Skocz do zawartości

Przyciemnianie lamp sprejem, folią czy jest legalne?

34 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Saxo STT

Guest_Saxo STT
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2015 - 14:31

Przyciemnianie lamp... a jaki to ma sens ?? Z racji bezpieczeństwa kompletnie to odradzam.  Co do legalności to można za coś takiego samochód może stracić papierki.

Ma sens jak robisz projekt i już brakuje Ci forsy, lub tylko po to żeby sie wyróżniać z tłumu plastikowych pudełek. tongue.png  Miałem kontrolę z bardzo ciemnymi lampami, zero marudzenia.
jak jest zrobione z głową to wygląda ładnie, świeci jak powinno smile.png

#22 Guest_pawcio

Guest_pawcio
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2015 - 19:55

ludzie poprostu wasze opinie powalają wszystkich ..założe sie ze nie czytaliscie i nie praktykowaliscie takich folii na lampy a sie udzielacie ...pozdro ....folie tak przyciemniają lampy w dzien są z wyglądy ciemne ale nie są gorsze w oswietleniu .ma tak samo oswietla droge niz jak by nie było foli ..tak ze zaczym napiszecie pomyście pozdrawiam wójek pawcio biggrin.png

#23 Guest_MiŁy

Guest_MiŁy
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2016 - 18:48

k**wa co za ludzie!! ja miałem przyciemnione światła z tyłu, folią i normalnie nikt się nie sp***dalał, policja oglądała i nawet mi nic nie powiedzieli. ważne żeby było widać światło stopu, które masz w tylnej szybie, i kierunki, a w nocy przez taką folię widać dosłownie wszystko jakbyś jej nie miał. W dzień też wszystko widzisz (kierunki) tylko wiadomo lekko ciemniejsze, ale widać i nikt nie ma prawa Ci nic zrobić, bo żadnego zagrożenia nie ma, wszystko jest widoczne. A Policja niech się lepiej zajmie tymi starymi gruchotami co na drogę wyjeżdżają i niekiedy wcale im światła nie działają lub ludźmi którzy skręcają lub wyprzedzają bez kierunkowskazów. Pozdrawiam.
ps. w teraźniejszym moim samochodzie przyciemnie sobie przednie lampy, również folią i będzie za***iście wyglądała i wszystko będzie widoczne wink.png

#24 Guest_Artur

Guest_Artur
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2016 - 22:33

Przyciemnianie lamp... Jednym się podoba innym nie, kwestia gustu a o gustach się nie dyskutuje bo do niczego to nie prowadzi. Na pewno są tacy co źle to zrobili jak i tacy co wiedzą jak ma to wyglądać.
Na prawdę załamany jestem jak czytam te komentarze, ze nie widać potem jak samochód hamuję, że ze względu na bezpieczeństwo odradzają. Jeśli przeszedłeś przez badania wzroku i dostałeś prawo jazdy to zauważysz hamujący samochód, jeśli nie widzisz, to ze względu na bezpieczeństwo radzę samemu nie wsiadać za kierownicę.

#25 Guest_Twixx

Guest_Twixx
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2016 - 22:51

Witam. Czytając wypowiedzi poprzedników... No nie wie, Część jest w błędzie. Można przyciemniać klosze lamp ( tył ) sprayem, NP. Motip na specjalnie dedykowane do tego spraye. Sam parę lat temu przyciemniłem tylne klosze w swoim Audi i jeździłem tak 3 lata , miasto ,trasa, morze , Wawa itp/ Przeglądy robiłem i robię tylk ow WORD=owskiej SKP/ Nikt nigdy nie zwrócił mi uwagi na ten fatk ,ani nawet nie było tematu ,a przecież sprawdzali spot, przeciwmgielne tył ,kierunki i wsteczny. A Klosze całe przyciemnione ,a nie jak niektórzy zostawiają pasek białego .... I co mądralińscy. Można przyciemniać lampy o ile barwa światła jest niezmieniona . Czyli kierunek pomarańcz, stop czerwone i wstek - białe... Trzeba kupić profesjonalny i dedykowany spray do tego i po sprawie.

#26 Guest_gtr

Guest_gtr
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2016 - 21:37

Czytam te wypociny i nie mogę uwieżyć że Wy wogóle macie prawo jazdy! PRZYCIEMNIANIE LAMP CZYM KOLWIEK(folia,spray) JEST ZABRONIONE! Orginalne lampy samochodu posiadają takie coś jak HOMOLOGACJE, te same lampy przyciemnione już jej nie mają bo i skąd, od kogo, od Was? PRZYCIEMNACIE LAMPY TYLKO NA SWOJĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ! Sam kiedyś za pomocą spraya dedykowanego do przyciemniania świateł to zrobiłem, porównałem tylne lampy, malowaną i jesze nie pomalowaną. Różnica w jasności poszczgólnych świateł była widoczna "gołym okiem". Półsrodkiem była wymiana żarówek na mocniejsze, pozycja R5W na R10W, stop, kierunek, cofania, przećiw mgielne z P21W na P21/5W(zlutowane styki dwóch włókien i piłowany jeden bolec). Troszke to poprawiło jasność. Ale to się nie uda w większości samochodów. Folią transparentną kameleon nawet okleiłem reflektory Pandy, cóż z tego że lepiej wygląda jak gożej w nocy świeci(H4 65/55W na H4 off road 70/65W). A diagności, cóż tysiące modeli aut nie uda im się rozpoznać czy malowane, oklejone macie lampy, świecą jest ok. To wy bieżecie na siebie odpowiedzialność za swoje auto.

#27 Guest_Artur

Guest_Artur
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2017 - 09:16

Jesteście pojebani. Jak masz fure sportową to oczywiste, że do polepszenia wyglądu przyciemniasz lampy. I nie sprayem a kupnem nowych kloszy lub bawieniem się folią termoplastyczną. Stare dziady albo lalusie w seryjnych wozach wypowiadają się na nie. Maszs przyciemnione lampy? jesteś wieśniak itd. Pierdolnijcie się w głowy. Pozdrawia <3 

Dokładnie, według mnie to najlepsza odpowiedź

#28 Guest_jurek

Guest_jurek
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2017 - 06:43

Ja zawodowo przyciemniam ludziom lampy. 

Każdy ma swój gust i swój rozum!

Jednym zostawiam kierunki i wsteczne lampy w oryginale, innym przyciemniam całe lampy.

Są też tacy, którzy chcą aby im nałożyć kolor bardziej  intensywny czerwony.

Nakładamy każdy odcień od 5% do 35% i wiele kolorów: od zielonego przez niebieski, czerwony po czarny.

Przerabiamy też z tzw. lexusów na normalne czerwone. itd.

Przyjeżdżają ludzie nawet z Niemiec i Belgii. 

Uważam że dyskutowanie mija się z naturą życia człowieka. Każdy robi tak jak mu sumienie podpowiada.

A bezpieczeństwo naprawdę nie leży po stronie kilku lumenów więcej lub mniej.

Bezpieczeństwo jest w koncentracji na jeździe i tym co się dzieje naokoło a nie na przykład na telefonie, ipodzie lub dziurach w drodze bo wiadomo że trzeba je omijać. 

Pozdrawiam i życzę wszystkim szerokiej drogi.

#29 Guest_artudss

Guest_artudss
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2017 - 15:12

Wszechstronną ofertę w kwestii oświetlenia tego typu ma sklep online motoledy.pl. Można każdy typ żarówki samochodowej u nich dostać. Wszystko led. Sprzedają też lampy i właśnie niedawno sobie taką sprawiłem 1800 lumenów, co się zdecydowanie przekłada na jakość światła. Niska cena, szybka i tania dostawa, całość dobrze opakowana, także nawet ryski na obudowie nie było jak już towar dotarł.

#30 Guest_Artur

Guest_Artur
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2017 - 20:07

Podczas kontroli mozna usunac usterke wiec radze folja przyciemnic

#31 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2017 - 19:52

Nie przyciemniać tylko zmienić kolor np na niebieski folią to legalne?

#32 Guest_Bonaducci

Guest_Bonaducci
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2018 - 16:20

Nie przyciemniać tylko zmienić kolor np na niebieski folią to legalne?

Kolor klosza jest bez znaczenia. Najważniejszy jest kolor świecenia, a odpowiednia folia pozwoli zmienić kolor klosza nie zmieniając barwy światła, które przez nią przechodzi.

O ile wiem, to samo przyciemnianie nie jest ingerencją w konstrukcję lampy, inaczej nawet brudne lampy można uznać za niezgodne z homologacją. Lampa ma homologację i jeśli działa prawidłowo (wliczając w to kolor i jasność światła w granicach norm) to nikt się nie przyczepi.

Lepiej przyciemniać folią z dwóch powodów. Łatwiej w razie czego taką folię zdjąć i przede wszystkim folia zapewnia równomierną warstwę o określonej przepuszczalności. Sprayem może się machnąć nierówno lub za dużo, a wtedy dowód mogą zabrać bez problemu. Takie "przyciemnianie" ma na celu tylko zmianę światła odbitego w taki sposób, aby wydawały się nieprzejrzyste. Jak światło świeci zza folii, to wygląda identycznie. Możecie też spojrzeć na żarówki chromowane, które szkło mają powleczone cienką warstwą metalu. Nijak nie wpływa to na jasność żarówki, ale estetycznie zamiast pomarańczowej bańki w kloszu mamy sam chrom.

#33 Guest_Arkadiusz

Guest_Arkadiusz
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2018 - 14:24

Przyciemnione lampy przod

#34 Guest_Elmo

Guest_Elmo
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2018 - 11:44

A co z folią trasparentną, o delikatnym błękitnym odcieniu dającym efekt "kameleon"?

#35 Guest_driv3r

Guest_driv3r
  • Goście

Napisano 22 październik 2019 - 14:58

To w końcu można czy nie można? Jakaś podstawa prawna?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych