Skocz do zawartości

Kamera cofania montaż

19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_obaMA

Guest_obaMA
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2011 - 16:53

Chciałbym zainstalować w aucie mojej żony kamerę cofania jak to zrobić?

#2 Guest_Matee

Guest_Matee
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2011 - 13:52

Kamera cofania to bardzo wygodny gadżet podczas cofania i parkowania.Montaż kamery parkowania nie jest trudny.Są już gotowe zestawy np. całe ramki tablicy rejestracyjnej. Ty musisz martwić się jedynie o pociągnięcie przewodów od kamery cofania (np pod tapicerką bagażnika a później pod plastikowymi progami drzwi) i podłączeniem ich do urządzenia dającego obraz. Bo rozumiem, że w tym aucie masz już ekran?W sensie nawigację lub DVD? Jeśli nie to będziesz musiał zainwestować albo w którąś z tych rzeczy albo kupić mały monitor z przeznaczeniem na obraz z kamery cofania, chociaż moim zdaniem to drugie rozwiązanie nie ma sensu.

#3 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2011 - 19:15

Dobrze jest też tą kamerkę do cofania sprytnie zamaskować. Nie wiem jak w Polsce, ale w Irlandii kolega co sobie zamontował to jakoś to sprytnie ukrył w oświetleniu tablicy rejestracyjnej, czy jakoś tak. Jak się go spytałem po co, mówił, że u nich strasznie kradną zarówno te kamerki, jak i też lubią wybić szybę by zdobyć ekranik...

#4 Guest_adam1981

Guest_adam1981
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2011 - 11:09

Mam tylko jedno pytanie. Po co robić takie rzeczy?Czy nie wystarczą czujniki parkowania?Przecież w takiej kamerce za kilkadziesiąt złotych to chyba nic nie widać.

#5 Guest_janek300

Guest_janek300
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2011 - 11:15

Ja na przykład w życiu bym czegoś takiego w aucie nie robił.Wiercić dziury, ciągnąć kable mocować wyświetlacz a i tak nic to nie da.Za 300 zł możesz sobie założyć dobre czujniki parkowania, które przynajmniej pomogą Ci manewrować. A taka kamera to tylko gadżet, nie warty zachodu

#6 Guest_tomek767

Guest_tomek767
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2011 - 11:34

A ja widziałem u kolegi w samochodzie jak to działa i powiem że super.Nawet jak skręca kierownicą to mu takie paski zielone i pomarańczowe się przesuwają. Widzi dzięki taj kamerze miejsce parkingowe. A jak dojeżdża do ściany to i tak mu pikają czujniki.

#7 Guest_amigo75

Guest_amigo75
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2011 - 11:39

Panowie. Mylicie pojęcia oryginalnego systemu parkowania z kamerą i zakładanej dodatkowo kamery cofania. Pierwszy system rzeczywiście działa dobrze, ponieważ oryginalna kamera współpracuje często z układem kierowniczym i czujnikami parkowania. I takie rozwiązanie ma sens, ale jest dostępne tylko w momencie kupowania nowego samochodu.Uniwersalne kamerki do samodzielnego montażu rzeczywiście nie są zbyt dobre.Ja uważam, tak jak janek300, że szkoda wydawać na taką kamerę cofania pieniędzy. Lepiej zainwestować w czujniki parkowania

#8 Guest_godfather

Guest_godfather
  • Goście

Napisano 19 październik 2013 - 23:31

Masz rację. Po co wiercić dziury itd lepiej mieć małą obcierk- to zdecydowanie lepiej wygląda.... Chłopie ale Ty bzdury piszesz a pojęcia nie masz w ogóle.

#9 Autosystemy Wejherowo

Autosystemy Wejherowo

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 12:54

Wszystko zależy od samego kierowcy. Jedni chcą mieć czujniki parkowania, bo idą " z duchem czasu", inni wybierają ze względu na wygodę. Prawda jest taka, że jak się przyzwyczaisz to jak wsiądziesz do samochodu bez czujników, to musisz się na nowo "uczyć"parkować lub  w najlepszym przypadku tylko nasłuchujesz kiedy zacznie piszczeć...Jednak druga strona jest taka, że czujnik znacznie ułatwia cofanie, zwłaszcza na parkingu przy markecie, natłoku aut, itd. Jest po prostu bezpieczniej. Co do wyświetlacza i samego buzera to procentowo patrząc na sprzedaż to jednak jest 50/50. Po prostu tyle ile kierowców tyle wymagań. Jedni patrzą na cenę i kupują droższe czujniki z wyświetlaczem i to większym, a inni też chca miec wyświetlacz, ale dlatego tylko żeby był, i płacą taniej. A niektórym wystarcza w zupełności buzzer....

Autosystemy Wejherowo

#10 Guest_wojtek

Guest_wojtek
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2015 - 16:44

a gdzie najlepiej podlaczyc mase podczas podlaczania?

#11 adonis12

adonis12

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 32 postów

Napisano 11 kwiecień 2016 - 10:24

Mnie martwi, przy montaży kamery, to, że trzeba przeciągać kabel przez cały samochód. A co z czujnikiem na skrzyni biegów - też jest podłączmy do kamery?

#12 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2016 - 21:09

nie, kamery te kupione na allegro spokojnie mozesz podlaczyc w kostke przy swiatlach do plusa od wstecznego. jak wbijesz wsteczny, to wtedy bedzie szedl prad przez kabel i kamera Ci sie wlaczy automatycznie, bo wyczuje prad.

#13 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2016 - 19:06

Kamera wyczuje prąd haha biggrin.png

#14 Guest_PELE

Guest_PELE
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2016 - 12:29

Dzięki za pomoc !

#15 omerty

omerty

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 18 listopad 2016 - 20:51

Najprościej montuje się chyba te kamery w lusterkach w stecznych. Sam mam taką http://eleosklep.pl/...nia-1-p-52.htmli montaż to była kwestia kilku chwil...

#16 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2082 postów

Napisano 29 grudzień 2016 - 11:55

Czy tego typu kamery również wymagają specjalnej wiedzy do montażu - https://www.morele.n...amochodowe-652/

Czy to jest po prostu na zasadzie umieszczenia w odpowiednim miejscu i tyle?

Pytam jako osoba zupełnie zielona w temacie.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#17 Guest_Borsuq

Guest_Borsuq
  • Goście

Napisano 09 październik 2017 - 08:27

Ja w poprzednim samochodzie miałem zarówno kamerę jak i czujniki. Powiem, że nawet tania kamera spisuje się rewelacyjnie.

Jakość obrazu jest wystarczająca - w końcu służy to tylko zorientowaniu się, a nie robieniu zdjęć. Czujniki parkowania mają martwe pole (słupek?) i ograniczoną rozdzielczość (3 intensywności pikania)?

W moim aucie (Mitsubishi ASX) były dodatkowo ogromne lusterka, więc w takim zestawie parkowanie było mega wygodne - czujników rzadko słuchałem).

#18 adamela

adamela

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 106 postów

Napisano 01 maj 2018 - 09:29

Mi mąż kupił taką i zamontował - https://xblitz.pl/pr...litz-park-view/:) bardzo fajnie się z niej korzysta, faktycznie o wiele łatwiej i wygodniej się dzięki temu jeździ

#19 Torcik66

Torcik66

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 274 postów

Napisano 01 czerwiec 2018 - 07:10

To już zależy od kamery. Moim zdaniem powinieneś odwiedzić stronę sklepu JBPartner gdzie znajdziesz mnóstwo propozycji oraz modeli w zakresie rejestratorów samochodowych. Myślę, że możesz jednocześnie zwrócić" uwagę na model "Monitor LCD 7 CALI W Lusterku" który można zamontować we wspomnianym lusterku. Efekt naprawdę super i do tego objęty jest 12 miesięczną gwarancją, także warto  trochę dokładniej go poznać

#20 trefnoknus

trefnoknus

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 18 czerwiec 2018 - 22:12

Jestem właśnie na etapie poszukiwania kamerki cofania. Ale wybór jest ogromny. Na co zwrócić uwagę, aby faktycznie spełniała ona swoją rolę? Znalazłem takie różne cudeńka  https://smartcams.pl/38-kamery-cofania Jedne w lusterkach, albo takie kamery, kamery. Które lepsze?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych