Skocz do zawartości

Jaki motocykl na początek wybrać? Co kupić?

53 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Jericho

Guest_Jericho
  • Goście

Napisano 24 maj 2011 - 23:14

Jaki polecacie kupić motocykl dla początkującego?Czy na początek zakup motoru o niewielkiej pojemności to dobry wybór?Czy nie ma większego znaczenia i kupić od razu maszynę, którą pojeździmy przez parę lat?Obawiam się, że jako początkujący motocyklista mogę sobie nie poradzić ze zbyt mocną maszyną i zamiast cieszyć się przyjemnością z jazdy, będę się stresował.Jaki motocykl na początek polecacie?Np. za około 10 tysięcy złotych?

#2 Guest_używam gazu On Off

Guest_używam gazu On Off
  • Goście

Napisano 25 maj 2011 - 01:22

poszukaj czegoś lekkiego będzie ci łatwiej manewrować i ogarniesz sprzęt w jeden sezon. Istotne jest też to jakiego typu motocykle cię interesują.

#3 Guest_turbo_marek

Guest_turbo_marek
  • Goście

Napisano 25 maj 2011 - 17:25

Nie kupuj od razu motocykla z dużym silnikiem.Już nie jeden początkujący dojechał na szybkim motorze do nieba.Musisz sobie kupić motocykl, na którym nauczysz się jeździć.Nie myśl, że po kursie i zdanym egzaminie potrafisz jeździć na motocyklu.To przyjdzie z czasem, jak zdobędziesz doświadczenie.Jaki typ motocykli Ci się podoba?Na pewno coś doradzimy

#4 Guest_tomek767

Guest_tomek767
  • Goście

Napisano 25 maj 2011 - 17:29

Z tym małym silnikiem to przesada.Ja mam kolegę co jako pierwszy motor kupił sobie ścigacza Suzuki GSXR1000 i nic mu się nie stało.Kilka razy miał jakiś wypadek i zawsze jakoś z tego wyszedł.Ja bym kupił taki motor jaki mi się podoba

#5 Guest_janek300

Guest_janek300
  • Goście

Napisano 26 maj 2011 - 00:14

Podobno dobrą sprawą na początek jest skuter.Ale taki większy np. Suzuki Burgman. Jedzie jak motor, całkiem szybko, pali mało i wszędzie się zmieści.Nie trzeba zmieniać biegów i masz schowek całkiem spory.Kolega już 2 lata jeździ takim z silnikiem 400 i sobie chwali

#6 Guest_zigiV8

Guest_zigiV8
  • Goście

Napisano 28 maj 2011 - 00:36

Mój kolega kupił sobie w zeszłym sezonie Yamahę Majesty.Potrzebował jednośladu na dojazdy do pracy.Mówi, że skuter bardzo dobrze sprawdza się w mieście.Na początku chciał się wjeździć i kupić motor ale stwierdził że zostawi skuter.Także może faktycznie na początek taki skuter będzie dobry.

#7 Guest_Alcman

Guest_Alcman
  • Goście

Napisano 29 maj 2011 - 15:58

Czyli nie warto na początek kupować docelowego motocykla ze sporym silnikiem?Lepiej kupić coś mniejszego, dobrze opanować najpierw ten sprzęt, sprzedać go i kupić to czego naprawdę potrzebujemy?Dobrze rozumuję?Czy po prostu jeździć rozsądnie i od razu kupić taki motocykl na jaki mamy ochotę, nie kombinować?

#8 Guest_używam gazu On Off

Guest_używam gazu On Off
  • Goście

Napisano 29 maj 2011 - 18:16

Kupić mniejszy słabszy lżejszy opanować manewry a najlepiej zapisać się na kursy doskonalenie techniki jazdy (w warszawie jest kilka mocno obleganych ) na których doświadczeni instruktorzy nauczą jak prawidłowo skręcać hamować jak składać się na kolano.

#9 Guest_Matee

Guest_Matee
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 13:53

Pytanie tylko czy motocykl dla początkującego to powinna być maszyna, która będzie naprawdę tania i pozwoli sprawdzić swoje umiejętności i nauczy nas pokory? Czy motocykl dla początkującego powinien raczej być przemyślanym zakupem i od razu celujemy w wymarzoną maszynę?Początkujący motocykliści i ludzie wsiadający na motor po raz pierwszy mają często dylemat, bo czeka ich nie lada wydatek.Czy włożyć kilka tysięcy w używany motocykl, który będzie w międzyczasie wymagał kilku napraw ale pozwoli bez obaw pokonywać pierwsze kilometry na dwóch kółkach czy dołożyć kilka następnych tysięcy i kupić motocykl na długie lata a na początku podwójnie uważać?Jakie jeszcze polecacie modele motocykli dla początkującego, takie które dadzą frajdę z jazdy ale nie zgubią nas na drodze. I przy tym będą w miarę tanie w eksploatacji i bezawaryjne. Motocykl dla początkującego to według mnie nieco trudniejszy zakup niż auto dla nowicjusza.- Większa skala ryzyka.

#10 Guest_Alcman

Guest_Alcman
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 14:19

Motocykl dla początkującego to moim zdaniem ograniczenie się do kwoty około 7-8 tysięcy złotych.Nie ma sensu przepłacać za motor dla osoby zaczynającej przygodę.Czeka ją parę wywrotek i błędów, szkoda niszczyć nową, piękną maszynę.Motocykl dla początkującego powinien być sprzętem, który wybaczy proste błędy.Moim zdaniem samobójstwem jest kupować na początek potężną maszynę z dużym silnikiem. Nie wierzę w to, że można się kontrolować.A gwarantuję, że w krytycznym momencie nie starczy Wam umiejętności żeby się wybronić (i zabraknie doświadczenia).

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2011 - 21:50

Ja proponuje na początek yamahe ybr 125 sam taka posiadam (oprócz hondy hornet 900) na dojazd do pracy z przyczyn ekonomicznych . Jak dla mnie niezawodna w sam raz do nauki lepsze to niż skuter nie za szybkie nie za wolne 120 pociągnie a do tego pali ponoć 1.8 l na 100km u mnie w praktyce ok 2 -2,5 l za nową zapłaciłem 9,5 tyś poszukaj jakąś używaną bo to i tak na początek ... :)

#12 Guest_carolcia

Guest_carolcia
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2011 - 11:01

Polecam suzuki 350. Bardzo dobry model na początek

#13 Guest_Iff

Guest_Iff
  • Goście

Napisano 27 październik 2012 - 18:49

a coś nie ściągaczowego, np. coś na kształt choppera np. M11 JUNAK, choć o junakach same złe rzeczy słyszę

#14 Guest_Ganc

Guest_Ganc
  • Goście

Napisano 17 maj 2013 - 08:57

Myślę że z dużym motocyklem możesz sobie nie poradzić najlepiej zaczynać stopniowo a jeśli chcesz już cos wiekszego jak na pierwszy raz to polecam coś o pojemności 250 na pierwszy raz to powinno być dużo. Osobiście nie polecam skuterów tylko coś na biegi wtedy złapiesz trochę doświadczenia.LWG !

#15 Guest_Bastian

Guest_Bastian
  • Goście

Napisano 18 maj 2013 - 10:32

Tu jest całkiem fajny wybór używanych motorów różnej klasy http://tylkomotory.pl/

#16 Guest_Bastian

Guest_Bastian
  • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 10:11

wybór jest naprawdę duży.Na początek lepiej wybrać jakiś słabszy, o mniejszej pojemności. Tak czy inaczej, tu jest spory wybór http://tylkomotory.pl/

#17 Guest_Vito

Guest_Vito
  • Goście

Napisano 28 maj 2013 - 20:35

Polecam Honda Rebel 250 zgrabny w miarę lekki bardzo dobry dla początkujacego motocyklisty

#18 Guest_bastek

Guest_bastek
  • Goście

Napisano 30 maj 2013 - 18:20

tu jest sporo raz, że motorów , dwa ciekawych informacji i porad http://tylkomotory.pl/

#19 Guest_Jo

Guest_Jo
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2013 - 14:45

Witam Mam pytanie... dla kobietki jaki bedzie sprzet dobry na poczatek ??!! Wezcie po uwage ,ze chce poruszac sie nim w dalsze trasy .Pozdrawiam i z göry serdecznie dziekuje ;-)

#20 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2013 - 16:51

Jezeli kotos ma upatrzony jakis motor, moze go kupic i jezeli nie czuje sie na silach opanowac jego mocy, mozna zawsze zalozyc ogranicznik mocy. I wtedy juz bedzie latwiej, a przede wszystkim nie bedzie tej pokusy aby odkrecic manetke, bo to nie wiele da. I zamiast po roku czy dwoch szukac nowego moto, wystarczy zdjac ogranicznik i mamy swoje wymarzone moto :-)PozdrawiamGrzesiek

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych