Kategorie
Skocz do zawartości

Jak przechowywać opony

Gość tomek767
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomek767
Kolega ostatni mi powiedział żebym nie bawił się w przechowywanie zimówek na stojące i przekręcanie ich co jakiś czas.Powiedział żebym położył je w słupku na sobie i nic się nie stanie.Jak to jest z tym przechowywaniem opon?

Rzeczywiście wśród kierowców ogólnie panują różne opinie na temat przechowywania opon. W praktyce prawda jest taka, że bez względu na to czy są zamontowane na felgach czy nie, 4 opony można bez obaw przechowywać leżące jedna na drugiej w słupku.Taki sposób przechowywania jest powszechnie stosowany w magazynach producentów i dystrybutorów opon, a wszystkie teorie o magazynowaniu na regałach to mit.

Czyli przechowywanie opon "na stojąco" jest złe? Opony powinny na sobie leżeć? Jakie są w takim razie negatywne skutki złego przechowywania opon, ja wiem, że chyba guma nie lubi wilgoci, więc mokre piwnice etc. niekoniecznie są dla nich dobre? Czy to raczej bez znaczenia i nie odczujemy negatywnych skutków przechowywania opon?

• 3 lata później...
  • 4 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja wolę przechowywać opony na regałach metalowych. Są takie specjalne regały na przykład na stronie: http://gobiwroclaw.pl/oferta/regaly-metalowe.html. Dokupiłem do niego jeszcze dwa na narzędzia i przynajmniej wszystko stanowi spójną całość. Jednak, gdy przechowywane są one na stojąco to trzeba pamiętać o tym, żeby je co jakiś czas przekręcać.

• 3 miesiące temu...

A co sądzicie o tym, aby opony przechowywać w tzw. przechowywalni opon? Taką opcję oferuje np. ASO Honda Matraszek, zobaczcie http://www.hondamatraszek.pl/pl/samochody/serwis/przechowalnia-opon.html - z tego, co czytam, to odpowiednie warunki przechowywania wpływają na kondycję opon. Korzystał ktoś z opcji takiego "hotelu"? :)

• 3 lata później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 11 miesięcy temu...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...