Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Jak przechowywać opony

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_tomek767

Guest_tomek767
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2011 - 12:41

Kolega ostatni mi powiedział żebym nie bawił się w przechowywanie zimówek na stojące i przekręcanie ich co jakiś czas.Powiedział żebym położył je w słupku na sobie i nic się nie stanie.Jak to jest z tym przechowywaniem opon?

#2 Guest_turbo_marek

Guest_turbo_marek
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2011 - 14:39

No bo tak trzeba przechowywać opony jak Ty to robiłeś do tej pory. W słupku jedna na drugiej można trzymać opony zamontowane na felgach.

#3 Guest_amigo75

Guest_amigo75
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2011 - 15:08

Rzeczywiście wśród kierowców ogólnie panują różne opinie na temat przechowywania opon. W praktyce prawda jest taka, że bez względu na to czy są zamontowane na felgach czy nie, 4 opony można bez obaw przechowywać leżące jedna na drugiej w słupku.Taki sposób przechowywania jest powszechnie stosowany w magazynach producentów i dystrybutorów opon, a wszystkie teorie o magazynowaniu na regałach to mit.

#4 Guest_Majones

Guest_Majones
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2011 - 12:55

Czyli przechowywanie opon "na stojąco" jest złe? Opony powinny na sobie leżeć? Jakie są w takim razie negatywne skutki złego przechowywania opon, ja wiem, że chyba guma nie lubi wilgoci, więc mokre piwnice etc. niekoniecznie są dla nich dobre? Czy to raczej bez znaczenia i nie odczujemy negatywnych skutków przechowywania opon?

#5 Guest_pawel

Guest_pawel
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2014 - 12:25

opony bez kól na stojąco, obracać co kilka tygodni;

na kołach w słupku jedna na drugiej nie wiem ile max w słupku 4ry na pewno

#6 Poster

Poster

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 16 październik 2014 - 01:20

Myślicie, że jak oddajecie do wulkanizacji na przechowanie to ktoś takie cuda robi z waszymi oponami ? Leżą cały sezon i tyle.

#7 kitka7171

kitka7171

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 01 lipiec 2015 - 10:05

Są specjalne stojaki do przechowywania opon. Są różne rodzaje  http://tanie-nowosci...k-na-opony.html . Ja akurat mam ten pierwszy - pionowy stojak

Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości.

#8 Leszkoo

Leszkoo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 43 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 lipiec 2015 - 09:16

Wzorując się na poradach http://www.krupa.tyc...n-oferta-7.html ja swoje trzymam w garażu, owinięte ręcznikami, w suchym miejscu, każdego roku są dokładnie czyszczone oraz sprawdzany jest stan techniczny.

#9 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 969 postów

Napisano 30 lipiec 2015 - 09:51

Poziomy stojak na opony z felgami. Bez felg to jak w sklepie stoją, czyli pionowo i przekładamy co jakiś czas.

#10 aszyn27

aszyn27

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 05 październik 2015 - 13:35

Ja trzymam w słupku w piwnicy i wszystko jest ok.

#11 AgA88

AgA88

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 26 listopad 2015 - 23:26

Ja swoje opony zostawiam zawsze w hotelu dla opon;) w serwisach Euroamster jest taka możliwość, żeby zostawić opony, nie muszę ich wozić, a jak przyjeżdżam zmienić to są na miejscu;) na ich stronie jest też poradnik jak przechowywać opony: http://www.euromaste.../hotel-opon.htm

#12 Zbik22

Zbik22

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 27 listopad 2015 - 08:42

AgA88 a sprawdzałaś potem czy to te same opony wróćiły do Ciebie :)?

Osobiście na oponę kładę czernidło do opon + felga aluminiowa po wyczyszczeniu jest woskowana. Wrzucam to do pokrowca i do kanału. Ot cała filozofia.

Dbam o swoje zdrowie ucząc się nowości z informatyki.

#13 Challenger

Challenger

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 43 postów

Napisano 02 luty 2016 - 10:25

Konserwujemy opony i wrzucamy na stojak, aby przeczekały sezon. Ewentualnie felgi osobno, opony osobno.

#14 HieronimB

HieronimB

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 24 luty 2016 - 14:47

Ważna jest też temperatura panująca w pomieszczeniu w którym będą przechowywane opony.

#15 DanielNieznanowski

DanielNieznanowski

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 122 postów

Napisano 16 marzec 2016 - 13:38

Ja wolę przechowywać opony na regałach metalowych. Są takie specjalne regały na przykład na stronie: http://gobiwroclaw.p...y-metalowe.html. Dokupiłem do niego jeszcze dwa na narzędzia i przynajmniej wszystko stanowi spójną całość. Jednak, gdy przechowywane są one na stojąco to trzeba pamiętać o tym, żeby je co jakiś czas przekręcać.

#16 allonzo13

allonzo13

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 26 czerwiec 2016 - 11:01

A co sądzicie o tym, aby opony przechowywać w tzw. przechowywalni opon? Taką opcję oferuje np. ASO Honda Matraszek, zobaczcie http://www.hondamatr...alnia-opon.html - z tego, co czytam, to odpowiednie warunki przechowywania wpływają na kondycję opon. Korzystał ktoś z opcji takiego "hotelu"? :)

#17 Guest_www.eu-transport.pl

Guest_www.eu-transport.pl
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2020 - 12:44

Najlepiej przechowywać w miejscu nie wilgotnym, w mniej więcej stałej temperaturze (byle nie zbyt niskiej) np. w garażu czy piwnicy.
-------
www.eu-transport.pl

#18 Kasiaso

Kasiaso

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 31 styczeń 2020 - 23:33

Od niedawna przechowuję opony w serwisie Auto Matraszek w Markach. Od razu przy wymianie ustalam co i jak, a przy okazji sprawdzają stan ogólny samochodu.

#19 KarolinaPL

KarolinaPL

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 121 postów

Napisano 21 kwiecień 2021 - 21:37

Bardzo ciekawy temat. Akurat niedawno miałam wymienione opony na letnie w warsztacie www.motopasja24.pl w Chodelu. Opony których używałam do tej pory schowałam w garażu. Oczywiście dodatkowo je zabezpieczyłam przed wilgocią i uszkodzeniem.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy