Skocz do zawartości

Podgrzewane fotele w samochodzie, ile kosztują, jak podłączyć i montaż.

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_TaDI6

Guest_TaDI6
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2011 - 19:18

U siebie w aucie niestety nie mam podgrzewanych foteli.Co muszę zrobić żeby podgrzewane fotele zawitały na pokładzie?Czy mogę przerobić swoje obecne fotele np. jakimś uniwersalnym zestawem do podgrzewania foteli?Czy muszę raczej wymienić oba - kierowcy i pasażera?Samochód to Audi A4, ale wiem od kolegi z Passata B5, że tam jeśli nie było podgrzewania, bez problemu można było je zaadaptować z auta, które takie podgrzewanie miało.Wystarczyło pociągnąć przewody, pod tapicerką umieścić maty grzewcze i tyle.Czy tak jest w przypadku każdego auta?marzą mi się podgrzewane fotele tylko nie wiem jaki jest koszt montażu, jeśli nie trzeba by było zmieniać foteli to wystarczy mi jakieś 300 zł?

#2 Guest_pandora_wawa

Guest_pandora_wawa
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2011 - 19:50

Widziałam kiedyś w jakimś hipermarkecie takie jakby pokrowce/maty co nakładasz na fotele (coś jak mityczne koraliki) i podłączasz do gniazda zapalniczki. Wygląda to wyjątkowo wiejsko, ale chyba podgrzewa... Sama bym się na coś takiego nie zdecydowała, ale może to jest najtańsze rozwiązanie...

#3 Guest_janek300

Guest_janek300
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 23:30

To chyba gra nie warta świeczki.Pod tapicerką musisz ciągnąć przewody.Poza tym musisz zrobić włącznik, i przekaźnik.A na dodatek to nie wyobrażam sobie wsadzenia mat pod tapicerkę.Co? Rozprujesz fotel i potem zaszyjesz?Kup sobie maty ze sklepu motoryzacyjnego pod zapalniczkę.

#4 Guest_espace III

Guest_espace III
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2012 - 20:43

Ja kupilem tanie maty z wystawy ze sklepu. Działają super oczywiście uniwersalne. Wyjąłem sam sodek fotela nie prułem bo są one na spinki . Nakleiłem na gąbke zakryłem to spowrotem tapicerką i wygląda to oryginalnie . Dokupiłem oryginalne włączniki do podgrzewania podłączyłem a oryginalny włącznik został pod fotelem bo jest tam regulacja grzania a włącznik tego nie miał. Po skończeniu wygląda to jak oryginał a koszt tej zabawy wyszedł mnie 50 zł i dzień pracy. Polecam takie rozwiązanie bo jak zimą wsiadam do auta to 2 min u ciepło w tyłek a po chwili wyłączam i jade dalej . :-)

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2013 - 11:26

W Łodzi jest firma, zdaje się mmaudio która zakłada takie podgrzewanie ponoć do każdego fotela, widziałem to kiedyś w zakupie kontrolowanym...

#6 Guest_ta_deo

Guest_ta_deo
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2013 - 20:50

Właśnie dzisiaj to zrobiłem, czyli odświeżyłem oryginalne podgrzewanie fotelika w Peugeot 206 które niestety po 10 latach padło. Jak na razie jest OK . Firma MMAudio mieści się w Łodzi ul .Piotrkowska 276 ... wjazd po przeciwnej stronie Kościoła św. Mateusza - /katedra ewangelicka/ tel. 501973540 .Polecam ...bardzo dobra obsługa . ___ www.mmaudio.pl

#7 jokulkos

jokulkos

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 29 lipiec 2015 - 00:14

Jak korzystałam z usług firmy Firmy MMAudio to zamontowane fotele działąją do dziś i nie ma z nimi większych problemów od dobrych czterech lat.

#8 ŁukaszP56

ŁukaszP56

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 130 postów

Napisano 27 grudzień 2017 - 09:06

No to może pomyśl nad zastosowaniem maty grzewczej http://www.jbpartner...5?preview=truenie jest trudne w montażu jak sam się przekonasz. Do tego duża moc grzejna 40W oraz temperatura grzewcza to aż 70°C można więc naprawdę fajnie się ogrzać w te zimowe dni, które jeszcze przed nami :)

#9 givan

givan

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 27 grudzień 2017 - 09:36

Wydaje mi się, że wolałbym mieć to zrobione porządnie, jeśli masz fotele już dotknięte przez czas i kilometry, to może być to usprawiedliwienie na kupno nowszych - już z podgrzewaniem :) co do adaptowania z innego auta i obaw przez rozwaleniem foteli - myślę, że oddając do sprawdzonego zakładu nie zapłacimy za to majątku, a będzie to zrobione bardzo dobrze. Co do takich mat z hipermarketów - nie jestem przekonany.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych