Skocz do zawartości

auto bez katalizatora

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2010 - 21:41

czy samochód bez katalizatora przejdzie badanie techniczne?

#2 Guest_oldcowboy

Guest_oldcowboy
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2010 - 12:37

Każdy, który nie miał fabrycznego katalizatora powinien przejść. Skąd wziąć katalizator np. do syrenki lub małego fiata?

#3 Guest_bogusjeden

Guest_bogusjeden
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2010 - 15:39

autorowi chyba chodziło o to, że jak wyjmie katalozator to czy później auto przejdzie przegląd. odpowiedz brzmi: prawdopodobnie nie.

#4 Guest_szerszeń

Guest_szerszeń
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2010 - 10:05

Nie pzrejdzie, bo na przeglądzie wkłądają sondę w rurę wydechową. Chyba że ma idealny silnik, co bez katalizatora daje dobre spaliny.

#5 Guest_Fiestka

Guest_Fiestka
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2011 - 14:47

Przejdzie bez problemu. Diagności mają to w nosie i rzadko który sprawdza takie rzeczy.Ja miałem przegląd w momencie kiedy posypał mi się katalizator, puszka została wyczyszczona z posypanego wkładu i wrzucona na miejsce. Auto przeszło badanie techniczne bez żadnego zgrzytu. Dodatkowo w dieslu nawet nie widać różnicy (słychać) kiedy wytniecie kata.

#6 Guest_Majones

Guest_Majones
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2011 - 10:12

Wiele osób wycina w dieslach katalizator żeby poprawić osiągi. Nie ma to wpływu na dźwięk diesla. Natomiast wycięcie katalizatora w aucie benzynowym sprawi, że będzie chodziło jak stary polonez, puszka z gwoździami.Wtedy przejście badania technicznego, ze względu na straszny hałas nie uda się.

#7 Guest_adam1981

Guest_adam1981
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2011 - 12:27

Tylko z tym wycinaniem katalizatora to ostrożnie.Jak samochód ma sondę lambda za katalizatorem to możecie mieć problem

#8 Guest_tomek767

Guest_tomek767
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2011 - 03:33

A czy wycięcie katalizatora podniesie moc samochodu?

#9 Guest_turbo_marek

Guest_turbo_marek
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2011 - 11:11

teoretycznie katalizator stawia opór spalinomJak go wytniesz to powinno w teorii przybyć mocy. Ale to są wzrosty raczej niezauważalne.

#10 Guest_Kajsa

Guest_Kajsa
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2011 - 11:50

Auta bez katalizatora strasznie rzężą! Ten dźwięk jest irytujący, dodatkowo samochód bez katalizatora zanieczyszcza środowisko, ale oczywiście Polacy mają gdzieś takie sprawy.

#11 Guest_Matee

Guest_Matee
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2011 - 11:53

Kajsa ma rację, u nas niestety nie patrzy się na takie aspekty jak ochrona środowiska. Jeśli czegoś nie widzimy to nas to nie rusza.Mimo wszystko to nie jest tak, że wycięcie katalizatora sprawia problemy jeśli mamy sondę lambda (a współczesne auta mają). Problem jest wtedy jeśli mamy dwie sondy lambda. Przed i za katalizatorem. Mierzące poziom spalin również na wylocie. W takiej sytuacji dojdzie do zaburzeń pracy silnika.

#12 Rimsky

Rimsky

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 30 sierpień 2019 - 03:31

Ja na razie mam ale wymieniałem już 2 razy, stare sprzedałem na skupie u kowala http://www.katalizatoryukowala.pl

#13 Sleep

Sleep

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 13 wrzesień 2019 - 08:46

W solidnej stacji kontroli pojazdów takie auto raczej nie ma szans przejść kontroli i tak naprawdę nie powinno jej przejść.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych