Skocz do zawartości

Auto hold w volkswagenach?

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_obaMA

Guest_obaMA
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 18:20

Witam,Mam pytanie ponieważ w moim Passacie jest taki przycisk "auto hold" i zupełnie nie wiem do czego on służy może mi ktoś to wyjaśnić?

#2 Guest_kenblock

Guest_kenblock
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 18:24

Gdy samochód wyposażony jest w ESP(kontrolę trakcji) i elektryczny ręczny, to ten że przycisk Auto Hold, automatycznie włącza hamulec ręczny po tym jak pojazd się zatrzyma. Pomocne to jest oczywiście w razie ruszania na pagórku.

#3 Guest_obaMA

Guest_obaMA
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 18:25

Dzięki wielkie, tylko kiedy ten auto hold się wyłącza i jak go wyłaczyć??

#4 Guest_kenblock

Guest_kenblock
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 18:30

Auto hold w autach które posiadają skrzynie automatyczną zwalnia się w momencie gdy naciśniesz pedał gazu, taki z niego cwaniak.

#5 Guest_HenryModelF

Guest_HenryModelF
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 18:35

Śledzę waszą rozmowę i tak się składa że auto które zamówiłem też będzie posiadało funkcje auto hold i nie chce wyjść na amatora, że nie będę mógł ruszyć, tylko że vw którego kupuje ma skrzynie manualną. Kiedy ten że "hamulec" będzie zwolniony?

#6 Guest_kenblock

Guest_kenblock
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 18:37

W samochodach gdzie znajduje się skrzynia manualna auto hold zwalnia się gdy wciśniemy pedał sprzęgła.

#7 Guest_realSTIG

Guest_realSTIG
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 18:38

Czy ta funkcja jak wy to ładnie nazywacie Auto hold ma w ogóle jakiś sens, przecież można zwyczajnie trzymać nogę na hamulcu.

#8 Guest_kenblock

Guest_kenblock
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 18:41

No wiesz, jedni powiedzą że bez auto hold nie wyobrażają sobie stania w korku, stworzyli ten przycisk po to by nie trudzić się zaciąganiem ręcznego i by nie zapomnieć go spuścić. Auto hold po prostu ułatwia jeżdżenie po mieście i życie. :)

#9 Guest_Kulfonix

Guest_Kulfonix
  • Goście

Napisano 23 maj 2011 - 14:41

Gdy samochód wyposażony jest w ESP(kontrolę trakcji) i elektryczny ręczny, to ten że przycisk Auto Hold, automatycznie włącza hamulec ręczny po tym jak pojazd się zatrzyma. Pomocne to jest oczywiście w razie ruszania na pagórku.

ESP to nie kontrola trakcji, tylko Electronic Stability Program czyli Elektroniczny Program Stabilizacji. Tu jest na temat: http://eksploatacja-...ziala-ESP-.htmlZ kolei kontrola trakcji ma skrót TC lub TCS (Traction Control/Traction Control System - system kontroli trakcji). Link na temat: http://moto.wieszjak...276275,TCS.htmlKontrola trakcji (TC/TCS) też czasem znana jest jako ASC (np. w Mitsubishi - Automatic Stability Control). Nie mylić z ABS ;)Głowa może rozboleć od tej skrótologii. Kiedyś były drzwi i pedał gazu. A dzisiaj mamy Volvo i cały alfabet: WHIPS, BLIS.A tak swoją drogą, może urządzimy mały konkurs na najciekawsze rozwinięcie skrótu systemu bezpieczeństwa? np. BLIS to Bardzo Lajtowy Indykator Ssący. Wiem, sucharowe, ale może coś lepszego ktoś wymyśli?

#10 Guest_Kulfonix

Guest_Kulfonix
  • Goście

Napisano 23 maj 2011 - 14:43

No wiesz, jedni powiedzą że bez auto hold nie wyobrażają sobie stania w korku, stworzyli ten przycisk po to by nie trudzić się zaciąganiem ręcznego i by nie zapomnieć go spuścić. Auto hold po prostu ułatwia jeżdżenie po mieście i życie. :)

To ja już tego zupełnie nie rozumiem po co ten auto hold jest. Stoisz w korku i co, nózką cię boli od wciskania pedału hamulca, że ten auto hold taki niezbędny do życia jest?

#11 Guest_kenblock

Guest_kenblock
  • Goście

Napisano 23 maj 2011 - 18:11

No tak, zapomniałem że drogi w Polsce są idealnie proste niczym tafla lodu na lodowiskach w Kanadzie. To proste że chodziło o stanie w korku na wzniesieniu Kulfonie. Pewnie trudno też pojąć po co komu elektryczne szyby? Nie można się opierać technice i bać się zmiany na lepsze.

#12 Guest_używam gazu On Off

Guest_używam gazu On Off
  • Goście

Napisano 24 maj 2011 - 00:32

Funkcja Auto Hold jest dostępna w samochodach wyposażonych w ESP i elektromechaniczny hamulec postojowy. Funkcja aktywowana jest za pomocą jednego przycisku i wspomaga codzienną jazdę, np. w mieście po zatrzymaniu pojazdu, automatycznie uruchamia hamulce. Działa także w przypadku ruszania ze wzniesienia, zapobiegając cofaniu się auta podczas zatrzymania i ruszania. Rozłącza się po naciśnięciu pedału gazu oraz - w przypadku samochodów wyposażonych w skrzynie manualne - po naciśnięciu pedału sprzęgła. Auto Hold po odpięciu pasa bezpieczeństwa, wyłączeniu zapłonu i otwarciu drzwi kierowcy, automatycznie uruchamia hamulec postojowy. Funkcja dla tłustych leniwych amerykanów.

#13 Guest_Marian

Guest_Marian
  • Goście

Napisano 13 luty 2016 - 09:04

To funkcja w ogóle nie potrzebna ci, którzy ją używają lepiej, żeby nie mieli dzieci, bo nie wiadomo bez czego one nie dają sobie rady w życiu.

#14 yellowmarine

yellowmarine

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 17 luty 2016 - 13:21

Przeczytałem "Alko hol w volkswagenach" :).

"Auto Hold po odpięciu pasa bezpieczeństwa, wyłączeniu zapłonu i otwarciu drzwi kierowcy, automatycznie uruchamia hamulec postojowy. Funkcja dla tłustych leniwych amerykanów. " - bardzo ładnie określone :)

#15 pro3l8m

pro3l8m

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 13 lipiec 2016 - 23:06

Witam,Mam pytanie ponieważ w moim Passacie jest taki przycisk "auto hold" i zupełnie nie wiem do czego on służy może mi ktoś to wyjaśnić?

Do ruszania pod górkę.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych