Kategorie
Skocz do zawartości

Jaki motocykl na początek wybrać? Co kupić?

Gość Jericho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jericho
Jaki polecacie kupić motocykl dla początkującego?Czy na początek zakup motoru o niewielkiej pojemności to dobry wybór?Czy nie ma większego znaczenia i kupić od razu maszynę, którą pojeździmy przez parę lat?Obawiam się, że jako początkujący motocyklista mogę sobie nie poradzić ze zbyt mocną maszyną i zamiast cieszyć się przyjemnością z jazdy, będę się stresował.Jaki motocykl na początek polecacie?Np. za około 10 tysięcy złotych?

• Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość turbo_marek
Nie kupuj od razu motocykla z dużym silnikiem.Już nie jeden początkujący dojechał na szybkim motorze do nieba.Musisz sobie kupić motocykl, na którym nauczysz się jeździć.Nie myśl, że po kursie i zdanym egzaminie potrafisz jeździć na motocyklu.To przyjdzie z czasem, jak zdobędziesz doświadczenie.Jaki typ motocykli Ci się podoba?Na pewno coś doradzimy

Gość tomek767
Z tym małym silnikiem to przesada.Ja mam kolegę co jako pierwszy motor kupił sobie ścigacza Suzuki GSXR1000 i nic mu się nie stało.Kilka razy miał jakiś wypadek i zawsze jakoś z tego wyszedł.Ja bym kupił taki motor jaki mi się podoba

Gość janek300
Podobno dobrą sprawą na początek jest skuter.Ale taki większy np. Suzuki Burgman. Jedzie jak motor, całkiem szybko, pali mało i wszędzie się zmieści.Nie trzeba zmieniać biegów i masz schowek całkiem spory.Kolega już 2 lata jeździ takim z silnikiem 400 i sobie chwali

Mój kolega kupił sobie w zeszłym sezonie Yamahę Majesty.Potrzebował jednośladu na dojazdy do pracy.Mówi, że skuter bardzo dobrze sprawdza się w mieście.Na początku chciał się wjeździć i kupić motor ale stwierdził że zostawi skuter.Także może faktycznie na początek taki skuter będzie dobry.

Czyli nie warto na początek kupować docelowego motocykla ze sporym silnikiem?Lepiej kupić coś mniejszego, dobrze opanować najpierw ten sprzęt, sprzedać go i kupić to czego naprawdę potrzebujemy?Dobrze rozumuję?Czy po prostu jeździć rozsądnie i od razu kupić taki motocykl na jaki mamy ochotę, nie kombinować?

Gość używam gazu On Off
Kupić mniejszy słabszy lżejszy opanować manewry a najlepiej zapisać się na kursy doskonalenie techniki jazdy (w warszawie jest kilka mocno obleganych ) na których doświadczeni instruktorzy nauczą jak prawidłowo skręcać hamować jak składać się na kolano.

• 4 tygodnie później...
Pytanie tylko czy motocykl dla początkującego to powinna być maszyna, która będzie naprawdę tania i pozwoli sprawdzić swoje umiejętności i nauczy nas pokory? Czy motocykl dla początkującego powinien raczej być przemyślanym zakupem i od razu celujemy w wymarzoną maszynę?Początkujący motocykliści i ludzie wsiadający na motor po raz pierwszy mają często dylemat, bo czeka ich nie lada wydatek.Czy włożyć kilka tysięcy w używany motocykl, który będzie w międzyczasie wymagał kilku napraw ale pozwoli bez obaw pokonywać pierwsze kilometry na dwóch kółkach czy dołożyć kilka następnych tysięcy i kupić motocykl na długie lata a na początku podwójnie uważać?Jakie jeszcze polecacie modele motocykli dla początkującego, takie które dadzą frajdę z jazdy ale nie zgubią nas na drodze. I przy tym będą w miarę tanie w eksploatacji i bezawaryjne. Motocykl dla początkującego to według mnie nieco trudniejszy zakup niż auto dla nowicjusza.- Większa skala ryzyka.

Motocykl dla początkującego to moim zdaniem ograniczenie się do kwoty około 7-8 tysięcy złotych.Nie ma sensu przepłacać za motor dla osoby zaczynającej przygodę.Czeka ją parę wywrotek i błędów, szkoda niszczyć nową, piękną maszynę.Motocykl dla początkującego powinien być sprzętem, który wybaczy proste błędy.Moim zdaniem samobójstwem jest kupować na początek potężną maszynę z dużym silnikiem. Nie wierzę w to, że można się kontrolować.A gwarantuję, że w krytycznym momencie nie starczy Wam umiejętności żeby się wybronić (i zabraknie doświadczenia).

• 2 miesiące temu...
Ja proponuje na początek yamahe ybr 125 sam taka posiadam (oprócz hondy hornet 900) na dojazd do pracy z przyczyn ekonomicznych . Jak dla mnie niezawodna w sam raz do nauki lepsze to niż skuter nie za szybkie nie za wolne 120 pociągnie a do tego pali ponoć 1.8 l na 100km u mnie w praktyce ok 2 -2,5 l za nową zapłaciłem 9,5 tyś poszukaj jakąś używaną bo to i tak na początek ... :)

• 1 rok później...
  • 6 miesięcy temu...
Myślę że z dużym motocyklem możesz sobie nie poradzić najlepiej zaczynać stopniowo a jeśli chcesz już cos wiekszego jak na pierwszy raz to polecam coś o pojemności 250 na pierwszy raz to powinno być dużo. Osobiście nie polecam skuterów tylko coś na biegi wtedy złapiesz trochę doświadczenia.LWG !

• 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Jezeli kotos ma upatrzony jakis motor, moze go kupic i jezeli nie czuje sie na silach opanowac jego mocy, mozna zawsze zalozyc ogranicznik mocy. I wtedy juz bedzie latwiej, a przede wszystkim nie bedzie tej pokusy aby odkrecic manetke, bo to nie wiele da. I zamiast po roku czy dwoch szukac nowego moto, wystarczy zdjac ogranicznik i mamy swoje wymarzone moto :-)PozdrawiamGrzesiek

• 6 miesięcy temu...

Dołączę się do pytania, bo również poszukuję czegoś dobrego na początek. Słyszałam, że kawasaki zx6r to dobry sprzęt, jednak nie wiem czy nadawałby się dla kogoś początkującego. Niestety, nie jestem zbyt obeznana w tym temacie, więc byłabym wdzięczna gdyby ktoś mógłby mi coś doradzić. smile.png

Gość bartek_tsw

Przede wszystkim, ze względu na trudność w manewrowaniu, którą mają początkujący, polecam coś lekkiego. Z małym silnikiem. Swoją drogą warto pamiętać, że wiele odpowiedzi w takich wątkach, to "komentarze sponsorowane". Dlatego, zanim się coś kupi, warto sprawdzić opinie na http://cosiepsuje.com/ . Tam piszą tylko o wadach danych motocykli i innych sprzętów, więc na sponsorowanie czegokolwiek nie ma miejsca.

Gość jeżdżę hondą :D

na początku kup obie jakąś biegówke np yamaha dt 80 lub 125 fajnie sie nią jeździ na początek może być chyba że chcesz coś mocniejszą 125 to kup sobie honde cbr 125 lub aprille rs 125 

• 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...