Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Jakie jest obowiązkowe wyposażenie samochodu?

19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_TaDI6

Guest_TaDI6
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2011 - 20:41

Jakie w 2011 roku jest obowiązkowe wyposażenie samochodu?Gaśnica? Trójkąt? Apteczka?Czy w obowiązkowym wyposażeniu auta muszą znaleźć się te wszystkie rzeczy?Czy gaśnica musi być legalizowana regularnie czy wystarczy tylko że jest?W ogóle jest jakiś mandat za brak takiego wyposażenia?Bo np. co jeśli jadę pożyczonym autem.A słyszałem, że w Polsce jest teraz obowiązkowa kamizelka odblaskowa, czy to prawda?Co ja mam mieć w bagażniku co należy do obowiązkowego wyposażenia samochodu żeby mnie policja nie drapnęła?

#2 Guest_tomek767

Guest_tomek767
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2011 - 01:24

No chyba trójkkąt, aktualna gaśnica i apteczka.Kamizelki chyba jeszcze nie trzeba .Ja wożę i kamizelkę odblaskową

#3 Guest_turbo_marek

Guest_turbo_marek
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2011 - 01:26

Nie trzeba mieć ani kamizelki ani apteczki.W myśl przepisów trzeba mieć w aucie trójkąt ostrzegawczy i gaśnicę.Przepisy nie mówią nic o aktualności gaśnicy. Ma być i tyle.

#4 Guest_adam1981

Guest_adam1981
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2011 - 01:38

Rzeczywicie gaśnica nie musi mieć legalizacji, ale dla bezpieczeństwa lepiej ją co kilka lat wymienić albo nabić od nowa.Kamizelki i apteczki nie trzeba posiadać, ale przecież one prawie nie zajmują miejsca a na prawdę mogą się przydać

#5 Guest_amigo75

Guest_amigo75
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2011 - 01:43

Zgodzę się z kamizelką i apteczką. Pomimo, że nie wymagają warto mieć. Ale gaśnica kilogramowa, taka jak jest w każdym samochodzie nie nadaje się do gaszenia pożaru. Znajomy strażak powiedział mi, że gaśnica w aucie powinna mieć 2 kg, żeby w ogóle myśleć o gaszeniu samochodu

#6 Guest_Zbigniew70

Guest_Zbigniew70
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2011 - 13:06

Nie trzeba mieć ani kamizelki ani apteczki.W myśl przepisów trzeba mieć w aucie trójkąt ostrzegawczy i gaśnicę.Przepisy nie mówią nic o aktualności gaśnicy. Ma być i tyle.

W domyśle jest, że ma być to aktualna gaśnica. Nie wszystko musi być dosłownie określone w przepisach. Wożenie nieaktualnej gaśnicy jest bez sensu.

#7 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2011 - 03:05

Ale z tego co wiem, gaśnicę mogą ci sprawdzić w trakcie badań diagnostycznych i oni mają prawo sprawdzić datę ważności. Policja może sprawdzić jedynie czy jest i wlepiać mandat za brak.

#8 Guest_siwyy

Guest_siwyy
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2011 - 18:32

Czyli teoretycznie jak masz ważny przegląd to powinna z tego wynikać ważność gaśnicy.

#9 Guest_Maciek

Guest_Maciek
  • Goście

Napisano 14 marzec 2012 - 12:21

Mylisz się, w przepisach powinno być określone wszystko, jak najbardziej dosłownie, aby nie dochodziło do dowolnych interpretacji. W przypadku gaśnicy tak nie jest, co kierowcy wykorzystują w myśl zasady "sztuka się liczy".

#10 Guest_eugeniusz

Guest_eugeniusz
  • Goście

Napisano 06 maj 2012 - 10:57

otóż mylisz się kolego. Wozenie nielegalizowanej gasnicy ma sens taki ze nie placisz przy kontroli upierdliwego panstwowego urzędasa i nieważne czy bedzie nim policjant czy inspektor itd czy strazak . Niedlugo glupie panstwowe przepisy dadzą uprawnienia policjantowi aby ci zaglądal pod kolderkę i sprawdzal np czy nie naruszasz tzw uczuć katolika bawiąc się czyms, albo czy nie naruszasz czegokolwiek. Moj samochód wiec moja sprawa jak go chronię i nic panstwu do tego, a co najwyżej jest to sprawa mojej umowy z ubezpieczycielem.Tak być powinno. Tak samo glupie jest karanie za niezapięte pasy. Moje zycie i guzik kogo obchodzi co z nim robię i jak nim ryzykuję. Tym bardziej ze Panstwo nasze na codzien pokazuje w innym miejscu ze guzik je obchodzi moje zycie , nie wywiązując się z obowiązku ochrony mojego zdrowia co kazdy widzi mając kontakt ze slużbą zdrowia i jakoscią leczenia na ktore zgarniają od obywatela niesamity haracz co roku większy.

#11 Guest_gabrys

Guest_gabrys
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2012 - 20:04

Gaśnice samochodowe powinny być poddawane przeglądowi według wskazań producenta, ale nie rzadziej niż raz do roku.Mandat karny 50- 300 zł. art.96 par.1p.5 KW w związku z DZIENNIK USTAW Z 2010 R. NR 109 POZ. 719 Rozdział 1 Przepisy ogólne 2. Urządzenia przeciwpożarowe oraz gaśnice przenośne i przewoźne, zwane dalej "gaśnicami", powinny być poddawane przeglądom technicznym i czynnościom konserwacyjnym, zgodnie z zasadami i w sposób określony w Polskich Normach... 3. Przeglądy techniczne i czynności konserwacyjne powinny być przeprowadzane w okresach ustalonych przez producenta, nie rzadziej jednak niż raz w roku.

