Skocz do zawartości

kupować używane opony?

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_blackey

Guest_blackey
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2010 - 14:24

Czy warto kupować uzywane opony? Za komplet zimowych 185x13 Kormoran gość chce 200 złotych.

#2 Guest_odpowiadjacy

Guest_odpowiadjacy
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2010 - 08:53

Czy warto kupować uzywane opony? Za komplet zimowych 185x13 Kormoran gość chce 200 złotych.

osobiście odradzam, jak dla mnie zbyt dużo się ryzykuje kupując używane. no chyba że auto jest z przeznaczeniem do jazdy po mieście gdzie generlanie nie jeździ się wielkimi prędkościami, ale jeśli np na autostradzie - jak opona ci strzeli to masz małe niestety szanse na wyjście cało

#3 Guest_szerszeń

Guest_szerszeń
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2010 - 12:51

Kiedyś mi strzeliłą taka bieżnikowana. To znaczy - nacinana, bo kiedyś tak poprawioano rzeźbę bieżnika przez pogłębianie go. Uczucie jest dość mało ciekawe, jak ci samochód leci w powietrzu nad trawnikiem rozdzielającym pasy autostrady.

#4 Guest_blackey

Guest_blackey
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2010 - 17:43

Do przyczepki to może się nadają. Macie rację, stara guma może przepuszczać powietrze i nie wiadomo, czy jest prosta. Może auto stało rok na tych oponach bez ruszania.

#5 Guest_Matee

Guest_Matee
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2011 - 14:36

Kupno używanych opon - tylko w ostateczności.Ja ogólnie radzę trzymać się z daleka od używanych opon, chyba że mamy naprawdę sprawdzone źródło lub prywatną osobę która sprzedaje swój sprawdzony komplet.Zadajcie sobie w ogóle pytanie kto sprzedaje dobre opony?A handlarze to już w ogóle, przecież jeszcze muszą na tych oponach używanych zarobić więc jak niska musi być cena produktu wyjściowego żeby im się to opłacało... Pozorna oszczędność, kupicie taniej takie opony używane, wystarczą na chwilę i zaraz następny wydatek.Nie opłaca się taki interes, że już nie wspomnę o problemach z huczeniem, nierównomiernym zużyciem, ściąganiem samochodu etc.Loteria, opony to zbyt ważna część samochodu, wpływająca na nasze bezpieczeństwo żeby z nimi ryzykować.

#6 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2011 - 21:31

Ogólnie, używaną oponę to kupiłbym jedynie do upalania gumy na parkingu. A do normalnej eksploatacji to nigdy... Za duże ryzyko. Tak samo jak nie kupuje się używanych tarcz hamulcowych czy innych elementów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

#7 Guest_Kajsa

Guest_Kajsa
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2011 - 13:37

Ja kupiłam kiedyś używane opony 15 calowe. Jeździć jeździły ale tylko 1 sezon bo potem te używane opony zaczęły mi strasznie hałasować i huczeć.Okazało się że bieżnika starczyło w nich na jakieś 10-12 tysięcy kilometrów. Taka pozorna oszczędność z tymi używkami, ja tam już nie kupię więcej, bo wydałam raz 450 zł a potem i tak musiałam kupić nowe za 800 zł.

#8 Guest_Gonzo12345

Guest_Gonzo12345
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2011 - 22:42

Ja uważam, że używane opony można kupić tylko z głową.Oczywiście nie na giełdzie czy przez internet.Ale jak kupisz w serwisie ogumienia, który zamontuje Ci i jeszcze da gwarancję to czego się obawiać.No i oczywiście nie starsze niż 2-3 lata.

#9 Guest_człeń

Guest_człeń
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2011 - 19:45

Z używanymi oponami spada bezpieczeństwo jazdy. Nigdy nie mamy tak naprawdę do końca pewności jak one się zachowają w w sytuacji zagrożenia wypadkiem. Trzeba pamiętać o tym jak ważne są opony jeśli chodzi o bezpieczeństwo na drodze. Czasami naprawdę nie warto oszczędzać. Podobne mam zdanie na temat zawieszenia.

#10 Guest_Jericho

Guest_Jericho
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2011 - 23:56

Dużo osób po prostu staje przed dylematem czy kupować używane opony czy kupować tanie chińskie ale nowe.W takim przypadku radziłbym raczej kupić używki ale mimo wszystko w sprawdzonym miejscu, które daje jakąś (pisemną!) gwarancję i nie robi problemów z wymianą opon na inne jeśli coś będzie nie tak.

#11 Guest_oliwe79

Guest_oliwe79
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2016 - 12:05

Sporo śmigam samochodem dostawczym. Zimą była tragedia, zanim nie kupiłem opon Paxaro. Nawet po śliskiej drodze można spokojnie jechać. Opona „wgryza się” w śnieg, dobra droga hamowania. Używam dedykowanej wersji dla samochodu dostawczego. Paxaro to polski pomysł na opony. Produkuje je ogólnie Continental, o czym niewiele osób w sumie wie. Ja sporo doczytałem o tej marce na stronie oponypaxaro.pl, bo byłem szczerze zaskoczony zakupem.

#12 Bogumlala

Bogumlala

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 15 listopad 2016 - 09:38

ja nie uważam że kupno starych opon to dobra inwestycja... Kupując nowe masz ubezpieczenie na rok, przynajmniej tak jest w Euroamsterze http://promocja.euromaster.com.pl/

#13 Ajlar

Ajlar

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 73 postów

Napisano 12 luty 2017 - 14:56

Nie no, bez przesady, kupowac stare opony do auta? Ile na tym sie zaoszczedzi? z 200-300 zl na komplecie? Komplet nowych opon, wiadomo ze ze sredniej polki, kosztuje okolo 1000 zl - spojrzcie np tutaj: http://oponafelga.pl/- darmowa przesylka, wiec tego nie liczymy. Opony maja gwarancje, a zuzyja sie po ilu latach? 5-6? Jednak na bezpieczenstwie nie ma co oszczedzac, tym bardziej, iz komplet opon uzywanych to ile - 300-400 zl jak nie wiecej? Wg mnie nie warto az tak oszczedzac.

#14 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 302 postów

Napisano 21 luty 2019 - 10:34

Ja myślę, że nie. Używane to znaczy, że nie do końca spełnią swoją rolę. Tak uważam. Opony można obecnie kupić na wyprzedażach czy promocjach w sklepach internetowych jak np. https://autodetale.pl itp. Można zakup rozłożyć na kilkanaście miesięcy letnich. Oszczedność w tym wypadku raczej nie jest wskazana. 

#15 Guest_Adamek

Guest_Adamek
  • Goście

Napisano 21 luty 2019 - 14:49

Ja to opony muszę mieć nowe. Rexton 2.2 178 KM  w dieslu dobrze się rozpędza i nie odważyłbym się brać do niego używane. Jednak nówki są o wiele bezpieczniejsze

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych