Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Sprzedaż samochodu przez komis, formalności

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_TaDI6

Guest_TaDI6
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2011 - 11:58

Jak wygląda sprzedaż samochodu przez komis? Na co zwrócić uwagę w przypadku wstawienia auta do komisu? Uważacie, że sprzedaż przez komis w dzisiejszych czasach się opłaca?Można w komisie dostać dobrą cenę za auto? Czy to jest bezpieczne, komis wypłaca nam całą ustaloną kwotę?I jak to wygląda, czy my wstawiamy auto do komisu i czekamy aż znajdzie się kupujący - wtedy dopiero dostajemy pieniądze. Czy może raczej kasa od razu a potem reszta interesu w rękach komisu?Sprzedawał ktoś z was auto przez komis? Jakie formalności trzeba załatwić? A może komisy godne polecenia? Np. sieci

#2 Guest_zigiV8

Guest_zigiV8
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2011 - 14:39

Ja jak sprzedawałem to wstawiłem do komisu.Nie miałem czasu robić zdjęć i wystawiać go w internecie.Komis zrobił to za mnie.Szczerze mówiąc to się nie zastanawiałem tylko podpiusałem umowę i zostawiłem auto

#3 Guest_człeń

Guest_człeń
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2011 - 19:11

W przypadku wstawiania samochodu do komisu trzeba zwrócić uwagę jaką prowizję pobiera komis. Bo czasami może się zdarzyć tak, że z nas zedrą sporą kasę. Ogólnie rzecz biorąc opłaca się wstawiać samochód do komisu jak nie mamy czasu zajmować się jego sprzedażą, a umowę warto przeczytać.

#4 Guest_siwyy

Guest_siwyy
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2011 - 19:12

W umowie z komisantem zazwyczaj ustala się cenę minimalną za jaką dany samochód ma być sprzedany. W razie sprzedania za cenę niższą komisant musi nam zwrócić różnicę.

#5 Guest_pandora_wawa

Guest_pandora_wawa
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2011 - 01:16

A jaka średnio marżę liczy sobie komis? To rzędu kilku procent?

#6 Guest_pieszy_za_kółkiem

Guest_pieszy_za_kółkiem
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2011 - 13:44

Często jest tak, że w komisie ustalamy kwotę jaką chcemy otrzymać za sprzedaż samochodu. właściciel komisu po sprzedaży samochodu ma nam właśnie taką kwotę zwrócić, a nadwyżka jaką uzyskał przy sprzedaży przypada jemu.

#7 Guest_siwyy

Guest_siwyy
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2011 - 13:45

Często jest tak, że w komisie ustalamy kwotę jaką chcemy otrzymać za sprzedaż samochodu. właściciel komisu po sprzedaży samochodu ma nam właśnie taką kwotę zwrócić, a nadwyżka jaką uzyskał przy sprzedaży przypada jemu.

To nie jest zgodne z prawem bo według kodeksu cywilnego wszystko co komisant uzyskał ponad ustaloną cenę przypada klientowi komisu. W przypadku kiedy sprzedał samochód po cenie niższej niż ustalona wtedy musi nam dopłacić. Wyjątek jest wtedy kiedy niemożliwa była sprzedaż po cenie ustalonej z klientem.

#8 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2473 postów

Napisano 21 kwiecień 2016 - 11:59

No właśnie jak to zrobić? Jakie papiery? Będziemy wstawiali samochód do komisu w naszej okolicy - to PawełCar w Ostrzeszowie. Komis sam załatwia wszystkie formalności, czy my również musimy coś zrobić? Bo różnie ludzie piszą w sieci... Zazwyczaj o braku formalności.

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2016 - 19:47

Najlepiej tam podpytać.

#10 Guest_Czarosław29

Guest_Czarosław29
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2017 - 07:51

U mnie sprawdziła się opcja sprzedaży dla anycars. Wygodna i szybka opcja. Wystarczy spełnić kilka kroków i już można z nimi uzgadniać ostateczne warunki. Jak jednak nie dojdziecie do porozumienia w cenie to nie nic Cie nie zobowiązuje do sprzedaży.

#11 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2473 postów

Napisano 14 wrzesień 2017 - 13:22

Jeszcze raz potwierdzam. Ogłoszenia należy wystawiać na Ogis - to wam mocno odmieni sytuację. Tzn. za ogłoszenie nie zapłacicie ani grosza, a klienta znajdziecie szybko. Przerabialiśmy ten temat kilkukrotnie. Jeśli macie auto wystawione na Allegro, to można jeszcze łatwiej. Jedno z drugim można zintegrować, tj. Allegro z Ogisem i wtedy automatycznie aukcja wpadnie za darmo też na Ogisa - bez dwukrotnego dodawania.

#12 ydzik

ydzik

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 113 postów

Napisano 16 styczeń 2019 - 12:34

Jeszcze raz potwierdzam. Ogłoszenia należy wystawiać na Ogis - to wam mocno odmieni sytuację. Tzn. za ogłoszenie nie zapłacicie ani grosza, a klienta znajdziecie szybko. Przerabialiśmy ten temat kilkukrotnie. Jeśli macie auto wystawione na Allegro, to można jeszcze łatwiej. Jedno z drugim można zintegrować, tj. Allegro z Ogisem i wtedy automatycznie aukcja wpadnie za darmo też na Ogisa - bez dwukrotnego dodawania.

Przyznam się szczerze, że z Ogisu nie korzystałem, jednak przy następnej sprzedaży auta postaram się przetestować tę stronę. Zazwyczaj staram się sprzedać samochód jak najszybciej więc korzystam z komisów czy też skupów takich jak ten https://auto-kasacja.com.pl/skup-aut/ co jest chyba najwygodniejszą oraz najszybszą stroną. Zawsze można też nasze auto wymienić z dopłatą na nowszy model :)

#13 G0siaa

G0siaa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 15 październik 2019 - 16:06

Ja sprzedałam swój samochód w komisie www.komislux.pl i byłam bardzo zadowolona z obsługi. Dobrze wycenili mój pojazd i uzyskałam za niego satysfakcjonującą kwotę. Wyjeżdżałam za granicę, dlatego chciałam szybko dokonać wszelkich formalności i uniknąć problemów ze sprzedażą.

#14 maniek12

maniek12

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 04 marzec 2020 - 19:37

Ja polecam sprzedać samochód przez firmy skupujące samochody: skup aut radom. Przyjadą auto zabiorą i nic człowieka nie interesuje i gotówka do ręki. Bez jeżdżenia i proszenia. Dla mnie to najlepsza opcja

#15 aniolek

aniolek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 828 postów

Napisano 05 marzec 2020 - 23:25

Hmm a jesteś pewien co do tej sprzedaży samochodu przez komis? Moim zdaniem dużo lepiej wyjdzie Cię sprzedaż takiego auta samodzielnie :) Jeżeli wcześniej odpowiednio go przygotujesz, to na pewno znajdziesz kupca. Mi w całym procesie sprzedaży samochodu bardzo pomogły rady z https://www.autoredu...ozesz-zapomniec . Myślę, że to właśnie dzięki nim już po tygodniu sprzedałem auto :D 

#16 janek65

janek65

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 09 czerwiec 2020 - 07:46

Zostawiłem parę dni temu swoje auto w skupie aut we Wroclawiu Przyjmują samochody w każdym stanie technicznym, nie sugerując się rocznikiem, także spokojnie można do nich podjechać z każdym autem. Przygotowują rzetelne wycenę i wypłacają gotówkę od ręki.

#17 kreszall

kreszall

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 98 postów

Napisano 29 marzec 2021 - 18:42

Ja szukam również, ale mnie interesuje skup aut w Poznaniu widziałem, że mamy tu sporo osób z tych okolic, ale nigdy jeszcze nie pytałem o skup aut, poniewaz nigdy nie sprzedawalem samochodu. Co do formalności sporo się dowiedziałem od Was, ale po czym poznać, że skup płaci dobre pieniadzę, lepsze od innych? 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy