Kategorie
Skocz do zawartości

Ile maksymalnie można jechać z przyczepą, lawetą?

Gość TaDI6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ile można bezpiecznie jechać (nie chodzi mi tu tylko o przepisy) samochodem osobowym ciągnącym przyczepę np. z drugim autem?Z tego co wiem przy większych prędkościach taka przyczepa staje się niestabilna i może dojść do wywrócenia jej na bok. Jaka jest bezpieczna i dopuszczalna prędkość jazdy z przyczepą?

ja myślę, że około 80 km/h, jeśli poruszamy się po drodze, gdzie jest ograniczenie prędkości do 90 km/h. nie ma co szaleć z lawetą lub przyczepą, która nie ma własnych hamulców. jak ciągniemy na lawecie auto to waży ona około 1500 kg i jak dodamy wagę naszego auta czyli też około 1500 kg to w sumie prawie 3 tony, a mamy jeden zestaw hamulców.

Dokładnie. Amigo75 ma rację.Jednak nawet pomimo, że przyczepa ma hamulec nie ma co szaleć.Ja uważam, że jazda z długą przyczepą szybciej niż 80 km/h może być niebezpieczna. Zwłaszcza na zwykłej drodze, gdzie mogą być nierówności czy koleiny.Na autostradzie czasem można pojechać nawet i 100 km/h ale trzeba mieć wyczucie jak prowadzi się dana przyczepa.

Jazdy ponad 100 km/h zdecydowanie nie polecam.Bardzo niebezpiecznym zjawiskiem podczas jazdy z przyczepą jest wężykowanie.Już nie jeden kierowca przekonał się jak rozbujana przyczepa może przestawić samochód z pasa na pas

Przyczepa w samochodzie osobowym przy większej prędkości staje się bardzo niestabilna i może zacząć rzucać nią na boki.Nietrudno wtedy o tragedię myślę, że maksymalna bezpieczna prędkość z jaką można jechać z przyczepą to około 80-90 km/h na godzinę a i tak trzeba mieć sporo pokory i zachować wzmożoną ostrożność.

• 6 lat później...
  • 4 lata później...
  • 5 miesięcy temu...

Ja dopiero póki co zaczynam interesować się tą tematyką ale muszę dodać, że również bardzo fajnie w https://naszsrem.pl/2022/07/transport-samochodu-na-lawecie-jak-zrobic-to-zgodnie-z-przepisami/ opisano to jak zgodnie z przepisami można transportować pojazd na lawecie. Myślę, że takie porady dla wielu z nas mogą okazać się bardzo praktyczne.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...