Skocz do zawartości

Przypinanie samochodu pasami do lawety

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gonzo12345

Guest_Gonzo12345
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2011 - 14:26

Kolega kupił starą terenówkę. Auto jest zepsute i musimy go przewieźć na lawecie. Zamówiliśmy przyczepę w wypożyczalni tylko nigdy nie wieźliśmy samochodu na lawecie. Jak go zabezpieczyć?W którym miejscu samochód łapać pasami?

#2 Guest_lumpex

Guest_lumpex
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2011 - 14:40

ja to widziałem, że auta mocuje się za koła. albo przez luki w alufelgach albo dookoła opon. jeśli chodzi o lawetę i polskie drogi to im więcej mocowań tym lepiej, bo auto podskakuje i się buja, więc lepiej dobrze zabezpieczyć.a jak planujesz zepsute auto wciągnąć na lawetę?

#3 Guest_turbo_marek

Guest_turbo_marek
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2011 - 12:16

No właśnie z tymi technikami mocowania to różnie bywa. Podobno za opony to niezdrowo dla opon. Za koła też nie do końca dobrze, bo koło może się obrócić. Może za elementy zawieszenia, albo skoro to terenówka to za ramę, jeśli ma. Albo za mosty też chyba będzie pewnie

#4 Guest_Gonzo12345

Guest_Gonzo12345
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2011 - 12:18

Na lawetę wciągnę auto za pomocą wciągarki. Na dyszlu w lawecie jest przykręcona, co prawda ręczna ale podobno daje radę i wciąga wszystkie auta.

#5 Guest_amigo75

Guest_amigo75
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2011 - 12:21

To wszystko zależy jaką masz lawetę. Jeżeli w podłodze masz otwory to spokojnie możesz złapać samochód pasami za opony. Musisz tylko mieć pas ze specjalnymi dodatkowymi hakami, które trzymają pas przy kole. Jeżeli masz napompowane opony to w praktyce nic im się nie stanie. Za felgi raczej nie łap, bo jak nie masz doświadczenia to możesz je uszkodzić.

#6 Guest_zigiV8

Guest_zigiV8
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2011 - 12:24

Ja jak wożę terenówkę to łapię pasami za mosty bliżej kół.Ważne jest aby dać po dwa pasy na stronę. Muszą one ciągnąć w przeciwnych kierunkach. Po każdej stronie jeden ciągnie w przód, drugi w tył.

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 marzec 2018 - 15:32

witam, mam pilną sprawę, czy ktoś zna firmę pomocdrogowa-zielonagora.pl? Chciałabym wynająć lawetę w zielonej górze

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych