Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Kask na skuterze

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_tomek767

Guest_tomek767
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2011 - 16:30

Widziałem ostatnio kilku kierowców skuterów bez kasku.Czy zmieniły się przepisy?Czy na skuterze czy motorowerze trzeba mieć kask?

#2 Guest_Kajsa

Guest_Kajsa
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2011 - 23:42

To widziałeś niezłych idiotów!Kask na skuterze jest obowiązkowy, zarówno dla kierowcy jak i ewentualnego pasażera!W razie jakiekolwiek wypadku, a nawet upadku, głowa powinna być chroniona.Jeżdżenie bez kasku na skuterze jest nie dość że karalne to skrajnie nieodpowiedzialne. Wielu ludziom uratowało to skórę, bo o ile ręka czy noga Ci się zrośnie, to głowa kryje w sobie coś takiego, nazywającego się mózg.Ciężko go naprawić i jak widać wielu ludziom go brakuje :)

#3 Guest_pandora_wawa

Guest_pandora_wawa
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2011 - 02:13

kolejny wspaniały pomysł uczestników ruchu drogowego... jazda na skuterze bez kasku! a moze ich małe móżdżki, o ile w ogóle można to jeszcze móżdżkiem nazwać, wyłączyły zupełnie opcję myślenia, o ile ją kiedykolwiek posiadały

#4 Guest_Jericho

Guest_Jericho
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2011 - 21:02

Przyznam szczerze, że dawno nie widziałem na drodze kierowcy skutera bez kasku.A gydybm zobaczył to niestety zachowam się jak agent sowiecki i zadzwonię na policję.

#5 Guest_piotr220

Guest_piotr220
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2011 - 16:57

Niestety takich orłów czasem widać. Głównie na wioskach.Niektórzy może jeszcze nie wychwycili zmiany przepisów. Faktycznie ze 30 lat temu nie było obowiązku jazdy na motorowerze w kasku.

#6 Popkowa90

Popkowa90

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 13 maj 2017 - 08:42

Moim zdaniem kask powinno się zakładać dla własnego bezpieczeństwa. Na http://www.motolegen...ski-Motocykloweceny kasków zaczynają się już od 155 zł, myślę, że nie jest to jakaś duża kwota, a może nam uratować życie :)

#7 Frere

Frere

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 16 maj 2017 - 10:35

Nawet i za 50 kupi się chiński kask, na zasadzie byleby był. Dziwi mnie to że nie którzy nawet tyle nie są w stanie zrobić :)

#8 Ajlar

Ajlar

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 78 postów

Napisano 28 maj 2017 - 19:53

No dokladnie - najtanszy kask to mozna juz za stowe z hakiem wyrwac, chociaz wiadomo - sa i takie, ktore kosztuja 500-1000 zl - ale to jak ze wszystkim. Przejrzyjcie sobie oferte sklepu: http://moto-obroty.pl- widzialem tam nawet na promocji kask+torbe na laptopa za niecale 200 zl - wiec mega tanio.

#9 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1259 postów

Napisano 13 czerwiec 2017 - 09:14

Na to lepiej wydać więcej kasy i być bezpiecznym na drodze.

Always look on the bright side of life!

#10 halucjantos

halucjantos

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 13 czerwiec 2017 - 09:44

mi się wydawało, że na skuterze kask obowiązkowy od zawsze

#11 wojciechczech

wojciechczech

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 16 czerwiec 2017 - 10:58

oczywiście, że kask jest obowiązkowo! Ci, którzy go nie zakładają ryzykują dużym mandatem, nie mówiąc już o swoim zdrowiu :/

#12 Lynoa

Lynoa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaSosnowiec

Napisano 21 czerwiec 2017 - 10:19

Nie aż takim dużym bo tylko stówka. Ale bardziej chodzi o bezpieczeństwo, ktoś kto nie zakłada kiedyś może się zdziwić. ;)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych