Skocz do zawartości

Jakie wybrać radio/ car audio za około 400-500 zł?

21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Morel

Guest_Morel
  • Goście

Napisano 16 maj 2011 - 18:18

Używane kupić z wyższej półki? Czy nowe i cieszyć się gwarancją w zamian za dość marną jakość dzisiejszego sprzętu?Sam już nie wiem co wybrać. Alpine robi nadal bdb sprzęt ale ceny mają wysokie.Boje się że używane radio to krok do wywalenia pieniędzy na darmo bo zaraz się coś popsuje.Wiem że nie ma sensu przepłacać przy seryjnych głośnikach ale można się zdziwić ile można z nich wycisnąć zmieniając fabryczny sprzęt na coś porządniejszego. Ja polecam, w Oplu Fronterze wywalilismy fabryczne tragiczne audio Siemensa i wstawilismy Pioneera DEH 5000 - jakość wzrosła kosmicznie.A teraz potrzebuję do innego auta i nie wiem co wybrać, macie jakieś typy?

#2 Guest_Matee

Guest_Matee
  • Goście

Napisano 17 maj 2011 - 14:35

Zdecydowanie polecam w tej klasie Alpine. Nawet tańsze modele, dźwiękowo dają radę.Za około 400 zł kupisz nowy podstawowy model, który nie jest może miodem dla melomanów ale potrafi przyzwoicie zagrać.I masz gwarancję na 24 miesiące więc śpisz spokojnie.Wszystko zależy jakiej klasy głośniki masz w samochodzie, nie ma co przesadzać w drugą stronę jeśli audio jest podstawowe.Unikałbym Sony - grają koszmarnie, pusto i są przestery.W totalnej masówce Pioneer daje radę...Ale oczywiście szału bym się nie spodziewał :)

#3 Guest_używam gazu On Off

Guest_używam gazu On Off
  • Goście

Napisano 24 maj 2011 - 00:21

samo radio to nie wszystko wiec w deklarowanej kwocie kup sobie nowe radio takie które ci się podoba gdyż większość z nich będzie grała podobnie.

#4 Guest_Kajsa

Guest_Kajsa
  • Goście

Napisano 24 maj 2011 - 20:44

Ale w tych pieniądzach da się się już zauważyć różnicę w jakości.Do tej pory miałam radio Sony, na fabrycznych głośnikach grało to tak sobie.Po założeniu jednego z podstawowych modeli Alpine - nawet fabryczne głośniki zagrały z nową jakością.Pojawiła się głębia i czystość dźwięku.Warto zorientować się w temacie i nie kupować co popadnie, bo mimo że teraz jest masówka na rynku to jednak da się jeszcze kupić w miarę przyzwoity sprzęt.A zauważyliście jak potaniały radia firmy blaupunkt?Kiedyś to była bdb kojarzona firma, a jak jest teraz?Macie jakieś opinie i doświadczenia z radiem Blaupunkt?

#5 Guest_Matee

Guest_Matee
  • Goście

Napisano 24 maj 2011 - 22:06

Blaupunkt się trochę popsuł jeśli chodzi o jakość.Postawili na masówkę, jakoś ich sprzętu pozostawia sporo do życzenia, chociaż niektóre modele zbierają niezłe recenzje jeśli chodzi o jakość dźwięku.Wybór radia do samochodu nie jest w takiej kwocie jakąś wielką trudnością.I tak w większości przypadków wszystko rozbija się o wygląd i dopasowanie kolorystyczne. To drugie mogłoby stać się codziennością.Dla producentów nie jest to duży koszt a z pewnością możliwość wyboru dowolnego podświetlenia zwiększa krąg odbiorców danego modelu.Ten potencjał zauważył i z powodzeniem wykorzystuje m. in Pioneer.Np. w modelu DEH5000.

#6 Guest_Morel

Guest_Morel
  • Goście

Napisano 25 maj 2011 - 14:06

Blaupunkt przede wszystkim ma skopaną stylistykę.Zrobiły się z nich takie tanie radyjka jak od chińczyków.Chińskie radia swoją drogą zalewają ostatnio nasz rynek.Pełno jest firm i wynalazków typu Pejying czy Dalco.Ale chciałem zauważyć, że jakością gonią renomowanych producentów! A cena jest zazwyczaj blisko o połowę niższa niż w przypadku konstrukcji producentów takich jak Sony, Clarion czy Pioneer.Firmą najwięcej inwestującą w nowości jest Pioneer, który chwali się że jego sprzęt i jego radia samochodowe zdobywają główne nagrody na konkursach car audio.Nie wiem czy nie stoi za tym jedynie marketing, wiem za to że jeśli chodzi o stylizację - jak dla mnie obok Alpine, nie mają sobie równych.A jeśli komuś zależy na oldschoolu i świetnej jakości dźwięku, polecam trudno dostępne ale jednak dostępne - radio samochodowe Nakamichi.Kosztuje około 500 zł, ale jest stworzone na audio-maniaków, gra rewelacyjnie!

#7 Guest_wiemjakaleniepowiem

Guest_wiemjakaleniepowiem
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2011 - 23:19

No radio to tylko jedna część składowa dobrego zestawu - samo radio nie da Ci dobrego dźwięku potrzebne są jeszcze dobre głośniki, subwoofer... Do 500 złotych na pewno dobrze będzie się zainteresować pioneerem, czy kenwoodem. Tutaj masz niezłe radio http://www.sklep.had...KDC-4051UR.html możesz sobie zerknąć.

#8 Guest_piotr220

Guest_piotr220
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2011 - 01:16

A po co tyle wydawać na radio?Chyba żeby złodziej miał robotę. A i szybę trzeba będzie kupić.Ja mam radio z Norauto za 200 zł jakiś Kenwood chyba i bardzo jestem zadowolony. 500 zł to chyba za dużo na radio do samochodu.

#9 Guest_Jericho

Guest_Jericho
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2011 - 03:07

Niektórzy lubią dobry dźwięk a tanie radia po prostu nie zagrają dobrze i koniec. Różnica jest wyczuwalna nawet na seryjnych głośnikach.Radio za 500 zł powinno mieć jak najmniej świecidełek i bajerów a bazować na dobrym osprzęcie wewnętrznym. Jak ktoś ma w nosie jakość muzyki to wtedy nie warto wydawać takich pieniędzy na radio samochodowe.

#10 Guest_pandora_wawa

Guest_pandora_wawa
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2011 - 23:23

Dla mnie ważne jest, żeby miało złącze USB i wejscie AUX. Bo coraz mniej się chce płyt wypalać, lepiej mieć pendrivea z muzyką i tyle...

#11 Guest_ghostbuster

Guest_ghostbuster
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2011 - 19:54

Jakość dźwięku w głównej mierze zależy chyba jednak od głośników. Ja bym w nie zainwestował.

#12 Guest_pandora_wawa

Guest_pandora_wawa
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2011 - 22:03

Ale nie oszukujmy się, różnice rzeczywiście są słyszalne, ale w samochodzie sali koncertowej nie stworzysz i nie ma co cudować.

#13 Guest_ghostbuster

Guest_ghostbuster
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2011 - 14:01

No chyba, że jedziesz super wyciszonym Audi A8. Wtedy te 12 głośników robi wrażenie. I to lepsze niż na koncercie.

#14 Guest_pandora_wawa

Guest_pandora_wawa
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2011 - 22:37

No ale do superwyciszonego Audi A8 z 12 głośnikami nie wsadzasz radia za 500 PLN :)

#15 Guest_maurycja

Guest_maurycja
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2011 - 20:03

Przede wszystkim nie ma co oszczędzać na radiu przecież to inwestycja długoterminowa. Zwłaszcza jak ktoś dużo podróżuje no i ceni sobie komfort. Polecam Alpine.

#16 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2050 postów

Napisano 11 luty 2015 - 08:10

Proszę bardzo - http://audiomagic.pl...ze-sluchawkowe/ Oczekuje efektów, to użyjcie solidnego sprzętu. Porządne wzmacniacze specjalnie dużo nie kosztują, a możliwości rzeczywiście dają bardzo duże. Kwesta tego jakie macie dokładnie oczekiwania od tego sprzętu.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#17 Guest_marek.l

Guest_marek.l
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2016 - 11:16

Nie znam zbyt wielu sklepów z akcesoriami muzycznymi, ale na pewno plusik mogę postawić przy marce Supersound (supersound.pl). Poratowali mnie jak potrzebowałem wzmacniacza i kilku przewodów. Szybka wysyłka, za którą nie musiałem płacić, a poza tym to co ich wyróżnia to szybka odpowiedź na mailu

#18 jjanik90

jjanik90

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 lipiec 2016 - 09:25

Polecam przejrzeć allegro. Czesto są fajne promocje. Ja zawsze tam kupuje. A czesto tez sie zdarza przesylka  gratis. To zawsze wyjdzie taniej niz u siebie w miescie jezdzic i szukac. Jak cos to mam namiary na dobrego sprzedawce.

#19 lewkowsky

lewkowsky

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 17 sierpień 2016 - 13:10

Hej, szukam jakiegoś niedrogiego audio do max 600 zł - mój limit to 500, ale jak nie da się znaleźć czegoś sensownego to ostatecznie jestem w stanie dołożyć 100 zł.

Napotkałem zestaw Car Audio firmy Morel - http://www.soniadrag...-maximo-52.htmli chciałbym poznać czyjeś opinie na ich temat. Firma jest znana także myślę, że się na nich nie zawiodę.

#20 profil

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 22 styczeń 2017 - 16:30

a w saturnie patrzyłeś?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych