Skocz do zawartości

Autolaweta

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Pablo

Guest_Pablo
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2011 - 14:10

Mam takie pytanie. Ojciec znajomego pożyczył na siebie autolawete (mniej niż 3,5t) ale niestety wypadło mu coś i nie może jechać nią po auto. Czy może pożyczyć lawete innej osobie by ona pojechała? Dodam że ta osoba ma od niedawna dopiero prawo jazdy. Prosze o szybką odpowiedz

#2 Guest_marek82

Guest_marek82
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2011 - 23:34

zwykłe prawo jazdy kategorii B Ci stanowczo wystarczy jeśli łączna masa samochodu i lawety nie przekroczy 13,5 tony. W przypadku kiedy na tej lawecie bedziesz coś przewoził to chyba powinieneś mieć kategorię prawa jazdy B+E.

#3 Guest_TaDI6

Guest_TaDI6
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2011 - 15:13

Dokładnie, na lawetę trzeba mieć specjalne prawo jazdy, do kierowania lawetą nie wystarczy nasze prawo jazdy kategorii B.

#4 Guest_marek82

Guest_marek82
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2011 - 17:22

zwykłe prawo jazdy kategorii B Ci stanowczo wystarczy jeśli łączna masa samochodu i lawety nie przekroczy 13,5 tony. W przypadku kiedy na tej lawecie bedziesz coś przewoził to chyba powinieneś mieć kategorię prawa jazdy B+E.

Chodziło mi o 3,5 tony, a nie o 13,5 tony. Dopiero teraz zauważyłem błąd. Sorki.

#5 sajmon112

sajmon112

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • Lokalizacjawarszawa ulwoziwody 60

Napisano 10 luty 2021 - 15:26

prawko b i umiejetnosci praca na lawecie to sztuka jazdy na drodze ,zabezpieczenie miejsca awarii lub kolizji 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy