Skocz do zawartości

Przyciemnianie lamp sprejem, folią czy jest legalne?

33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_felicia

Guest_felicia
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2011 - 21:21

Czy przepis zezwalają na to by przyciemniać światła sprejem albo folią?

#2 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2011 - 17:23

Mi się wydaje, że nie można. Jedyne co można, to zmienić swiatła na inne, ale z atestem. Hella produkuje takie tuningowe gadzety. Zresztą, co to za pomysł żeby przyciemniać światła? One są po to, żeby je było widać!

#3 Guest_adam1981

Guest_adam1981
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2011 - 19:58

Świateł pod żadnym pozorem nie można przyciemniać.Sprej czy folia znacznie ograniczy przepuszczalność światła.Podczas kontroli drogowej możesz dostać mandat i pożegnać się z dowodem rejestracyjnym. A na badaniu technicznym na pewno dostaniesz wynik negatywny

#4 Guest_amigo75

Guest_amigo75
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2011 - 20:01

Dokładnie poza mandatem czy przeglądem to przede wszystkim pomyśl o bezpieczeństwie.Myślę, że jeżeli miałbyś z takimi przyciemnionymi sprejem czy oklejonymi folią lampami stłuczkę mógłbyś mieć problemy z uzyskaniem odszkodowania.Przyciemnienie lamp w samochodzie nie jest dopuszczone przepisami.Co innego jeśli kupisz oryginalnie ciemniejsze lampy. Musisz tylko zwrócić uwagę, aby tego rodzaju oświetlenie miało homologację

#5 Guest_piotr220

Guest_piotr220
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2011 - 20:08

Mój kolega ma BMW E30 i kupił takie lampy Helli. One posiadają homologację. Co ciekawe ten sam kolega do tej samej BMW kupił przednie lampy Helli, które też wyglądają jakby były przyciemnione. One też mają homologację i na dodatek świecą dobrze.

#6 Guest_pandora_wawa

Guest_pandora_wawa
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2011 - 19:46

Nie ma nic gorszego, niż taki domorosły tuningowiec co sobie lampki sprejem pomaluje, że niby tak ładniej. A później jedziesz za takim debilem i nie wiesz czy on hamuje czy nie, bo lampy cały czas ciemne. Takich debili oczywiście policja nie zauważa, a diagności jak ślepi przepuszczają bez problemów.

#7 Guest_janek300

Guest_janek300
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2011 - 10:20

Wydaje mi się że już jest lepiej.Policjanci zwracają uwagę na takie rzeczy.A na przeglądzie to na pewno diagnosta nie przepuści takiego samochodu.Tu chodzi o bezpieczeństwo na drodze.

#8 Guest_Jericho

Guest_Jericho
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2011 - 10:47

Jak ktoś nie daj Boże wjedzie Ci w tyłek a Ty masz przyciemnione sprayem lampy (czyli nie ma homologowanego oświetlenia) to zapomnij o odszkodowaniu.Wtedy będzie to Twoja wina i bez problemu zostanie Ci to udowodnione.Nie wiem po co to robić ani to ładne ani ciekawe, a znacznie pogarsza widoczność światła które daje taka lampa.W ogóle - spray do lamp - jak to brzmi...

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2012 - 21:00

witam jak by co nie można przyciemnia lamp :) bo takie maja kaprysy a co z tym idzie mam przyciemnione tylne sprayem i zabrali mi dowód :)

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 18 październik 2013 - 19:56

ściśnij d*pę ślepy i wybuchu bomby nie zobaczy

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 18 październik 2013 - 20:00

Nie ma nic gorszego, niż taki domorosły tuningowiec co sobie lampki sprejem pomaluje, że niby tak ładniej. A później jedziesz za takim debilem i nie wiesz czy on hamuje czy nie, bo lampy cały czas ciemne. Takich debili oczywiście policja nie zauważa, a diagności jak ślepi przepuszczają bez problemów.

ściśnij d*pę , dobry kierowca zobaczy hamowanie i bez świateł , a taki jak ty to i nie zobaczy wybuchu bomby jądrowej w lusterku wstecznym

#12 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 23 październik 2013 - 12:48

Lampy są po to, żeby świecić. Zasłanianie lamp, to czysty debilizm!

#13 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 19 marzec 2014 - 16:14

Jesteście pojebani. Jak masz fure sportową to oczywiste, że do polepszenia wyglądu przyciemniasz lampy. I nie sprayem a kupnem nowych kloszy lub bawieniem się folią termoplastyczną. Stare dziady albo lalusie w seryjnych wozach wypowiadają się na nie. Maszs przyciemnione lampy? jesteś wieśniak itd. Pierdolnijcie się w głowy. Pozdrawia <3 

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2014 - 16:58

hejty walcie sie na ryj mozna i koniec jak delikatnie przyciemnisz to spoko trzeba umiec i wiedziec czym piona fajfusy co sie wszystkiego boja

#15 Guest_DaWiD

Guest_DaWiD
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2014 - 19:44

Jak sobie przyciemnisz lampy z jakims dobrym serwisie i w odpowiednim odcieniu to i beda ladnie wygladac i w niczym to nie bedzie przeszkadzac. natomiast eksperymenty ze sprayem odradzam...

#16 Guest_mattik

Guest_mattik
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2014 - 14:39

Mój kolega ma BMW E30 i kupił takie lampy Helli. One posiadają homologację. Co ciekawe ten sam kolega do tej samej BMW kupił przednie lampy Helli, które też wyglądają jakby były przyciemnione. One też mają homologację i na dodatek świecą dobrze.

Homologacje mogą mieć ale np na inne państwo lub po prostu ją mają ale nie są przeznaczone do jazdy na co dzień 

#17 Hopman

Hopman

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska

Napisano 04 styczeń 2015 - 21:22

Przyciemnianie lamp... a jaki to ma sens ?? Z racji bezpieczeństwa kompletnie to odradzam.  Co do legalności to można za coś takiego samochód może stracić papierki.

Sklep z akcesoriami samochodowymi na wysyłkę w którym pracuję www.e-autosklep.pl

#18 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 01 maj 2015 - 11:08

Jak ktoś nie daj Boże wjedzie Ci w tyłek a Ty masz przyciemnione sprayem lampy (czyli nie ma homologowanego oświetlenia) to zapomnij o odszkodowaniu.Wtedy będzie to Twoja wina i bez problemu zostanie Ci to udowodnione.Nie wiem po co to robić ani to ładne ani ciekawe, a znacznie pogarsza widoczność światła które daje taka lampa.W ogóle - spray do lamp - jak to brzmi...

nie wiesz po co to robić a szyby pewnie masz przyciemnione i po co ? drażni mnie takie pier*olenie

#19 Augustsenny

Augustsenny

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów
  • LokalizacjaWarka

Napisano 23 maj 2015 - 06:23

widziałem takie przyciemnione światła na drodze, więc to chyba dozwolone

#20 Guest_Saxo STT

Guest_Saxo STT
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2015 - 14:28

hejty walcie sie na ryj mozna i koniec jak delikatnie przyciemnisz to spoko trzeba umiec i wiedziec czym piona fajfusy co sie wszystkiego boja

Racja, osobiście w samochodzie każdym który mam przyciemniam lampy bo mi się to podoba. Gruny to dobrać formę przyciemnianiabiggrin.png

. Ja przyciemniam zwykłym sprejem ale nie zamalowuje na czarno całkowicie tylko dwa lub trzy odcienie.
Co do hejtów tej formy, umiem to zrobić mam wyczucie, lampy potem świecą dobrze. Nie umiesz nie bierz sie nie wybijaj innym pomysłów z głowy. wink.png

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych