Skocz do zawartości

Od ilu lat można kierować quadem?

28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_obaMA

Guest_obaMA
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2011 - 19:54

Zamierzam kupić mojemu juniorowi quada stąd moje pytanie, od ile lat można kierować quadem na drogach publicznych i poza drogami publicznymi?

#2 Guest_kenblock

Guest_kenblock
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2011 - 19:56

Skończone 13 lat i karta motorowerowa to przepustka do tego by kierować quadem po drogach publicznych, pod warunkiem że quad zarejestrowany jest na motorower. Młodsze dzieci nie mogą poruszać się po drogach publicznych.

#3 Guest_stipig

Guest_stipig
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2011 - 19:57

Jednak w przepisach nie ma nic na temat od ilu lat można kierować quadem poza drogami publicznymi także chyba nie jest to ujęte prawem. Jeśli dopilnujesz syna i ma gdzie jeździć kup mu quada to naprawdę fajna frajda.

#4 Guest_maurycja

Guest_maurycja
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2011 - 21:35

zgadzam się z poprzednikiem. Trzeba mieć 13 lat i posiadać kartę motorowerową.

#5 Guest_jarek

Guest_jarek
  • Goście

Napisano 21 maj 2014 - 17:34

Można jeździć w dowolnym wieku pod opieką dorosłego lub od 13 lat z kartą motorowerową.

#6 Guest_JOGOBELLA

Guest_JOGOBELLA
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2015 - 19:22

Mam 13 lat jeżdżę po publicznych drogach quadem ale za nim się będzie jeździć po drogach publicznych muszę posiadać "KARTĘ MOTOROWEROWĄ" Bez niej nie można się poruszać po drogach publicznych.

Kiedyś jak pierwszy raz wsiadłem bez karty na quada to był zawsze koło mnie TATA. Polecam quady bo to BARDZO FAJNA RZECZ. SPRAWIA DUŻO FRAJDY! biggrin.png smile.png wink.png tongue.png  rolleyes.gif ph34r.png  :* 

#7 mpod

mpod

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 12 listopad 2015 - 12:02

Swoją drogą taki quad w rękach trzynastolatka może być śmiercionośną zabawką. No ale cóż, takie mamy przepisy :D

#8 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2016 - 19:30

Jazda qadem

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2016 - 19:33

Mam 16 lat mam qada 250 ale nie mam karty motorowerowej mogę nim jeździć jeśli nie co mi za to grozi??

#10 kamil_rr

kamil_rr

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 03 luty 2016 - 09:33

Nie uważasz że quad może nie być najlepszą zabawką dla młodej osoby? Wydaje mi się że nie jest najbezpieczniejszy

#11 malinaa

malinaa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 22 luty 2016 - 19:10

Ja jestem wielką przeciwniczką quadów w rękach dzieci. Takie dziecko w pierwszej klasie gimnazjum nie ma pojęcia o bezpieczeństwie ani o odpowiedzialności...

#12 Guest_Marcysia

Guest_Marcysia
  • Goście

Napisano 01 marzec 2016 - 14:40

Jeśli jest to jazda pod okiem instruktora i w kasu i zabezapieczeniach to czemu nie? Ja akurat nie mam jeszcze dzieci, ale sama kocham jazdę na quadach i z pewnością moje dzieci tez tego spróbują smile.png Uwielbiam takie dłuższe wyprawy, najczęściej jeżdże na takie wyprawy organizowane przez szkolaquadow.pl,  niesamowita przygoda, pełna emocji, jazda przez lasy, pola, pieknie

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2016 - 20:34

Zamierzam kupić mojemu juniorowi quada stąd moje pytanie, od ile lat można kierować quadem na drogach publicznych i poza drogami publicznymi?

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2016 - 01:58

Mam 12 lat moge mieć kartę motorowerową

#15 Guest_kuba

Guest_kuba
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2017 - 14:55

mam 12 lat zamierzam kupić sobie quada tylko nie mam pojęcia do jakiej mocy silnika można jeździć bez prawa jazdy ?? Bardzo was proszę o odpowiedź

pozdrawiam

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2017 - 18:10

Do 150

#17 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2017 - 17:01

Czy można jożna jeździć jakim się chce kładem z opieką dorosłego po drogach polnych.

#18 Guest_Mim

Guest_Mim
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2017 - 17:22

Raczej tak.

#19 Guest_Mim

Guest_Mim
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2017 - 17:22

Raczej tak.

#20 Guest_lemonek

Guest_lemonek
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2017 - 06:17

Witam
Chciałbym zacząć jeździć quadem po drogach i nie wiem czy mogę mam 15 lat i mam quada 200 zarejestrowanego i zrobiłem prawo jazdy na kategorie AM i mogę jeździć czterokołowcem lekkim o masie nieprzekraczającej 350kg i jadący 45 km/h. Chciałbym się dowiedzieć czy mogę moim quadem jeździć mój quad waży 160 kg i pojemność to 200 proszę szybko odpowiedzieć.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych