Skocz do zawartości

Jakie tarcze hamulcowe wybrać? Sportowe tarcze hamulcowe

17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_TaDI6

Guest_TaDI6
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2011 - 18:18

Powoli szykuje mi się wymiana tarcz hamulcowych. Na rynku wybór tarcz hamulcowych jest ogromny podobnie z klockami hamulcowymi. Pytanie, jakie tarcze hamulcowe wybrać?Chcę żeby były skuteczne i nie piszczały.Co myślicie o tarczach hamuclowych ATE? Albo tarcze i klocki Brembo? Bo ceny są podobne.Chyba że w grę wchodzą tarcze hamulcowe sportowe? Czy one będą skuteczniejsze? Mam tu na myśli czy wybrać tarcze hamulcowe nawiercane? Są niewiele droższe, pytanie czy czuć różnicę?

#2 Guest_piotr220

Guest_piotr220
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2011 - 13:04

Podobno na takich tarczach hamulcowych samochód lepiej hamuje.Tylko musisz za nie odpowiednio zapłacić.No i podobno sportowe tarcze hamulcowe szybciej się zużywają

#3 Guest_amigo75

Guest_amigo75
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2011 - 22:11

Pamiętaj tylko że do sportowych tarcz hamulcowych musisz też dokupić sportowe klocki hamulcowe.Zamontowanie sportowych tarcz ze zwykłymi klockami nie ma sensu.Zależy też jaki masz samochód i jaki styl jazdy preferujesz.Pamiętaj, że sportowe hamulce hamują dobrze tylko jak są nagrzane

#4 Guest_tomek767

Guest_tomek767
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2011 - 22:12

Jak to?Jak masz sportowe hamulce to muszą być ciepłe żeby hamowały?Ja kiedyś kupiłem do Polo tarcze z rowkami i klocki Ferodo.Może trochę lepiej było ale szału nie odczułem

#5 Guest_amigo75

Guest_amigo75
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2011 - 22:15

Tak kolego. Prawdziwe sportowe hamulce muszą być nagrzane, żeby dobrze hamowały.Do seryjnego samochodu eksploatowanego na ulicach zaleca się raczej montowanie seryjnych elementów układu hamulcowego.Ja bym radził kupić seryjne tarcze dobrego producenta: Brembo czy ATE i dobre klocki np. Ferodo.

#6 Guest_Matee

Guest_Matee
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 14:38

Nie ma co przeginać z tarczami hamulcowymi do seryjnego auta. Jaką masz tam moc w swoim TDI? Sporo zależy od stylu jazdy, ja polecam tarcze i klocki ATE (VW i Audi dają je na pierwszy montaż), na pewno nie piszczą.Dobre tarcze (i tańsze) robi też Brembo.

#7 Guest_janek300

Guest_janek300
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2011 - 11:30

A mi to się wydaje, że większość zależy od klocków.Tarcza to zawsze kawałek metalu, a klocki hamulcowe mogą być różne.Ja miałem kiedyś takie klocki co jeździłem na nich chyba z 30 tys. km. i jak je wymieniałem to jeszcze połowa była okładziny. Tyle że prawie nie hamowały i strasznie szumiały. Wymieniłem klocki i wszystko się poprawiło

#8 Guest_amigo75

Guest_amigo75
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2011 - 11:33

Rzeczywiście w przypadku seryjnego samochodu można tak powiedzieć. To od klocków hamulcowych głównie zależy skuteczność hamowania samochodu. Jednak tarcze to też istotny element, chociażby ze względu na wytrzymałość.Niestety tańsze tarcze może i hamują podobnie, jednak dużo łatwiej je pokrzywić. Kilka gwałtownych hamowań z dużej prędkości może doprowadzić do pogięcia takiej taniej tarczy

#9 Guest_Jericho

Guest_Jericho
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2011 - 22:12

Za to wybór drogich, nawiercanych tarcz mija się celem jeśli kupimy do nich słabe klocki.Zawsze przy rozmyślaniach nad tym jakie tarcze hamulcowe wybrać trzeba mieć na uwadze to że kupujemy zestaw i tylko dobre klocki plus dobre tarcze, poprawnie zahamują, ze zwiększoną skutecznością.

#10 Guest_TaDI6

Guest_TaDI6
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2011 - 13:33

Jak już zmieniać tarcze hamulcowe na nowe, a nasze auto legitymuje się w miarę przyzwoitą mocą, to tak patrzę po cenach i moim zdaniem warto dopłacić do nawiercanych tarcz hamulcowych.Zwłaszcza jak sporo jeździmy, czemu nie, różnica niewielka. A skuteczność hamowania poprawiona.

#11 Guest_Jericho

Guest_Jericho
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2011 - 03:03

Ja wymieniając tarcze hamulcowe nigdy nie przepłacałem, nie kupowałem zbyt drogich tarcz ale unikałem również chińszczyzny i podejrzanie tanich zestawów. Hamulce to bezpieczeństwo i nie można na nim zbytnio oszczędzać.

#12 dmaciekd

dmaciekd

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 wrzesień 2015 - 12:22

Jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem samochodu (zakładam że nie masz podrasowanego auta) to nie ma sensu wymieniać układu hamulcowego na sportowy, bo przecież producent zrobiłby to od razu gdyby zwykły miał słabo hamować :) Tarcze i klocki ATE to najwyższa półka (i jakość). Brembo tańsze, ale też są ok. Pamiętaj, że najlepiej kupować klocki + tarcze jednego producenta - wtedy jest mniejsze prawdopodobieństwo, że będą piszczały i sprawiały inne problemy. Części możesz kupić np. w milionczesci.pl - ceny bardzo dobre (nie licząc alledrogo, można czasem kupić taniej ale tam ciężko o oryginał więc sobie odpuszczam)

#13 Guest_Mjupiter

Guest_Mjupiter
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 11:53

Mnie zawsze pomagali z doborem odpowiednich hamulców chlopaki z powerbrakes.pl. Znają się. No i można zadręczać ich pytaniami. Nie zlali mnie jeszcze nigdy, mimo wielu dziwnych moich pytań.

#14 Guest_Arek

Guest_Arek
  • Goście

Napisano 16 listopad 2015 - 08:51

Ja zastanawiam się nad zakupem klocków z firmy brakestock. Wyglądają na porządne, cena jest dość dobra, a ja szukam czegoś, co będzie mi długo i dobrze służyło.

#15 Guest_bvfgf

Guest_bvfgf
  • Goście

Napisano 26 listopad 2015 - 15:15

Niedawno też szukałem sobie tarcz hamulcowych- przekopałem fora w poszukiwaniu opinii na ten temat. Przy 70 tysiącach km tylne tarcze hamulcowe były u nie mocno pordzewiałe i przez to piszczały nieznośnie! Tarcze przednie nie tak mocno, lecz na centralnej części były plamy rdzy. Kupiłem Power Friction, ponieważ centralna część jest farbowana. Plusem jest to, że te perforowane tarcze wyglądają naprawdę genialnie. W cenie wyszło taniej niż za seryjne. Zamieniłem od razu i przód i tył.
Kupowałem
 tu - brakestock.pl/power-friction/

#16 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 680 postów

Napisano 03 grudzień 2016 - 21:59

Czytaliście już ten artykuł http://wroclawskakom...swojego-pojazdu ? Jeśli nie, to koniecznie sobie tak zerknijcie. Warto się z nim zapoznać. Dzięki takiej wiedzy wybierzemy najlepsze rozwiązania dla swojego auta.

#17 Guest_milionerkb

Guest_milionerkb
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2016 - 00:12

Czesc, 

jezeli juz bedziemy wiedziec jakie tarcze potrzebujemy lub inne czesci to 

chciałbym sie podzielic z Wami w jakim sklepie najlepiej je kupic.

polecam: bit.ly/2hWfBBo

#18 pracownik księgowości

pracownik księgowości

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 06 wrzesień 2018 - 20:22

Szukam czegoś konkretnego do Citroena, ale budżet mam ograniczony. W coś takiego https://brakestock.p...cowe/11939.html warto zainwestować ? Miał ktoś, wszystko jest ok? Szukam na forach info i o różnych markach są różne opinie... nie wiadomo co wybrać...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych