kosmicznych" i drogich w cholerę preparatów i do dzieła.

Skutek taki że odbarwiłem kostkę, a olei został. Dopiera na tym forum dowiedziałem sie jak banalnie prosto można pozbyć się każdej nawet starej plamy i tu ukłon do pana pt. Greg IX (dzięki za pomoc).

Zrobiłem tak, po prostu na suchą  (bez moczenia wodą) plamę wylałem płyn do naczyń jakikolwiek i czekałem na deszcz, dzień dwa to bez znaczenia, pewnie można samemu lać wodę, ale będziesz lał parę godzin albo dobę, deszcz  sam to zrobi cierpliwości. Po pierwszym opadzie znikło 50% plamy, więc polałem płynem znowu i znowu parę dni czekałem na deszcz i po tym razie plama została ledwie widoczna, została kosmetyka, trzeci raz i po sprawie. Polecam wszystkim.

Ps. Jeśli macie sposób 100% na kreta (tego sk.....a) do dajcie znać, bo już majątek wydałem i nic.

#16 rarbara

rarbara

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 25 maj 2015 - 17:22

Przede wszystkim trzeba pamiętać o impregnowaniu kostek, wtedy tak nie wpijają. To na przyszłość ;)

#17 Pawello

Pawello

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 165 postów

Napisano 22 czerwiec 2015 - 21:33

No, to ja chyba wypróbuję pomysł z płynem do naczyń... A na kreta? Wibracje. Mogą być plastikowe butelki, ale to słabe. U nas krety się wyniosły, jak sąsiad zaczął robić polbruk i utwardzać powierzchnię taką maszyną wibrującą.

#18 konmalki

konmalki

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 262 postów

Napisano 29 czerwiec 2015 - 21:10

ten olej wsiąką w kostkę. Szanse są nikłe, jeśli nie została zaimpregnowana.

#19 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2015 - 11:13

Jest sposób do usunięcia oleju z kostki betonowej. W sklepie internetowym do-kamienia.pl mają takie żele które się nakłada na noc i rano plama znika,. To nie czary tylko dobre środki chemiczne. Ale po usunięciu plamy trzeba pamiętać o impregnacji aby zapobiec takim plamom na przyszłość.

#20 mietekdrabek

mietekdrabek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 25 sierpień 2015 - 08:48

Kiedyś mnie taki parking publiczny zaskoczył, ponieważ był poplamiony od oleju, aż tu pewnego dnia przyjeżdżam a tu kostka jak nowa. Są jakieś specyfika do tego. Dobrze, że mój pierwszy samochód stał na kamieniach, bo bym musiał chyba szukać tego typu środków czyszczących.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych