Skocz do zawartości

zabezpieczenie przed złodziejem

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_bogusjeden

Guest_bogusjeden
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2010 - 22:07

jakich używacie zabezpieczeń przed złodziejami? czy blokada na kierownice i autoalarm wystarczy? auto stoi przed blokiem na niestrzezonym parkingu.

#2 Guest_aldo_rejn

Guest_aldo_rejn
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2010 - 22:29

jak spodoba mu się fura to i tak ją zawinie. takie zabezpieczenia działają na leniwych złodziei. jak zobaczy, że musi zlamać kierownice i wyłączyć alarm to pójdzie na 2 parking i skroi coś "łatwiejszego"

#3 Guest_SonyKroket

Guest_SonyKroket
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2010 - 10:33

Generalnie to im więcej zabezpieczeń tym lepiej. Zwróć uwagę na to, które zabezpieczenie wydłuży czas kradzieży. Montuj takie, którego nie ma jak ominąć. Na przykład - złodziej nie będzie demontował blokady z kierownicy tylko wytnie kawałek koła kierownicy i wyrzuci je razem z blokadą.Dobrze sprawdzają się masywne blokady zakładane na pedały (nie mylić z wajchami na kierownicę i pedały). Demontaż takich blokad zajmuje najwięcej czasu.

#4 lilu21

lilu21

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 127 postów

Napisano 23 marzec 2016 - 13:26

Generalnie to im więcej zabezpieczeń tym lepiej. Zwróć uwagę na to, które zabezpieczenie wydłuży czas kradzieży. Montuj takie, którego nie ma jak ominąć. Na przykład - złodziej nie będzie demontował blokady z kierownicy tylko wytnie kawałek koła kierownicy i wyrzuci je razem z blokadą.Dobrze sprawdzają się masywne blokady zakładane na pedały (nie mylić z wajchami na kierownicę i pedały). Demontaż takich blokad zajmuje najwięcej czasu.

Nie zgodze się, ze im więcej tym lepiej, bo w końcu sami utrudnimy sobie jazdę, a komfort jest najważniejszy. Polecam artykuł na blogu jednego producentów: http://niedzwiedz-lo...h-jednoczesnie/

#5 Guest_vasco

Guest_vasco
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2016 - 15:54

Data System Group z Poznania montuje w samochodach przyciski antynapadowe. Jest też sporo zabezpieczeń na wlew paliwa ich autorstwa, które stosowane są np w tirach. Warto wspomnieć też, że takie zabezpieczenia pomniejszają składkę na ubezpieczenie

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2016 - 19:05

Co do ubezpieczenia to warto w cuk dopytać jak to jest i gdzie będzie najtaniej.To multiagencja więc mają polisy wielu TU

#7 pro3l8m

pro3l8m

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 13 lipiec 2016 - 23:07

jakich używacie zabezpieczeń przed złodziejami? czy blokada na kierownice i autoalarm wystarczy? auto stoi przed blokiem na niestrzezonym parkingu.

Ja jestem biedny i to działa :D

#8 marfi12

marfi12

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 12 styczeń 2019 - 14:30

Podstawa to ubezpieczenie domu. Dobrą polisę znajdziesz na stronie cuk.pl/ubezpieczenia/mieszkanie-dom-nieruchomosc/ubezpieczenie-domu

#9 alice25

alice25

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 05:27

Mieszkam w dużym domu. Nigdy nie myślałam o tym, żeby go ubezpieczyć. Mój światopogląd zmienił się o 180 stopni jak założyłam rodzinę. Chciałam, żebyśmy byli bezpieczni. Na początek ubezpieczyłam mieszkanie. Ale stwierdziłam, że to za mało. Musiałam coś zrobić, żeby nie dopuścić do włamania. Znalazłam sklep Fonex https://www.fonex.pl...eo-dsc-318.html i tam skompletowałam kamery i alarm. Teraz dopiero mogę spać spokojnie. Mam nadzieję, że ten cały sprzęt odstraszy potencjalnego złodzieja i zapobiegnie kradzieży.

#10 stalowiec23

stalowiec23

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 05:33

alice25 z pewnością pomoże. Sam mam założony monitoring połączony z alarmem. Jestem po jednej udaremnionej próbie włamania do mojego domu. Złodziej wystraszył się alarmu i po prostu uciekł. Przekazałem kopię z monitoringu policji i sprawa jest w toku. Na szczęście nie pomyślał o zakryciu twarzy. Mam jeszcze jedno dodatkowe zabezpieczenie w postaci sejfu od Hartmann Tresore. Kupiłem go z myślą o przechowywaniu dokumentacji opatentowania mojego wynalazku. Wolałbym żeby nie wpadł w niepowołane ręce. Wiążę z nim spore nadzieje na przyszłość.

#11 zbyszek88

zbyszek88

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 25 marzec 2019 - 18:37

Wartościowe rzeczy i pamiątki rodzinne trzymam w https://24sejf.pl/ to dobrze pilnowane skrytki. Nie boję się wyjechać na 2 tygodnie za granicę, że wrócę i zastanę splądrowane mieszkanie.

#12 Kordi33

Kordi33

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 46 postów

Napisano 28 marzec 2019 - 07:29

Na stronie http://sigmatechnology.pl/ możemy sobie przeczytać bardzo fajny artykuł który opisuję jaki monitoring wybrać. :)

#13 zieba

zieba

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 148 postów

Napisano 04 kwiecień 2019 - 06:24

A ubezpieczenie od kradzieży. Warto wykupywać? Czy ktoś posiada może takowe?

#14 dante80

dante80

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 78 postów

Napisano 04 kwiecień 2019 - 10:42

A ubezpieczenie od kradzieży. Warto wykupywać? Czy ktoś posiada może takowe?

Moim zdaniem, jest to dosyć indywidualna sprawa. Jak ktoś ma trochę więcej gotówki, to jak najbardziej może zainwestować w ubezpieczenie samochodu od kradzieży. Nie jest to jakieś tanie ubezpieczenie  - można to zresztą sprawdzić jak to w praktyce wygląda wchodząc na jakąś porównywarkę ofert ubezpieczeniowych. Jedna z większych wydaje się być superpolisa: https://superpolisa.pl/

#15 anatolinfor

anatolinfor

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 04 kwiecień 2019 - 13:20

Podstawa to dobre AC. Wszelkie alarmy i blokady są do złamania przez złodzieja.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych