Skocz do zawartości

Montaż czujników parkowania - jak zamonotwać i cena

38 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Qaziu

Guest_Qaziu
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2011 - 14:37

Jak zamontować w aucie czujniki parkowania, cofania?Dużo kosztuje taka przyjemność?Dam radę założyć czujniki parkowania samemu czy wymaga to wizyty u fachowca?Rozumiem, że są tylko takie małe okrągłe czujki które zakładamy na zderzak z wywierconymi otworami?Czy może są jakieś inne czujniki parkowania, które nie wymagają takiej ingerencji i rozwiercania zderzaka?Ile kosztuje przyzwoity zestaw czujników parkowania np. z powiadamianiem jedynie dźwiękowym? Bo te monitorki średni moim zdaniem wyglądają a i niekoniecznie ułatwiają zadanie, mi wystarczy sam dźwięk.

#2 Guest_pandora_wawa

Guest_pandora_wawa
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2011 - 00:17

fajnie, ze poruszyłeś ten temat, mnie również interesowałby montaż czujników jedynie dźwiękowych, chętnie się dowiem ile to kosztuje i czy się opłaca i jakiej ingerencji w auto (wiercenie itp.) wymaga

#3 Guest_amigo75

Guest_amigo75
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2011 - 22:22

Z czujnikami parkowania nie radziłbym eksperymentować, zwłaszcza jeżeli Wasz samochód przedstawia jakąś wartość.Po pierwsze często żeby założyć czujniki trzeba zdjąć zderzak. To wbrew pozorom nie zawsze jest takie proste. Łatwo o uszkodzenie wozu.Po drugie jak nierówno wywiercicie otwory to będziecie mieli nierówno zamontowane czujniki i nic z tym nie zrobicie.

#4 Guest_adam1981

Guest_adam1981
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2011 - 22:25

Ja zleciłem montaż czujników fachowcom, bo obawiałem się właśnie, że coć zrobię nie tak.Mieszkam pod Warszawą i polecono mi firmę Autofun w Milanówku.Jestem zadowolony, a czujniki działają bardzo dobrze

#5 Guest_Matee

Guest_Matee
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 14:16

Montaż czujników parkowania nie musi wiązać się z wierceniem.Najprostszą i w miarę skuteczną metodą jest zestaw czujników parkowania elektromagnetycznych.Są to czujniki które zakładamy pod zderzakiem, w postaci kabla.Można wybrać wersję z sygnałem akustycznym lub wyświetlaczem.I nie ma żadnego wiercenia w zderzaku ani szpecących kółek.Chociaż jeśli miałbym inwestować, a w aucie byłby wyświetlacz, to bez wahania kupiłbym kamerę cofania.A może ktoś z Was ma założone czujniki elektromagnetyczne lub ma na ich temat sprawdzoną opinię?

#6 Guest_piotr220

Guest_piotr220
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2011 - 11:36

Ja słyszałem, że to nie działa za dobrze.I chyba drogie jest. A i tak musisz zdjąć zderzak i tak.Ja preferuję czujniki ultradźwiękowe

#7 Guest_tomek767

Guest_tomek767
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2011 - 11:38

A ja odradzam kupowanie czujników umieszczonych w ramce tablicy rejestracyjnej.Kiedyś wydałem na coś takiego pieniądze i żałuję.Może i nic nie trzeba wiercić i montaż łatwy ale większego dziadostwa to nie widziałem.Dokładność taka, że więcej widać w lusterku niż ten czujnik wyczuwa.

#8 Guest_Gonzo12345

Guest_Gonzo12345
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2011 - 11:46

A montował ktoś kiedyś czujniki parkowania z przodu?W nowych samochodach coraz częściej takie są montowane

#9 Guest_janek300

Guest_janek300
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2011 - 11:48

No chyba tak samo się montuje jak z tyłu.Czujki w zderzak, a centralki to są chyba na 8 czujek bez problemu dostępne.

#10 Guest_amigo75

Guest_amigo75
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2011 - 12:04

Z czujnikami z przodu to nie jest tak prosto. Rzeczywiście centralki są dostępne na taką ilość czujek i obsługują zarówno tylne jak i przednie czujniki parkowania.Tyle, że problem występuje w załączaniu i wyłączaniu przednich czujników.Tylne działają wtedy, kiedy świeci światło cofania. A do przednich trzeba montować dodatkowy przełącznik i pamiętać by go obsługiwać podczas manewrowania.W praktyce zbyt uciążliwe.

#11 Guest_Gonzo12345

Guest_Gonzo12345
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2011 - 12:06

No właśnie tak słyszałem, że tylne czujniki parkowania bez problemu, a przednie to jedynie oryginalne. Tylko nie wiedziałem czemu. Teraz już wiem. Dzięki. Faktycznie czujniki włączane i wyłączane z przycisku to bez sensu.

#12 Guest_janek300

Guest_janek300
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2011 - 12:08

No a jakby zrobić te czujniki z przodu tak, żeby działały na stałę i tylko dorobić wyłącznik np. jak stoimy w korku żeby nie piszczały.To by chyba działało?

#13 Guest_amigo75

Guest_amigo75
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2011 - 12:10

Działać by pewnie działało. Tak też robią ci, którzy koniecznie chcą mieć czujniki parkowania z przodu.Ale w praktyce to nie jest za wygodne. Sprowadza się to do tego, że i tak musisz pamiętać o przełączaniu tego przełącznika. Bo jak zapomnisz ich włączyć to podczas manewrów i tak nie będą działały

#14 Guest_Alcman

Guest_Alcman
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2011 - 09:21

A jak dla mnie to szaleństwo z tymi czujnikami parkowania. Zwłaszcza z przodu.Ludzie niedługo już w ogóle oduczą się parkować. O ile czujniki parkowania z tyłu w aucie typu sedan są przydatne, to np. po jakiego czorta są w kombi które kończy się idealne z tylną szybą to nie wiem.Mnie osobiście w większości aut do szału doprowadza dźwięk czujników parkowania (np. Mazda 6)

#15 Guest_Jericho

Guest_Jericho
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2011 - 03:02

A czy czujniki parkowania da się wyłączyć? Do szału mnie doprowadza ich dźwięk w niektórych samochodach.I będą wyły zawsze bo np blisko jest filar parkingu podziemnego.

#16 Guest_pandora_wawa

Guest_pandora_wawa
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2011 - 23:59

Seryjne czujniki zawsze da się wyłączyć, takie domontowywane to chyba zależy od fantazji montującego...

#17 Guest_Jurek

Guest_Jurek
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2012 - 14:53

Montaż jest bardzo prosty w razie trudności będzie potrzebny drut taki jak do wieszaka na ubranie,potem tak jak w instrukcji wywiercić na odpowiedniej wysokość tak jak pisze w instrukcji to jest 50-do 60 cm wysokości a drut będzie nam potrzebny w razie jak by za zderzakiem była pianka to wtedy tam gdzie mamy otwór przebijamy się w górne tam jak jest koniec zderzaka i tak wszystkie 4 szt potem podłączamy wszystko tak napisane w instrukcji. A koszt zestawu u mnie tz we Wrocławiu to około 60 zł bez wyświetlacza.Mam nadzieję że trochę pomogłem powodzenia!!! Jurek

#18 Guest_Demek

Guest_Demek
  • Goście

Napisano 09 marzec 2013 - 18:50

Witam,Korzystając z okazji chciałem spytać czy ktoś może korzystał z czujników parkowania karmaxu, które są montowane do tablicy rejestracyjnej? Prezentują się naprawdę dobrze, ale wolałbym usłyszeć jeszcze opinie kogoś doświadczonego, kto powie mi czy warto.

#19 Guest_Vasans

Guest_Vasans
  • Goście

Napisano 10 marzec 2013 - 13:26

tomek 767 czemu odradzasz kupowanie takich czujników montowanych w tablice. Ja mam takie od Karmaxu i nie mogę o nich powiedzieć złego słowa prawdę mówiąc.

#20 Guest_Dehas

Guest_Dehas
  • Goście

Napisano 14 marzec 2013 - 11:30

http://auto-dodatki.com/index.php - Ja również znalazłem te karmaxy na tej stronie i nie mogę o nich nic złego powiedzieć.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych