Skocz do zawartości

Samochodowe myjnie parowe

65 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Majones

Guest_Majones
  • Goście

Napisano 30 maj 2011 - 15:17

Czy ktoś z Was zetknął się już z tematem samochodowych myjni parowych?Bo o ile na początku byłem zainteresowanym myciem auta w myjni parowej to teraz temat wydaje mi się na tyle rozwojowy, że może warto zainwestować w taki sprzęt?Ile kosztuje założenie takiej działalności?Jaki jest koszt zakupu myjek parowych?A co do samego mycia to czy korzystacie już z usług takich myjni parowych?Polega to na bezinwazyjnym i ekologicznym myciu auta, i z tego ci wiem samochodowe myjnie parowe są naprawdę skuteczne.A jak wasze wrażenia?Lepiej mycie na myjni ciśnieniowej bezdotykowej (karcher) czy myjnia parowa?

#2 Guest_Matee

Guest_Matee
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2011 - 16:10

Myjnia parowa ma potencjał, rynek takich myjni rozwija się.Przykładowe miesięczne koszty to około 3-4 tysięcy złotych.Średni koszt mycia auta na myjni parowej oscyluje od 30 do 40 złAby się to opłacało musimy robić minimum ponad 100 aut miesięcznie.Co daje nam około 4-5 aut dziennie.W innym przypadku ciężko będzie wyjść nawet na zero.Zakładanie myjni parowej nie wiążę się z wielkimi nakładami finansowymi - natomiast jeśli myślimy o niezłych zyskach to trzeba to zrobić na większą skalę, zapewnić sobie stały dopływ nowych klientów i zatroszczyć o stałych.Nie ma lekko :P

#3 Guest_Alcman

Guest_Alcman
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2011 - 00:40

Korzystałem raz z usług samochodowej myjni parowej - dojazd pod dom za 40 zł i pełne mycie. Wyszło nawet nieźle, jest "bezinwazyjne" i ekologiczne.W przeciwieństwie do karczera którego nie wolno używać pod domem etc.A na jakim terenie zamierzasz działać ze swoją myjnią parową?

#4 Guest_adam1981

Guest_adam1981
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2011 - 16:23

A co zimą. Czy taka myjnia parowa jest bezpieczna dla samochodu?Przecież lakier auta zimą ma np. -10 stopni. Para ma temperaturę ponad 100 stopni. Czy to nie jest za duża różnica. Czy lakier nie pęknie?

#5 Guest_piotr220

Guest_piotr220
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2011 - 17:19

Ja bym w życiu zimą nie pojechał do takiej myjni.Zwłaszcza, że koło mnie taka jest to nawet nie w budynku.Gość myje auta pod wiatą.Nie sądzę żeby to było bezpieczne zimą dla lakieru

#6 Guest_nail

Guest_nail
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2011 - 13:17

faktycznie trzeba uważać na myjnie w zimie, no i jak trzeba uważać na to, żeby wybrać możliwie najlepsze miejsce. Ja mam ogromne zaufanie do Myjni Blask na Bulwarowej, nigdy się na nich nie zawiodłam:)

#7 Guest_Fiestka

Guest_Fiestka
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2011 - 16:48

Samochodowe myjnie parowe to temat nowy i niezbyt tani.Ostatnio widziałam nową myjnie parową na ulicy puławskiej na wysokości centrum handlowego real, obok stacji neste. Najtańsze mycie kosztuje tam 35 zł... moim zdaniem to niezbyt tanio.

#8 Guest_ciekawy

Guest_ciekawy
  • Goście

Napisano 15 listopad 2012 - 11:08

Ciekawy jestem skad wziales te koszty, chyba z kosmosu ?

#9 Guest_Damian

Guest_Damian
  • Goście

Napisano 11 marzec 2013 - 10:49

Mój wujek niedawno kupił sobie taką akumulatorową myjnię parową: http://www.7car.pl/p...ts/view/cl-1700 Pomagam mu w prowadzenie interesu i całkiem fajnie mu się to kręci. Ma dość dużo klientów, bo nie dość, że naprawia auta to jeszcze na miejscu je myje.

#10 Guest_xawery

Guest_xawery
  • Goście

Napisano 26 marzec 2013 - 19:44

Fakt że ludzie wreszcie nie boją się myjni parowych i powstaje ich coraz więcej jak widzę. To niezły biznes nawet dla kogoś kto ma niewiele na koncie bo wkład mały a biznes szybko się rozwija. Ja zaczynałem z http://ecomyjnia.pl/ i działam w ramach franczyzy, biznes się kręci lepiej niż myślałem, właśnie dokupiłem kolejne maszyny bo zainteresowani myciem czy praniem tapicerki są

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 28 maj 2013 - 12:59

Myjnia parowa to najlepszy consensu pomiędzy myjnią automatyczną, która niszczy lakier, a myjnią ciśnieniową, która jest nieskuteczna. Zajmuję się kosmetyką aut już od paru ładnych lat i widzę zmianę nastawienia ludzi do różnych myjni. Obecnie pracuje na sprzęcie od firmy greensteam i jestem bardzo usatysfakcjonowany z niego. Myślę, że przez najbliższy czas nie zabraknie mi klientów :)

#12 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2013 - 01:21

Ecomyjnia chyba sprzedaje min urządzenia tej firmy, chociaz dla mnie lepsze te Menikini się wydają , najlepiej przy wyborze umówić się na prezentację maszyny i się przekonać samemu, ecomyjnia z Katowic wiem że takie prezentacje robi

#13 Guest_Jurek

Guest_Jurek
  • Goście

Napisano 28 październik 2013 - 13:17

Po pierwszym sezonie w tej branży śmiało mogę powiedzieć, że ludzie coraz chętniej się przekonują do tego sposobu pielęgnacji auta. Cieszy również fakt, że jesień jest po prostu idealnego tego roku. Dzięki temu sezon wciąż trwa i generuje przychody. Ostatnio zainwestowałem tez w nowe środki, marki Premo. Myślę, że klienci docenią, że staram się o nich zadbać i dopieścić w nawet najmniejszym detalu.

#14 Guest_anonim

Guest_anonim
  • Goście

Napisano 30 październik 2013 - 23:45

A ja własnie przeglądam oferty firm co sprzedają takie myjnieKtos tu pisał o urządzeniach z firmy ECOMYJNIA Byłem u nich w Katowicach na pokazie sprzetu i chyba na nich się zdecydujęTylko co radzicie- kupić na poczatek zwykłą myjnie czy taką dieslowską z funkcją mycia i prania od razu? MOże taka byłaby lepsza? Bo szerszy wachlarz usług?

#15 Guest_Furman

Guest_Furman
  • Goście

Napisano 05 listopad 2013 - 15:14

Pozwolę sobie odnieść się do wpisu Jurka, bo uważam, że poruszył on dość istotną kwestię, jaką jest chemia samochodowa. Faktycznie wielu osobom wydaje się, że im szybciej auto się ubrudzi, tym szybciej do nas wrócą. Niestety, jest to bardzo błędne myślenie. Ludzie lubią się cieszyć z efektów jak najdłużej, dopiero wtedy będą mogli powiedzieć, że są zadowoleni z usługi. Stosowanie kosmetyków klasy Premo może nie tylko ułatwić nam pracę, ale też sprawić, że klient będzie chciał jeszcze i więcej. Warto to uwzględnić w swoich planach biznesowych.

#16 Guest_Miziol

Guest_Miziol
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2014 - 12:33

Kosmetyka i sprzęt wzajemnie dopełniają się. Na nic nie zda się najlepsza chemia, jak masz niewydajną myjkę i tak samo nawet maszynami klasy optima nie doczyścisz wszystkiego nie mając dobrej chemii.

#17 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2014 - 18:06

Wszystkie urządzenia można porównać w ecomyjni.

#18 Guest_Felix

Guest_Felix
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2014 - 14:04

Święta prawda z tym dopełnianiem się chemii i sprzętu. Np. Premo świetnie daje rade w tandemie ze wspominanymi maszynami, generalnie nie ma takeigo brudu, którego by nie odmyło.

#19 Guest_Abraxas

Guest_Abraxas
  • Goście

Napisano 17 luty 2014 - 14:26

Czytałem sporo o Premo i w końcu się zdecydowałem. Po 2 tygodniach używania jestem an tak – wydajne to jak cholera, a przy tym całkiem skuteczne.

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2014 - 12:36

Umówiłem się na oglądanie myjni parowych w Krakowie w Oddziale Ecomyjni. Najbardziej interesuja mnie urządzenia dieslowkie Steamy Diesel albo Twist CW-5  te dwie pierwsze co tu są http://maszynyparowe...ay=myjnieparowe

co mają w ofercie, chce zobaczyć na zywo jak to pracuje i jak sie obsluguje. Ale  może ktoś na nich pracował albo widział je w akcji?  Bo chce coś mocnego co nie tylko auto umyje, bo widział bym to do szerszych usług typu mycie podjazdów z kostki, tarasów itp

Wrzućcie jakies opinie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy