Skocz do zawartości

Przyciemnianie szyb. Jaką folią i jaką metodą?

33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_opelaudivw

Guest_opelaudivw
  • Goście

Napisano 09 październik 2010 - 18:22

Zastanawiam się nad przyciemnieniem szyb w moim aucie, ale zupełnie nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Możecie polecić mi jakieś sprawdzone rodzaje folii do przyciemniania szyb? Chodzi mi o to, których jakość będzie najbardziej adekwatna do ceny?! Słyszałem też o różnych metodach przyciemniania szyb, czy to prawda? Jakie to metody, czym się różnią i która z nich jest najlepsza?

#2 Guest_evolutionIX

Guest_evolutionIX
  • Goście

Napisano 09 październik 2010 - 18:37

Rdziłbym samemu się za to nie brać... Polecam zostawienie takiego zadania specjalistom. Ja kiedyś sam próbowałem i pomimo folii z najwyższej półki, pęcherzyki powietrza które dostały się między folię a szybę, zniszczyły cały efekt...

#3 Guest_niemampytanaco

Guest_niemampytanaco
  • Goście

Napisano 13 październik 2010 - 16:18

Ja przyciemniałem sam i wszystko było ok. Trzeba to robić po prostu bardzo ostrożnie i najlepiej poradzić się specjalisty. gorzej z trwałością okleiny... Po 6 miesiącach zaczęło odchodzić... dlaczego? Wina folii czy tak po prostu jest?

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2011 - 01:26

Brak doswiadczenia panowie...i widac ze nie czytaliscie instrukcji. do przyciemniania kluczowym elementem jest przyskalka z woda z plynem... nie moze byc go za duzo zeby byl lekki poslizg. kolejne folia musi byc dobrze docieta jak to wszystko jest juz za nami to taka folia nie ma prawa sie odkleic a po ok 2-3 ;atach zaczyna blaknac..mowa tu o foli za 30zl ze sklepu. a teraz czesc najlepsza:) rozklejasz folie woda z plynem pryszkasz na ciemna warstwe i na szybe woda z plymen umozliwi wyprowadzenie wszystkich babli:)

#5 Guest_kenblock

Guest_kenblock
  • Goście

Napisano 25 luty 2011 - 12:27

Słyszałem kiedyś informacje że jak ma się ciemne szyby to trzeba mieć na nie atest czy to prawda? Czy w przypadku gdy sami przyciemnimy szyby może grozić nam mandat podczas kontroli?

#6 Bernard34

Bernard34

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 69 postów

Napisano 18 luty 2015 - 09:17

Faktycznie było kiedyś o tym mówione, ale jak zrobi się przyciemnianie w profesjonalnej firmie to nie ma takiego problemu. Ja w ubiegłym jeszcze roku zleciłem oklejania szyb http://www.ghostcar....ianie-szyb.html i wyszło bardzo fajnie. Podczas kontroli drogowych nie ma żadnego problemu, a na pewno jest to spora wygoda, bo chociażby latem auto się znacznie mniej nagrzewa wewnątrz.

#7 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 18 luty 2015 - 16:24

Generalnie w Polsce nie ma aż takiej dużej potrzeby przyciemniania szyb a to ze względu na klimat - tylko przez około 3 miesiące w roku jest silne słońce. Aczkolwiek muszę przyznać, że przyciemnione szyby dodają uroku i sam się zastanawiam nad przyciemnieniem w moim aucie smile.png2

#8 Kasik86

Kasik86

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów

Napisano 27 luty 2015 - 23:26

Wiesz co robienie tego samemu jest dosyć ryzykowne, bo chwila nie uwagi i masz już bąbelki powietrza zniszczoną folię etc. pytanie czy jest sens się w to bawić, nie lepiej oddać autko w ręce fachowców np. z http://www.ghostcar....ianie-szyb.html ? Moim zdaniem przyciemniane szyby to dobra rzecz i nie ukrywajmy niezły szpan :) pasują szczególnie do sportowych aut :)

#9 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 503 postów

Napisano 30 marzec 2015 - 13:14

Generalnie w Polsce nie ma aż takiej dużej potrzeby przyciemniania szyb a to ze względu na klimat - tylko przez około 3 miesiące w roku jest silne słońce. Aczkolwiek muszę przyznać, że przyciemnione szyby dodają uroku i sam się zastanawiam nad przyciemnieniem w moim aucie smile.png2

To zależy po czym stwierdzasz, że nie ma potrzeby? Przecież tutaj nie chodzi o słońce do końca tylko o inne aspekty również poczytaj sobie na Car Glass troszkę na ten temat - http://www.car-glass...amochodowe.html sporo firmowych samochodów ma tylnie szyby przyciemnione bądź zaklejone całkowicie żeby ukryć to co jest na tylnim siedzeniu. 

#10 Guest_Dzidka567

Guest_Dzidka567
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2015 - 08:50

Takie informacje najlepiej jest zbierać u fachowców. Korzystałam z usług firmy Zakład Szklarski Pietrowski Bekisz z RUmii potrafią doradzić robią wszystko szybko i sprawnie

#11 Guest_DuDek543

Guest_DuDek543
  • Goście

Napisano 04 listopad 2015 - 13:13

ja mam zaciemnanien szyby i  bynajmniej nie o szapn mi chodziło, a o komfort i prywatność. 

#12 Guest_AdamuSS

Guest_AdamuSS
  • Goście

Napisano 04 listopad 2015 - 14:16

uważam, ze  przyciemniane szyby  naprawdę poprawiają jakość jazdy. Jest ochrona przed słońcem a i auto się ładniej prezentuje. Ja nie mam akurat takich zupełnie czarnych, raczej takie średnie. Duży wybór folii samochodowych jest w firmie Kalety w Nowym Sączu. U mnie zakładali folie i   wyszło im to bez zastrzeżeń. 

#13 Guest_syrek

Guest_syrek
  • Goście

Napisano 08 luty 2016 - 10:31

samemu możesz to zrobić jeśli masz cierpliwość i dobą folię która nie rysuje się już podczas zakładania smile.png

#14 yellowmarine

yellowmarine

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 17 luty 2016 - 13:23

samemu możesz to zrobić jeśli masz cierpliwość i dobą folię która nie rysuje się już podczas zakładania smile.png

Z tym, że mały błąd może nas wtedy kosztować nową folię ;)

#15 pro3l8m

pro3l8m

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 13 lipiec 2016 - 23:06

Metoda nieistotna jak firma jest rzetelna.

#16 Guest_marko

Guest_marko
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2016 - 09:30

Jesli chcesz jakoś stuningować auto, to może zobacz co mają na www.sklep-tuningowy.pl ? smile.png

#17 Guest_balas

Guest_balas
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2016 - 09:00

mi to się sr.ać chce

#18 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2016 - 23:02

Witajcie, znalazłem super stronę polecam www.vtuning.pl

Zobaczcie jest super

#19 Guest_Makary

Guest_Makary
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2016 - 16:28

Ja skorzystałem z serwisu Nordglassu bo jednak uznałem że sam nie dam rady i efekt mógłby być wstydliwy. Wyszło genialnie i niedrogo więc decyzja o oddaniu szyb w ręce profesjonalistów była właściwa.

#20 profil

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 22 styczeń 2017 - 16:35

samemu lepiej tego nie robić jak się nigdy nie miało z tym doczynienia.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych