Skocz do zawartości

Kosmetyki samochodowe

20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Matee

Guest_Matee
  • Goście

Napisano 21 maj 2011 - 11:04

Jakich kosmetyków samochodowych używacie?Macie swoje sprawdzone marki?Czasem nie warto przepłacać bo okazuje się, że rynek jest tak duży, iż tańszy produkt wcale nie oznacza gorszy.Środki do czyszczenia felg czy prania tapicerki są tak zróżnicowane cenowo, że nigdy nie wiem co wybrać.To samo jest z woskiem do samochodu, boję się przepłacać za przereklamowane produkty.Co myślicie np. o firmie autoland?Bo ceny mają niezły ale boję się, że to kolejny nic nie warty produkt.Jakie kosmetyki do pielęgnacji auta polecacie?

#2 Guest_Morel

Guest_Morel
  • Goście

Napisano 21 maj 2011 - 11:16

Ja patrząc nawet po cenach w supermarketach wiem, że kompletnie nie ma żadnego sensu przepłacać np. za preparaty do mycia felg.Wszystkie są tyle samo warte - czyli nic.Czy kupiłem preparat za 9, czy za 15 zł, jego skuteczność była tak samo słaba.Odradzam np środki firmy Shell, tragedia, a kosztują niemało.Jeśli chodzi o koła to ponoć dobry jest preparat wonder wheels.Ale nie miałem okazji go sprawdzić, może ktoś testował?A pranie tapicerki tymi psikaczami nic nie daje poza chwilowym zapachem a zostawia jedynie plamy! Bo całości tym równomiernie nie pokryjemy.

#3 Guest_carolcia

Guest_carolcia
  • Goście

Napisano 23 maj 2011 - 23:57

a czy słyszeliście o preparacie do szyb, który powoduje, ze woda zbiera sie w takie duże krople? jak to sie nazywa i czy jest to środek powszechnie dostępny?

#4 Guest_pandora_wawa

Guest_pandora_wawa
  • Goście

Napisano 25 maj 2011 - 19:14

Taki srodek nazywal sie kiedys Rain-X reklamowano go jako niewidzalna wyczieraczke. Dzialalo to niezle przy predkosci ponad 80 km/h - woda sama splywala z szyby. Niestety, wada bylo powazne smuzenie przy uzyciu wycieraczek. Nic nie bylo przez sek. widac.

#5 Guest_Matee

Guest_Matee
  • Goście

Napisano 26 maj 2011 - 20:53

Jest sporo niewidzialnych wycieraczek, czy preparatów do wnętrza "antypara"To wszystko w miarę działa ale jedynie przez krótki czas.Potem zaczynają się schody, rozmazywanie etc.Nie polecam, szkoda pieniędzy.A może mi ktoś polecić dobry środek do mycia felg aluminiowych?Naprawdę dobry...

#6 Guest_TaDI6

Guest_TaDI6
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2011 - 12:02

Kosmetyki samochodowe do samochodu to niestety teraz jedna wielka masówka.Ja mam z nimi trochę doświadczeń i wiem że nie należy przepłacać, zwłaszcza jeśli zakupów dokonujemy w supermarketach.To wszystko jest do siebie tak zbliżone (na ogół niską) jakością, że po co przepłacać za i tak słabe efekty :)Odradzam wszystkie pseudo środki do prania tapicerki - narobicie sobie tym więcej plam!Jeśli chodzi o kosmetyki samochodowe to nienajlepsze są również preparaty do felg. Słabo radzą sobie z zabrudzeniami a przynajmniej te których ja używałem - autoland, shell i carplan - są do D. I szkoda na nie w ogóle wydawać kasy.Ponoć wonder wheels do mycia felg (do kupienia na allegro i w paru sklepach) daje radę. Ale ile w tym prawdy to nie wiem.Za to z zapachów do auta polecam ambipur.

#7 Guest_maurycja

Guest_maurycja
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2011 - 22:12

a ten zapach ambipur to jakiś konkretny? szukam takiego, który nie byłby duszący i nie powodował odruchu wymiotnego, taki, zeby był, ale jakby go nie było ;)

#8 Guest_Kajsa

Guest_Kajsa
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2011 - 16:53

Ja ostatnio miałam okazję używać wosku na mokro. Nawet nieźle to wygląda, nie potrzeba dużo siły żeby nawoskować auto (której ja nie mam :)) No i auto nie musi być suche - efekt takiego wosku na morko naprawdę super, zero smug i lakier na błysk.

#9 Guest_Matee

Guest_Matee
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 12:50

Kosmetyki samochodowe, niezależnie od firmy - są teraz bardzo zbliżone (czytaj: jednakowo słabe :P)A co do wosku na mokro Kajsa, to być może fajnie i szybko udało się nim "nawoskować" auto ale nie jest to prawdziwy wosk i nie zabezpiecza lakieru na dłuższą metę. Efekt wosku na mokro też nie będzie taki sam jak auta po prawdziwym woskowaniu. Nie mniej jednak plus za to, że nie zostawia smug. Na szybko? Czemu nie

#10 Guest_Jericho

Guest_Jericho
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2011 - 22:13

A jakie są Wasze opinie na temat pasty tempo?Ja jestem nią rozczarowany, czy są jakieś lepsze, sprawdzone pasty lekkościerne do lakieru?

#11 Guest_Majones

Guest_Majones
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2011 - 09:32

Z kosmetyków samochodowych pasta tempo jest najbardziej popularną pastą lekkościerną. Ale z doświadczenia wiem, że nie najlepiej radzi sobie z zarysowaniami, z tego co się orientuje, tempo jest po prostu wszędzie dostępna a są znacznie lepsze pasty od niej.

#12 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2011 - 23:46

Polecam zapachy ambi pur. Wszystkie przyjemnie pachną i przede wszystkim nie są "duszące".

#13 Guest_maurycja

Guest_maurycja
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2011 - 23:51

Co do zapachów - można by dodać, że w przypadku ambi puru można regulować intensywność, czego nie da się zrobić odświeżając zapach w aucie choinką!Zdecydowanie polecam.

#14 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 392 postów

Napisano 10 czerwiec 2016 - 21:43

Ja mam sprawdzony sklep, w którym można kupić markowe kosmetyki do samochodu. Koniecznie zajrzyjcie sobie tutaj http://chemiasamochodowa24.pl . Co do odświeżaczy powietrza, to warto zamówić CALIFORNIA CAR SCENTS - Jaśmin. Super zapach!

#15 pracownik księgowości

pracownik księgowości

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 228 postów

Napisano 30 październik 2016 - 22:31

Jeśli chodzi o tego typu kosmetyki samochodowe, to uważam, że warto robić zakupy tylko i wyłącznie w sprawdzonych sklepach. Zawsze należy patrzeć w pierwszej kolejności na jakość, a dopiero w drugiej kolejności na cenę. Jest to istotne.

#16 wolare

wolare

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 01 luty 2017 - 22:18

rewelacyjne kosmetyki samochodowe używane w myjniach samochodowych znajdziecie tutaj http://maszynyparowe.com/

#17 kajetanw

kajetanw

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 02 luty 2017 - 10:43

Temat jest bardzo szeroki, powiem wam szczerze. Ja do kokpitu bardzo lubię kosmetyki z lidla, w5 jest dobry :) 

#18 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 405 postów

Napisano 13 kwiecień 2017 - 10:19

Ja głównie używam kosmetyków z K2.

Always look on the bright side of life!

#19 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 435 postów

Napisano 19 kwiecień 2017 - 13:39

jakie środki na usuniecie wilgoci, znacie coś więcej niż w tym poradniku http://sprzedajemy.p...mochodu-art1892 ,co sami stosujecie?

#20 Duzoc

Duzoc

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 kwiecień 2017 - 10:27

Ja zazwyczaj używam takich pochłaniaczy, zwykłych najzwyklejszych marketowych. Spełniają swoje zadanie, i inne środki nie są potrzebne. Wrzuć 2/3 do auta i daj im podziałać :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych