Kategorie
Skocz do zawartości

Montaż czujników parkowania - jak zamonotwać i cena

Gość Qaziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zamontować w aucie czujniki parkowania, cofania?Dużo kosztuje taka przyjemność?Dam radę założyć czujniki parkowania samemu czy wymaga to wizyty u fachowca?Rozumiem, że są tylko takie małe okrągłe czujki które zakładamy na zderzak z wywierconymi otworami?Czy może są jakieś inne czujniki parkowania, które nie wymagają takiej ingerencji i rozwiercania zderzaka?Ile kosztuje przyzwoity zestaw czujników parkowania np. z powiadamianiem jedynie dźwiękowym? Bo te monitorki średni moim zdaniem wyglądają a i niekoniecznie ułatwiają zadanie, mi wystarczy sam dźwięk.

• Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość pandora_wawa
fajnie, ze poruszyłeś ten temat, mnie również interesowałby montaż czujników jedynie dźwiękowych, chętnie się dowiem ile to kosztuje i czy się opłaca i jakiej ingerencji w auto (wiercenie itp.) wymaga

Z czujnikami parkowania nie radziłbym eksperymentować, zwłaszcza jeżeli Wasz samochód przedstawia jakąś wartość.Po pierwsze często żeby założyć czujniki trzeba zdjąć zderzak. To wbrew pozorom nie zawsze jest takie proste. Łatwo o uszkodzenie wozu.Po drugie jak nierówno wywiercicie otwory to będziecie mieli nierówno zamontowane czujniki i nic z tym nie zrobicie.

Gość adam1981
Ja zleciłem montaż czujników fachowcom, bo obawiałem się właśnie, że coć zrobię nie tak.Mieszkam pod Warszawą i polecono mi firmę Autofun w Milanówku.Jestem zadowolony, a czujniki działają bardzo dobrze

Montaż czujników parkowania nie musi wiązać się z wierceniem.Najprostszą i w miarę skuteczną metodą jest zestaw czujników parkowania elektromagnetycznych.Są to czujniki które zakładamy pod zderzakiem, w postaci kabla.Można wybrać wersję z sygnałem akustycznym lub wyświetlaczem.I nie ma żadnego wiercenia w zderzaku ani szpecących kółek.Chociaż jeśli miałbym inwestować, a w aucie byłby wyświetlacz, to bez wahania kupiłbym kamerę cofania.A może ktoś z Was ma założone czujniki elektromagnetyczne lub ma na ich temat sprawdzoną opinię?

Gość tomek767
A ja odradzam kupowanie czujników umieszczonych w ramce tablicy rejestracyjnej.Kiedyś wydałem na coś takiego pieniądze i żałuję.Może i nic nie trzeba wiercić i montaż łatwy ale większego dziadostwa to nie widziałem.Dokładność taka, że więcej widać w lusterku niż ten czujnik wyczuwa.

Z czujnikami z przodu to nie jest tak prosto. Rzeczywiście centralki są dostępne na taką ilość czujek i obsługują zarówno tylne jak i przednie czujniki parkowania.Tyle, że problem występuje w załączaniu i wyłączaniu przednich czujników.Tylne działają wtedy, kiedy świeci światło cofania. A do przednich trzeba montować dodatkowy przełącznik i pamiętać by go obsługiwać podczas manewrowania.W praktyce zbyt uciążliwe.

Gość Gonzo12345
No właśnie tak słyszałem, że tylne czujniki parkowania bez problemu, a przednie to jedynie oryginalne. Tylko nie wiedziałem czemu. Teraz już wiem. Dzięki. Faktycznie czujniki włączane i wyłączane z przycisku to bez sensu.

Działać by pewnie działało. Tak też robią ci, którzy koniecznie chcą mieć czujniki parkowania z przodu.Ale w praktyce to nie jest za wygodne. Sprowadza się to do tego, że i tak musisz pamiętać o przełączaniu tego przełącznika. Bo jak zapomnisz ich włączyć to podczas manewrów i tak nie będą działały

A jak dla mnie to szaleństwo z tymi czujnikami parkowania. Zwłaszcza z przodu.Ludzie niedługo już w ogóle oduczą się parkować. O ile czujniki parkowania z tyłu w aucie typu sedan są przydatne, to np. po jakiego czorta są w kombi które kończy się idealne z tylną szybą to nie wiem.Mnie osobiście w większości aut do szału doprowadza dźwięk czujników parkowania (np. Mazda 6)

• 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...
Montaż jest bardzo prosty w razie trudności będzie potrzebny drut taki jak do wieszaka na ubranie,potem tak jak w instrukcji wywiercić na odpowiedniej wysokość tak jak pisze w instrukcji to jest 50-do 60 cm wysokości a drut będzie nam potrzebny w razie jak by za zderzakiem była pianka to wtedy tam gdzie mamy otwór przebijamy się w górne tam jak jest koniec zderzaka i tak wszystkie 4 szt potem podłączamy wszystko tak napisane w instrukcji. A koszt zestawu u mnie tz we Wrocławiu to około 60 zł bez wyświetlacza.Mam nadzieję że trochę pomogłem powodzenia!!! Jurek

• 7 miesięcy temu...
Witam,Korzystając z okazji chciałem spytać czy ktoś może korzystał z czujników parkowania karmaxu, które są montowane do tablicy rejestracyjnej? Prezentują się naprawdę dobrze, ale wolałbym usłyszeć jeszcze opinie kogoś doświadczonego, kto powie mi czy warto.

• 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...