#12 Guest_bono

Guest_bono
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2012 - 21:29

co rok legalizuje bo proszek sie bryli

#13 Guest_taa

Guest_taa
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2012 - 16:26

"Tak samo glupie jest karanie za niezapięte pasy. Moje zycie i guzik kogo obchodzi co z nim robię i jak nim ryzykuję."Masz racje. Twoje zycie, Twoja sprawa, tylko nie wziales pod uwage, ze podczas mocnego uderzenia mozesz wyleciec przez szybe czolowa i wpasc np.na poprzedzajacy Cie pojazd i komus zrobic krzywde (bo bywaly takie przypadki) albo "zrobic nalot" na niewinne dziecko, które znalazlo sie w poblizu zdarzenia (takie przypadki tez bywaly)- wiec - jak sam widzisz nie do konca zwiazane jest to tylko z Twoim zyciem... Dlatego, trzeba takich bezmozgow bez pasow karac, j* i nie wyrozniac. :)

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 listopad 2012 - 18:55

Kolega eugeniusz napisał"Tak samo glupie jest karanie za niezapięte pasy. Moje zycie i guzik kogo obchodzi co z nim robię i jak nim ryzykuję"... niby racja, i co do nie-do-końca najlepszej służby zdrowia na tej planecie też... Jednak jako skrajny egoista powiadam - jeżeli rozwalisz się i zabijesz to trudno, szkoda, ale dla przeciętnego podatnika nie będzie to kosztowne. Jeżeli jednak przy (nawet błahym) uderzeniu rozmażesz się Kolego o kierownicę i będziesz leżał w szpitalu za ciężkie pieniądze podatników (Twoje, moje, społeczeństwa) to już dla mnie nie jest bez znaczenia czy lubisz czy nie lubisz zapinać pasy. Proponuję przemyśleć, bo albo zgadzasz się nie zapinać pasów i wtedy nie otrzymać pomocy - w końcu jak napisałeś to Twoje ryzyko i Twoje życie i nic nikomu do tego; albo zapnij pasy i minimalizuj ryzyko i szkody (i koszty). Pozdr.

#15 Guest_ania

Guest_ania
  • Goście

Napisano 05 luty 2013 - 14:19

moj brat ostatnio mial nieaktualna gasnice i dostal mamdat 50 zlotych

#16 Guest_qqq

Guest_qqq
  • Goście

Napisano 06 marzec 2015 - 12:35

otóż mylisz się kolego. Wozenie nielegalizowanej gasnicy ma sens taki ze nie placisz przy kontroli upierdliwego panstwowego urzędasa i nieważne czy bedzie nim policjant czy inspektor itd czy strazak . Niedlugo glupie panstwowe przepisy dadzą uprawnienia policjantowi aby ci zaglądal pod kolderkę i sprawdzal np czy nie naruszasz tzw uczuć katolika bawiąc się czyms, albo czy nie naruszasz czegokolwiek. Moj samochód wiec moja sprawa jak go chronię i nic panstwu do tego, a co najwyżej jest to sprawa mojej umowy z ubezpieczycielem.Tak być powinno. Tak samo glupie jest karanie za niezapięte pasy. Moje zycie i guzik kogo obchodzi co z nim robię i jak nim ryzykuję. Tym bardziej ze Panstwo nasze na codzien pokazuje w innym miejscu ze guzik je obchodzi moje zycie , nie wywiązując się z obowiązku ochrony mojego zdrowia co kazdy widzi mając kontakt ze slużbą zdrowia i jakoscią leczenia na ktore zgarniają od obywatela niesamity haracz co roku większy.

#17 Guest_Antek

Guest_Antek
  • Goście

Napisano 29 marzec 2015 - 23:00

Tu - www.ambient.com.pl/item/64-obowi%C4%85zkowe-wyposa%C5%BCenie-pojazd%C3%B3w-od-2015-roku macie aktualne informacje na temat obowiązkowego wyposażenia auta tongue.png

#18 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 881 postów

Napisano 12 październik 2015 - 14:26

Czy coś w tym zakresie zmieniło się w ostatnim czasie w naszym kraju?

#19 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 852 postów

Napisano 13 październik 2015 - 06:27

W chwili obecnej obowiązkowym wyposażeniem w naszym kraju jest gaśnica i trójkąt. Dla własnego bezpieczeństw dobrze jest jeszcze dodatkowo nosić kamizelkę odblaskową. Warto też posiadać przy sobie apteczkę z podstawowym wyposażeniem. Chociaż te dwie rzeczy nie są obowiązkowe w naszym kraju. Tutaj masz trochę więcej informacji na ten temat: http://www.motocorne...posazenie-auta/

#20 mpod

mpod

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 12 listopad 2015 - 11:57

Akurat posiadanie kamizelki powinno być obowiązkowe. Jeśli zdarzy sie coś nieprzewidzianego za miastem, na słabo oświetlonej drodze, to warto byłoby być widocznym.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy