Skocz do zawartości

czy alkomat może się mylić?

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_obaMA

Guest_obaMA
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2011 - 18:47

Mam pytanie, jak to jest z tymi alkomatami czy pokazują one zawsze dokładną zawartość alkoholu?

#2 Guest_kenblock

Guest_kenblock
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2011 - 18:50

Słynna sprawa wojewody stanisława krącika pokazuje że alkomaty przenośnie mogą się mylić, ale stacjonarne nie. Bo przecież politycy nie kłamią i zawsze mają racje! ;)

#3 Guest_obaMA

Guest_obaMA
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2011 - 18:52

Na czym polegała ta sprawa bo nie słyszałem nic o niej i jaką rolę odgrywały w niej alkomaty?

#4 Guest_kenblock

Guest_kenblock
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2011 - 18:55

Podczas rutynowej kontroli podobno wojewoda wydmuchał 0,4 promila. Jednak gdy nie zgodził się z wynikiem pomiaru i został zbadany na sprzęcie stacjonarnym(godzinę później) wynik był już zadowalający a mianowicie 0,0

#5 Guest_obaMA

Guest_obaMA
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2011 - 18:57

to tylko pokazuje że ręka rękę myje. Wracają do alkomatów czy są one jakoś sprawdzane?

#6 Guest_stipig

Guest_stipig
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2011 - 19:02

Co roku są ono podobno sprawdzane ale jak i gdzie to nie wiem. Wiem na pewno że służą one policji do póki się włączają.

#7 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2011 - 22:14

Te Policyjne alkomaty raczej są sprawne i nie powinny się mylić. Ale na pewno należy uważać na domowe alkomaty, te ponoć rzadko mają odpowiednią precyzję i lubią się pomylić.

#8 aronr

aronr

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 216 postów

Napisano 03 czerwiec 2019 - 16:58

Może, dlatego tak niezwykle istotne jest, aby kupić alkomat cieszący się dobrą precyzją. Taką mogą poszczycić się alkomaty marki Xblitz. Zerknij sobie na Xblitz Spirit. Kosztuje niecałe 2 stówki, a sprawdza się naprawdę dobrze :-).

#9 Markko

Markko

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 67 postów

Napisano 04 czerwiec 2019 - 11:16

Moim zdaniem inwestowanie w alkomat inny, niż używa policja mija się z celem - co z tego, że nasz pokaże dobry wynik, jeśli na kontroli okaże się coś innego?

#10 Karola12b

Karola12b

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 82 postów

Napisano 19 czerwiec 2019 - 09:10

Zależy jaki alkomat, no i czy dobrze go użytkujesz. Ważne, aby pomiar zrobić po pół godziny od wypicia nie wcześniej, bo inaczej wynik będzie błędny.

#11 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 908 postów

Napisano 05 lipiec 2019 - 07:20

Wszystko może się mylić. Jednak jeżeli kupujesz dobrej jakości alkomat, który zostanie prawidłowo skalibrowany to szanse na pomyłkę są raczej niewielkie.

#12 ramona

ramona

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 05 lipiec 2019 - 16:45

Dlatego nie warto kupować taniego szajsu, tylko solidny, elektrochemiczny. Sa dużo bardziej wiarygodne i mniej awaryjne, na pewno też trzeba o alkomat odpowiednio dbać i używać zgodnie z przeznaczeniem, ja swojego alkohita już trochę mam, regularnie wysyłam na kalibrację, nie zostawiam nigdy w aucie bo alkomaty nie lubią bardzo wysokich ani bardzo niskich temperatur, nie pozwalam nikomu w niego dmuchać zaraz po piciu alko i wszystko diała jak należy.

#13 marko31

marko31

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 09 lipiec 2019 - 09:33

No własnie, jaki kupić alkomat, żeby nie bać się pomyłek? Pół biedy jeżeli będzie zawyżał wskazania. Nieco gorzej, jeżeli zaniży.

#14 ramona

ramona

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 09 lipiec 2019 - 12:49

No własnie, jaki kupić alkomat, żeby nie bać się pomyłek? Pół biedy jeżeli będzie zawyżał wskazania. Nieco gorzej, jeżeli zaniży.

Zajrzyj sobie do tego artykułu https://mbrokers.pl/...ania-alkomatow/mi bardzo pomógł przy wyborze alkomatu, to ważne żeby dobrze wybrać bo to jednak sprzęt który może decydować nawet o tym czy nie utracimy prawka

#15 Guest_Artek

Guest_Artek
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2019 - 16:46

Zależy jaki alkomat, no i czy dobrze go użytkujesz. Ważne, aby pomiar zrobić po pół godziny od wypicia nie wcześniej, bo inaczej wynik będzie błędny.

Nie tyle błędny co można uszkodzić sensor. Zbyt wysokie stężenie. Faktyczne ważne jest żeby przeczytać instrukcję takiego sprzętu i zasady użytkowania. Jak kupowałem alkomat dla siebie Alkohita X8 to sprzedawca mnie uczulił na ten fakt, żeby się nie bawić w pomiar zaraz po wypiciu, tylko odczekać dłuższą chwilę. 

#16 marko31

marko31

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 12 lipiec 2019 - 10:26

Zajrzyj sobie do tego artykułu https://mbrokers.pl/...ania-alkomatow/mi bardzo pomógł przy wyborze alkomatu, to ważne żeby dobrze wybrać bo to jednak sprzęt który może decydować nawet o tym czy nie utracimy prawka

Ok. Fajnie, czyli ektrochemiczny. Jaki jest sensowny wybór tak do ok. 500zł?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych