Skocz do zawartości

Myjnia bezdotykowa

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Matee

Guest_Matee
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 09:53

Często wybieracie ten właśnie sposób na umycie auta?Myjnie bezdotykowe to właściwie jedyny sposób w jaki ja myję swój samochód.Staram unikać się mycia na myjniach automatycznych ze względu na obawy o stan lakieru. Zarysowania po kilkukrotnym myciu na myjni automatycznej są szybko widoczne. A na polskich myjniach niestety oszczędza się i na środkach i na wymianie szczotek.Ile potrzebujecie pieniędzy żeby dobrze umyć auto?Ja przeciętnie około 10-12 zł.Tyle że w przypadku naprawdę brudnego auta, myjnia bezdotykowa nie poradzi sobie z brudem, wtedy pomaga tylko mycie ręczne.Co więcej masa dopiero co powstałych myjni (karcherów) niestety oszczędza.I tak za 1 złotówkę mamy coraz mniej czasu (ostatnio już tylko 30 sekund!) a i środki których się tam używa pozostawiają wiele do życzenia.O ile w przypadku służbowego auta nie ma to może dla niektórych specjalnego znaczenia, o tyle auto prywatne po kilku latach niewłaściwego mycia daje to mocno poznać stanem swojego lakieru.A wy macie swoje sprawdzone sposoby na mycie? Jak umyć auto?Ile wydajecie na porządne umycie samochodu?Bo do mnie nie trafiają argumenty, że wystarczą 2-4 zł i auto umyte.Spłukane może i tak ale jeśli ktoś tak uważa to znaczy, że mamy inną definicję "umytego auta" :D

#2 Guest_Qaziu

Guest_Qaziu
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 10:18

Niestety na karczerach środki chemiczne nie są najlepszej jakości i jak już tak pedantycznie podchodzić do tematu - mogą mieć na niego zły wpływ.Ja wychodzę z założenia, że jeśli mam naprawdę brudne auto, to wole oddać je do mycia za około 30-35 zł niż wydać 12 zł na myjni bezdotykowej i spłukać je tylko z powierzchownego brudu.A ja zawsze krzywo patrze jak ludzie swoje nowe fury szorują (najczęściej z oszczędności nie włączając żadnego programu!) tymi szczotkami które są na myjniach coraz częściej spotykane.Jeden sobie tym koła umyje, drugi zaraz po masce lata.Ładne się muszą hologramy i rysy na lakierze robić.A prawda jest taka, że nikt Ci nie umyje auta tak jak zrobisz to sobie sam ręcznie. Ale na to trzeba mieć czas i warunki.Niestety wielu polskich zdziśków zapomina, że nie wolno myć sobie auta chemią na ulicy pod blokiem...

#3 Guest_turbo_marek

Guest_turbo_marek
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 15:26

Ja nie znam dobrej tzw. myjni ręcznej.Już drugi raz podczas wycierania porysowali m i samochód.Więcej raczej nie skorzystam z usług takiej placówki.Wolę samoobsługową

#4 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 23:58

Ja za okolo 8 PLN jestem w stanie umyc swoj samochod. Ale oczywiscie, nie jest tak ze myje go raz na pol roku, wtedy nie da sie domyc bryki za 8 PLN. Ogolnie po takim myciu, jak mam czas i sile to sobie domowa silownie robie w postaci szybkiego woskowania. Pracochlonne, ale warto!

#5 Guest_Jericho

Guest_Jericho
  • Goście

Napisano 23 maj 2011 - 00:54

Niestety słabe dają środki na tych bezdotykach a i czas coraz krótszy.Jak tak dalej pójdzie to za 1 zł będzie 10 sekund.A jest to o tyle chore, że będąc w tym roku na wakacjach we Francji myłem kilka razy auto - za mniejsze pieniądze niż w Polsce, z lepszym skutkiem.Myjnie bezdotykowe wyrosły jak grzyby po deszczu, gorzej z ich jakością.

#6 Guest_Majones

Guest_Majones
  • Goście

Napisano 23 maj 2011 - 16:53

Ja czy wydam 12 czy 20 zł - i tak jestem średnio zadowolony z myjni bezdotykowej. Jednak co myjnia ręczna to myjnia ręczna.Znalazłem ciekawy poradnik na temat myjni bezdotykowych i tego jak myć auto:Linki1: http://eksploatacja-...to-w-zime-.htmlA tu macie o myjniach bezdotykowych:2: http://eksploatacja-...zdotykowej.html

#7 Aligru

Aligru

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 11 październik 2018 - 15:30

A ja z bezdotykowej jestem bardzo zadowolony, bo ie rysuje lakieru a auto mam czyste. Wiadomo, że trzeba zadbać o to, by nie było zacieków i najlepiej jeszcze wypucować samochód jakimś mleczkiem czy pastą, ale za tę cenę to jest zdecydowanie lepsza alternatywa niż myjnie automatyczne.

W kontekście mycia auta, to też kiedyś czytałem fajne poradniki na https://www.auto-motor-i-sport.pl/Tam chyba pisali, jak myć umiejętnie auto ręcznie. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych