Skocz do zawartości

Jazda samochodem w słuchawkach

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_kenblock

Guest_kenblock
  • Goście

Napisano 31 maj 2011 - 19:38

Czy podczas prowadzenia samochodu można mieć słuchawki w uszach?

#2 Guest_obaMA

Guest_obaMA
  • Goście

Napisano 31 maj 2011 - 19:39

Żaden przepis prawny nie zabrania z korzystania ze słuchawek podczas jazdy samochodem. Jak jest w praktyce to nie wiem, ja zawsze prowadzę ze słuchawkami i mandatu nie dostałem.

#3 Guest_HenryModelF

Guest_HenryModelF
  • Goście

Napisano 31 maj 2011 - 19:41

Można korzystać ze słuchawek w czasie gdy prowadzimy auto. Jednak trzeba zachować szczególną ostrożność by wszystko kontrolować co się dzieje dookoła.

#4 Guest_Matee

Guest_Matee
  • Goście

Napisano 31 maj 2011 - 21:03

Słuchawki w uszach i włączona muzyka - na pewno usłyszymy nadjeżdżającą karetkę...Wszystkie dźwięki będą przytłumione, dla mnie to jak jazda po omacku, słuchawki w uszach podczas jazdy autem to chyba nienajlepszy pomysł.

#5 Guest_pandora_wawa

Guest_pandora_wawa
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2011 - 00:40

jazda w słuchawkach, pisanie smsów podczas jazdy... ludzie!!!! skąd te pomysły, czy mozecie skoncentrować się na prowadzeniu samochodu??? nie uważam, zeby to było właściwe miejsce żeby używać słuchawek (poza zestawem słuchawkowym do telefonu) co wam przyświeca tej idei? wymieńcie radio i głośniki, jezeli jakość dźwięku nie jest satysfakcjonująca

#6 Guest_Radek

Guest_Radek
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2014 - 00:07

jazda w słuchawkach, pisanie smsów podczas jazdy... ludzie!!!! skąd te pomysły, czy mozecie skoncentrować się na prowadzeniu samochodu??? nie uważam, zeby to było właściwe miejsce żeby używać słuchawek (poza zestawem słuchawkowym do telefonu) co wam przyświeca tej idei? wymieńcie radio i głośniki, jezeli jakość dźwięku nie jest satysfakcjonująca

Niekażdego na to stać..

#7 vms

vms

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 14 lipiec 2014 - 07:32

Niekażdego na to stać..

Na auto też... Zresztą kto powiedział, że w aucie trzeba słuchać muzyki? Jak nie możesz tego robić w bezpieczny sposób to nie słuchaj.

Perfekt  - Biuro rachunkowe w Sosnowcu

#8 adamgalecki

adamgalecki

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 03 listopad 2015 - 19:13

można, ale nie sądze by było to rozsądne ;)

#9 zunia

zunia

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 09 listopad 2015 - 21:03

lepiej zachować ostrożność z tymi słuchawkami podczas jazdy....ja chyba bym sie nie odwazyla:)

#10 malinaa

malinaa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 22 luty 2016 - 19:20

Niby można, ale szczerze mówiąc sobie tego nie wyobrażam. Na drodze poza wzrokiem ważny jest także słuch.

#11 hinduss44

hinduss44

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 12:47

Słuchawki w aucie można używać, ale najlepiej jedynie do odbierania telefonu.

#12 mdg79

mdg79

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 05 październik 2016 - 14:01

A po co słuchawki? To chyba nie sprzyja bezpieczeństwu. Nie usłyszysz np. auta na sygnale.

#13 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 639 postów

Napisano 14 lipiec 2018 - 22:12

Chyba najlepiej to wybrać słuchawki bluetooth. To bardzo dobre i praktyczne rozwiązanie. Tutaj  https://www.fosterte.../c/Sluchawki/61 są takie dostępne. Warto tam sobie zerknąć i sprawdzić co jest w ofercie. Mają tam bowiem ciekawe modele. 

#14 Nobody

Nobody

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 215 postów

Napisano 29 sierpień 2018 - 07:44

Bez względu na to, czy można, czy nie, czym tak naprawdę różni się ewentualna jazda w słuchawkach, od słuchania muzyki przez głośniki na maksymalnej głośności?

Taśmy przenośnikowe Eurotex Poland.

#15 Monkey_Funcky

Monkey_Funcky

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 587 postów

Napisano 10 październik 2019 - 09:27

Mnie coś takiego doprowadza do szału, kiedy widzę kogoś za kierownicą i w słuchawkach. Ale z tego co wiem, za coś takiego jest chyba mandat? Bo przecież nie usłyszy taki kierowca sygnału karetki albo straży pożarnej. Często coś takiego widzę, zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Mówią że kobiety są fatalnymi kierowcami ale szczerze, kiedy poczytałam sobie trochę tutaj to dochodzę do wniosku, że wiele się od siebie nie różnimy pod tym względem.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy