Skocz do zawartości

Rodzaje wycieraczek

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_piotr220

Guest_piotr220
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2011 - 23:11

Jaka jest różnica w wycieraczkach na szybę przednią?Byłem ostatnio w sklepie i sprzedawca zapytał czy zwykłe czy ze spojlerem czy listwowe.A ja zgupiałem.Jakich Wy używacie wycieraczek?

#2 Guest_tomek767

Guest_tomek767
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2011 - 23:16

Jak jest ze spojlerem to jak jedziesz szybciej to Ci dociska wycieraczkę do szyby pędem powietrza.A te listwowe to chyba w nowych samochodach montują

#3 Guest_Fiestka

Guest_Fiestka
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2011 - 10:46

Jednym z rodzajów wycieraczek są płaskie (DIPP) Montowane w nowych autach, odradzam tanie supermarketowe płaskie wycieraczki - zbierają tragicznie i słabo przylegają do szyby.

#4 Guest_amigo75

Guest_amigo75
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2011 - 00:32

Są wycieraczki listwowe uniwersalne.Jednak nie ma reguły w których samochodach będą dobrze działać a w których nie.Czasem ramię ma nie taki docisk i wycieraczka listwowa nie działa zbyt dobrze

#5 Guest_Gonzo12345

Guest_Gonzo12345
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2011 - 10:32

Ja używam klasycznych wycieraczek Motgum. Są chyba jednymi z najtańszych a według mnie bardzo skuteczne

#6 Guest_pandora_wawa

Guest_pandora_wawa
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2011 - 23:41

Ja kupiłam ostatnio jakieś bezmarkowe listwowe w Norauto (jakies 15 PLN za sztuke wyszło) i póki co działają całkiem dobrze. Zobaczymy co będzie w zimie, bo wtedy jest prawdziwy sprawdzian.

#7 Guest_amigo75

Guest_amigo75
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2011 - 13:33

Zimą na listwowe wycieraczki musisz strasznie uważać.Szczególnie na takie niemarkowe.Czasem wystarczy przejechać nimi po zalodzonej szybie i już zaczynają zostawiać smugi

#8 JarekDon

JarekDon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 483 postów

Napisano 15 luty 2019 - 14:38

Ja akurat postawiłem na wycieraczki płaskie i uważam, że jest to dobry wybór. Nie tylko dokładnie ściągają wodę oraz zanieczyszczenia z szyby ale również posiadają lepsze właściwości aerodynamiczne. W moim przypadku jest to producent Dipp, pióra są stosunkowo tanie do tego z trwałą mieszanką gumową i porządnymi mocowaniami, a do Renault znajdziesz je dokładnie tutaj https://www.dipp.pl/...lt-c-83301.html

#9 jakub.m

jakub.m

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 30 marzec 2021 - 12:24

Widziałem kiedyś takie urządzenie do regeneracji wycieraczek, działało na takie zasadzie że ścinało końcówkę zużytego pióra. Słyszeliście o tym?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych