Skocz do zawartości

Sprzedaż samochodu przez komis, formalności

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_TaDI6

Guest_TaDI6
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2011 - 11:58

Jak wygląda sprzedaż samochodu przez komis? Na co zwrócić uwagę w przypadku wstawienia auta do komisu? Uważacie, że sprzedaż przez komis w dzisiejszych czasach się opłaca?Można w komisie dostać dobrą cenę za auto? Czy to jest bezpieczne, komis wypłaca nam całą ustaloną kwotę?I jak to wygląda, czy my wstawiamy auto do komisu i czekamy aż znajdzie się kupujący - wtedy dopiero dostajemy pieniądze. Czy może raczej kasa od razu a potem reszta interesu w rękach komisu?Sprzedawał ktoś z was auto przez komis? Jakie formalności trzeba załatwić? A może komisy godne polecenia? Np. sieci

#2 Guest_zigiV8

Guest_zigiV8
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2011 - 14:39

Ja jak sprzedawałem to wstawiłem do komisu.Nie miałem czasu robić zdjęć i wystawiać go w internecie.Komis zrobił to za mnie.Szczerze mówiąc to się nie zastanawiałem tylko podpiusałem umowę i zostawiłem auto

#3 Guest_człeń

Guest_człeń
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2011 - 19:11

W przypadku wstawiania samochodu do komisu trzeba zwrócić uwagę jaką prowizję pobiera komis. Bo czasami może się zdarzyć tak, że z nas zedrą sporą kasę. Ogólnie rzecz biorąc opłaca się wstawiać samochód do komisu jak nie mamy czasu zajmować się jego sprzedażą, a umowę warto przeczytać.

#4 Guest_siwyy

Guest_siwyy
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2011 - 19:12

W umowie z komisantem zazwyczaj ustala się cenę minimalną za jaką dany samochód ma być sprzedany. W razie sprzedania za cenę niższą komisant musi nam zwrócić różnicę.

#5 Guest_pandora_wawa

Guest_pandora_wawa
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2011 - 01:16

A jaka średnio marżę liczy sobie komis? To rzędu kilku procent?

#6 Guest_pieszy_za_kółkiem

Guest_pieszy_za_kółkiem
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2011 - 13:44

Często jest tak, że w komisie ustalamy kwotę jaką chcemy otrzymać za sprzedaż samochodu. właściciel komisu po sprzedaży samochodu ma nam właśnie taką kwotę zwrócić, a nadwyżka jaką uzyskał przy sprzedaży przypada jemu.

#7 Guest_siwyy

Guest_siwyy
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2011 - 13:45

Często jest tak, że w komisie ustalamy kwotę jaką chcemy otrzymać za sprzedaż samochodu. właściciel komisu po sprzedaży samochodu ma nam właśnie taką kwotę zwrócić, a nadwyżka jaką uzyskał przy sprzedaży przypada jemu.

To nie jest zgodne z prawem bo według kodeksu cywilnego wszystko co komisant uzyskał ponad ustaloną cenę przypada klientowi komisu. W przypadku kiedy sprzedał samochód po cenie niższej niż ustalona wtedy musi nam dopłacić. Wyjątek jest wtedy kiedy niemożliwa była sprzedaż po cenie ustalonej z klientem.

#8 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1767 postów

Napisano 21 kwiecień 2016 - 11:59

No właśnie jak to zrobić? Jakie papiery? Będziemy wstawiali samochód do komisu w naszej okolicy - to PawełCar w Ostrzeszowie. Komis sam załatwia wszystkie formalności, czy my również musimy coś zrobić? Bo różnie ludzie piszą w sieci... Zazwyczaj o braku formalności.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2016 - 19:47

Najlepiej tam podpytać.

#10 Guest_Czarosław29

Guest_Czarosław29
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2017 - 07:51

U mnie sprawdziła się opcja sprzedaży dla anycars. Wygodna i szybka opcja. Wystarczy spełnić kilka kroków i już można z nimi uzgadniać ostateczne warunki. Jak jednak nie dojdziecie do porozumienia w cenie to nie nic Cie nie zobowiązuje do sprzedaży.

#11 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1767 postów

Napisano 14 wrzesień 2017 - 13:22

Jeszcze raz potwierdzam. Ogłoszenia należy wystawiać na Ogis - to wam mocno odmieni sytuację. Tzn. za ogłoszenie nie zapłacicie ani grosza, a klienta znajdziecie szybko. Przerabialiśmy ten temat kilkukrotnie. Jeśli macie auto wystawione na Allegro, to można jeszcze łatwiej. Jedno z drugim można zintegrować, tj. Allegro z Ogisem i wtedy automatycznie aukcja wpadnie za darmo też na Ogisa - bez dwukrotnego dodawania.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych