Skocz do zawartości

Barum to Michelin?

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_szerszeń

Guest_szerszeń
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2010 - 10:05

Podobno czeskie opony Barum to tańsza wersja Michelin. Czy ktoś wie coś o tym?

#2 Guest_lelo

Guest_lelo
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2010 - 15:43

Barum to barum, a michelin to michelin. Barum jest z rodziny Continentala. Jest tańszy i niekoniecznie gorszy, ale to inna klasa opon.

#3 Guest_szerszeń

Guest_szerszeń
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2010 - 15:42

To Continental wykupił Barum? Nie Michelin?

#4 Guest_lelo

Guest_lelo
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2010 - 11:32

No tak. Masz dwie rodziny:Michelin i Continental.W rodzinę Michelina wchodzą BFGoodrich, Kleber i Kormoran.W rodzinę Continentala wchodzą Barum, Uniroyal, Semperit.

#5 Guest_oldcowboy

Guest_oldcowboy
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2010 - 19:22

No a Fulda to czyja jest? Samodzielna? Ktoś mówił, że to należy do Goodyeara czy może odwrotnie.

#6 Guest_lelo

Guest_lelo
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2010 - 17:26

No tak Fulda do Goodyeara należy.Goodyear - Dunlop, Fulda, Dębica i Sava. :)

#7 Guest_szerszeń

Guest_szerszeń
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2010 - 11:29

Powiedzcie mi tak szczerze, jakie znaczenie ma to, czyją własnością jest dana marka? Chyba dziś opony są już tak dobre, że obojętne jakie założy się na koła to i tak będzie wszystko ok? To nie czasy kiedy nowe gumy "Stomil Dębica" były kilka klas gorsze niż Michelin po 3 latach eksploatacji.

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2010 - 19:15

No tak, ale opony różnią się między sobą bieżnikiem i składem mieszanki. Te dwie składowe dają efekt w postaci tego, jak opona zachowuje się w różnych warunkach. Nie ma idealnych opon, to zawsze jest mniejszy lub większy kompromis. Koncerny mają swoje marki premium - Continental, Michelin czy Goodyear i mają też marki bardziej budżetowe jak Kleber, Fulda itp. Oczywiste jest, że im droższa opona tym lepsze ma właściwości.Chińczycy robią tak, że kopiują bieżniki z marek premium ale to nic nie daje. Chińskie opony są wręcz niebezpieczne. Mieszanki gum są najbardziej strzeżoną tajemnicą producentów.

#9 Guest_szerszeń

Guest_szerszeń
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2010 - 11:12

Czy to oznacza, że z markowych opon trzeba kupować te najtańsze, gdy chce się zaoszczędzić? Bo kupno chińszczyzny jest rzeczywiście ryzykowne. Ale i nasze "Koromorany" też nie były za dobre, nawet te produkowane 3 czy 4 lata temu (miałem takie). Czyli recepta jest taka: dobra marka, najtańsza firmowana przez nią opona i można jeździć?

#10 Guest_boleks

Guest_boleks
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2011 - 11:27

nie ma co oszczędzać na bezpieczeństwie. jak ktoś dziaduje i kupuje używane opony to niech nie przekracza 80 km/h. tak na prawdę nigdy nie wiadomo w jakim stanie są te opony. nowa to nowa i lepiej kupić najtańszą oponę marki premium niż jakąkolwiek używaną.

#11 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1789 postów

Napisano 05 maj 2016 - 10:42

Zależy jakie macie oczekiwania, ale to zerknijcie - https://rose-hip.pl/...res/type-truck/

Nie wiem czy to dokładnie ten sam producent, ale opony są zdecydowanie z górnej półki jakościowej.

Oczywiście optymalnie po prostu poczytać aktualne testy, bo w tym zakresie wiele się zmienia.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#12 HieronimB

HieronimB

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 27 maj 2016 - 12:02

W sumie wymieniam statystycznie często opony, ale nigdy nie kupowałem słabej jakości, ale przyznam, że testuje różne marki i podmarki często według opinii w sieci.

#13 idaones

idaones

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 30 sierpień 2017 - 10:11

Robię podobnie, czasami na niektórych oponach się zawodzę.

#14 tomek34h

tomek34h

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 83 postów

Napisano 24 wrzesień 2017 - 16:24

Niby są dobre i złe marki opon, ale ja kupiłem Dunlop, który podobno jest dobry, i nie jestem zadowolony.

Najlepsze darmowe chwilówki online.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych