Skocz do zawartości

Jakie opony letnie 17 cali wybrać?

42 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Matee

Guest_Matee
  • Goście

Napisano 16 maj 2011 - 17:39

Przy takim rozmiarze opon nie można kupić byle czego.W przypadku 17 i więcej cali sprawa z wyważaniem jest już nieco trudniejsza, a każda nieprawidłowość będzie mocno wyczuwalna.Jakie opony kupujecie? Czy może ktoś z Was bawi się w używki?Czy przepłacacie za markę, a może patrzycie na stosunek cena/jakość?No i pytanie czy lepiej szerzej (np 225, 235) czy raczej 215/205?Ja mimo kolein na naszych tragicznych drogach wybieram 225/45/17.Bardzo dobre prowadzenie auta (i pewne) przemawia do mnie bardziej niż zbyt wąska do niektórych aut opona o szerokości 205.Piszcie tu jakie 17stki jeździły na Waszych autach (marka i model)i czy byliście z nich zadowoleni, lub co nie zagrało.Ja za przyzwoite pieniądze polecam szwedzką markę (należy do grupy Continental) Gislaved.W Polsce jeszcze dziwnie mało znana a opony ze średniej półki o bardzo przyzwoitych właściwościach.Model Speed 606 (225/45/17)Opona warta swoich pieniędzy, cicha, pewne prowadzenie i zero problemów z wyważeniem.Przy takim i większym rozmiarze, odradzam stanowczo opony chińskie!O ile jeszcze przy małych kołach, rzędu 14-15 cali ktoś może to rozważać to przy 17' jest to zazwyczaj masakra nie do wyważenia...

#2 Guest_Jericho

Guest_Jericho
  • Goście

Napisano 16 maj 2011 - 17:47

Odradzam chińczyki, kupiłem opony Goodride i była z nimi katastrofa przy tym rozmiarze opony nie dawały się wyważyć.Stanowczo odradzam. A co do prowadzenia to se można kupić 205 do miasta, do spokojnej jazdy. Wszystko zalezy od auta. Wieksze auto, szersza opona, mniejsze moze byc wezsza. Nie ma co zamulać silnika.

#3 Guest_Qaziu

Guest_Qaziu
  • Goście

Napisano 16 maj 2011 - 18:05

Opona niskoprofilowa taka jak 45 czy 40 to przy okazji bardziej odczuwalna każda dziura. Gdyby nie te drogi to by bylo ok, ale lepiej wybrać wieksza wysokość opony i cieszyc sie komfortem jazdy.

#4 Guest_TaDI6

Guest_TaDI6
  • Goście

Napisano 16 maj 2011 - 18:35

Przy takiej ilości marek na rynku naprawdę nie warto przepłacać za Micheliny i inne cudaki.Trzeba wybrać jakość cena. Opony są ważne ale nie popadajmy w szaleństwo. Większość użytkowników dróg będzie bardzo zadowolona oponami ze średniej półki. Używki odradzam, to w końcu opona i chodzi tu o bezpieczeństwo. Zresztą kto, poza nielicznymi przypadkami prywatnych osób, sprzedaje dobre opony?Ja polecam rozejrzeć się za niezłymi markami ale nie przeginać (np. Fulda, Kleber, Falken czy Hankook)

#5 Guest_Matee

Guest_Matee
  • Goście

Napisano 17 maj 2011 - 14:50

Miałem okazję kilka razy odwiedzać "handlarzy" oponami w Warszawie. Używkami oczywiście. Odradzam stanowczo.Opony co najmniej kilku letnie i zjechane, wcale nie tak tanio (za komplet 17 około 8-9 stów - a ten komplet się do śmieci nadaje)Naprawdę nie warto, bo nawet jeśli jakimś cudem wszystko będzie ok, to pojeździmy rok i nie będzie bieżnika.

#6 Guest_amigo75

Guest_amigo75
  • Goście

Napisano 18 maj 2011 - 11:55

Według producentów samochodów i opon należy stosować takie rozmiary jak oni zalecają. Zmiany szerokości raczej negatywnie wpływają na zachowanie auta.

#7 Guest_TaDI6

Guest_TaDI6
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 12:10

Niekoniecznie. Możesz zamiennie używać pewnych rozmiarów w zależności od tego jak tym autem się poruszasz. I tak 205/50 jest zamiennikiem dla 225/45 etc.A co do handlarzy opon to trzymałbym się od nich z daleka. Jeśli już kupować to od prywatnej osoby... Bo przecież handlarz musi zarobić jeszcze jakoś na tych oponach. Ewentualnie kupić najpierw 2 nowe i dozbierać na 2 następne za chwilę.Oszczędzanie na oponach zazwyczaj odbija się potem negatywnie i ze zdwojoną siłą.Co innego przepłacanie, ale pozorna oszczędność jaką są używki to często głupota.

#8 Guest_Majones

Guest_Majones
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 14:15

Ja tam od lat kupuję używki i nie narzekam. Czasem jest trochę głośniej, czasem nie starczają na długo ale rekompensuje mi to cena.Wolę kupić używki dobrej firmy niż najtańsze opony ale nowe.Moim zdaniem marketing firm oponiarskich nakręcił tak ludzi i wszyscy przesadzają w drugą stronę. Opony są ważne ale z pewnego źródła, tylko używki.Nie dam się okradać i nie będę płacił za kawałek gumki 400 zł.

#9 Guest_Jericho

Guest_Jericho
  • Goście

Napisano 21 maj 2011 - 12:03

Opony używane to zawsze rzecz która w razie awaryjnego hamowania czy wjechania w głęboką kałużę, zachowa się jak zechce.Jeśli już ktoś jest zdesperowany to niech kupuje ze sprawdzonego źródła a nie od handlarza.Chyba faktycznie lepiej kupić takie niż nowe chińskie.Opony używane Warszawa - ciężko coś polecić. Szukajcie od prywatnej osoby bo wulkanizatorzy sprzedają coś co nadaje się do utylizacji

#10 Guest_CONTEK

Guest_CONTEK
  • Goście

Napisano 18 marzec 2014 - 12:56

Podbijam temat. Sam zastanawiam się nad regenerowanymi oponami ale widzę, że na ich temat jest wiele dość negatywnych opinii... Myślicie, że w takim przypadku lepiej jest zainwestować w nowe ?

Zamawiał może ktoś z Was opony przez internet ? Ponieważ przeglądam sobie ceny opon w sklepach na skąpcu: http://www.skapiec.p...ny-osobowe.html i są faktycznie bardziej korzystne od cen w sklepach stacjonarnych. Przynajmniej w mojej miejscowości. 

#11 daladia

daladia

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 14:36

Bridgestone[color=rgb(84,84,84);font-family:arial, sans-serif;font-size:small;] 225/50 R17 powinny byc dobrym rozwiazaniem[/color]

#12 Guest_Robo

Guest_Robo
  • Goście

Napisano 01 maj 2015 - 08:23

Odradzam chińczyki, kupiłem opony Goodride i była z nimi katastrofa przy tym rozmiarze opony nie dawały się wyważyć.Stanowczo odradzam. A co do prowadzenia to se można kupić 205 do miasta, do spokojnej jazdy. Wszystko zalezy od auta. Wieksze auto, szersza opona, mniejsze moze byc wezsza. Nie ma co zamulać silnika.

Zgadzam się...miałem 215 teraz kupiłem 205, wspomaganie chodzi lżej i jeżdzi się dobrze, 215 jednak zabierały trochę mocy silnika

#13 Guest_driver71

Guest_driver71
  • Goście

Napisano 13 maj 2015 - 10:11

Jeżeli chodzi o tańsze opony ale również dobrze się sprawdzające to polecałbym Achillesy. W tym segmencie cenowym w moim przekonaniu to najlepsza oferta z dostępnych.

#14 Rossi

Rossi

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 21 maj 2015 - 11:22

Według mnie te powinny być dobre do Twojego samochodu http://opony-letnie....du:osobowy.html

#15 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 491 postów

Napisano 19 sierpień 2015 - 12:47

Dodam od siebie, że jestem zwolennikiem opon na wysokim profilu. Widzę po prostu w nich więcej, zalet. Są bardziej praktyczne, lepiej pokonuje się na nich nierówności drogowe, wjeżdża na krawężniki itd. Oponami na wysokich profilach nie zniszczy się również felg aluminiowych, tak jak mogłoby to mieć miejsce w przypadku opon na niskich profilach. Ciekawie zostało to opisane w tym artykule: http://www.motocorne...akosci-do-ceny/

#16 aszyn27

aszyn27

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 05 październik 2015 - 13:34

Ja wybieram zawsze te, które są najtańsze ;)

#17 Guest_fewwa

Guest_fewwa
  • Goście

Napisano 13 listopad 2015 - 12:45

Nie znam wielu sklepów internetowych z oponami, ale za to mogę polecić jeden z całego serca - po prostu wejdź sobie pod adres oponypremium.pl. Nie ma takiej opcji, żebyś nie był zadowolony. Szczególnie uznanie za świetny kontakt.

#18 Guest_nbgg

Guest_nbgg
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2015 - 10:14

Nie znam wielu sklepów internetowych z oponami, ale za to mogę polecić jeden z całego serca - po prostu wejdź sobie pod adres www.oponypremium.pl. Nie ma takiej opcji, żebyś nie był zadowolony. Szczególnie uznanie za świetny kontakt.

#19 Guest_xcs

Guest_xcs
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2015 - 10:35

Raz sparzyłem się na sklepie z oponami, ale potem natrafiłem na www.artmech.pl i jestem mega zadowolony. Obsługa tego sklepu jest fenomenalna, a jestem raczej taką osobą, która jest wymagająca.

#20 Challenger

Challenger

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 43 postów

Napisano 02 luty 2016 - 10:21

Kupuj opony domyślne dla Twojego pojazdu, naczelna zasada. Bawiąc się w inne rodzaje trochę się narażasz, o używanym ogumieniu już nie mówiąc..

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych