Skocz do zawartości

Renowacja felg Warszawa - ceny i miejsca jakie polecacie

40 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Morel

Guest_Morel
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2011 - 11:43

Chcę oddać swoje felgi aluminiowe do regeneracji. Piaskowanie i lakierowanie proszkowe. Gdzie w Warszawie jest dobry i sprawdzony punkt dokonujący regeneracji felg.Chcę mieć to zrobione porządnie i z gwarancją, czy ktoś z Was już regenerował felgi? Ile kosztuje zrobienie kompletu, tak żeby nie przepłacić.Komplet czyli 4 felgi, Warszawa i okolice.Długo trzeba czekać na regenerację felg?

#2 Guest_TaDI6

Guest_TaDI6
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2011 - 13:24

W Warszawie jest kilka tego typu punktów.Niestety opinie o nich nie są najlepsze, poziom obsługi pozostawia wiele do życzenia, wiem na pewno że trzeba upominać się o rachunek! Bo bez niego może być ciężko z reklamacją.Dobra cena za renowację kompletu felg to około 400 zł (przeciętny rozmiar 16 cali)Okres oczekiwania to czasem 2-3 dni, czasem tydzień. Renowacji felg dokonują grupowo, więc dopiero jak zbierze się kilka na taki sam kolor - przystępują do działania.

#3 Guest_adam1981

Guest_adam1981
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2011 - 17:30

Pamiętajcie tylko, że felgi najczęściej malowane są proszkowo. Jest to metoda gdzie lakier w postaci naelektryzowanego proszku nanoszony jest na również naelektryzowaną felgę. Dzięki temu idealnie pokrywa powierzchnię, malowanego materiału.Po tym felga trafia do pieca, gdzie pod wpływem temperatury lakier z proszku roztapia się i utwardza tworząc stałą powłokę.Jednak jeżeli powierzchnia felgi była uszkodzona i stop zaczął się utleniać w tym miejscu lakier może mieć skazę.Warto o tym wiedzieć, przed proszkowym malowaniem felg.

#4 Guest_amigo75

Guest_amigo75
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2011 - 17:33

Podczas podgrzewania w piecu ze skorodowanego stopu lekkiego mogą wydobywać się bąbelki gazu. To jest przyczyną skaz na lakierze.Dlatego starsze felgi przed pokryciem lakierem należy umieścić na minimum pół godziny w piecu celem wypalenia i maksymalnego wygazowania.Dzięki temu zmniejszamy prawdopodobieństwo uszkodzenia lakieru podczas rozlewania.

#5 Guest_tomek767

Guest_tomek767
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2011 - 17:34

To czemu nie pomalować felg tradycyjnie na mokro? Tak jak samochód

#6 Guest_amigo75

Guest_amigo75
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2011 - 17:36

Wiele warsztatów maluje felgi na mokro, jednak taki lakier jest o wiele słabszy niż proszkowy. Dobrze utwardzony lakier proszkowy jest znacznie bardziej wytrzymały zarówno na uszkodzenia mechaniczne jak i chemiczne.

#7 Guest_Morel

Guest_Morel
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2011 - 16:34

Felgi polakierowane w zwyczajny, tradycyjny sposób są słabo zabezpieczone, szybko się rysują a już na pewno nie nadają się na zimę.Dobrze polakierowane felgi proszkowo robią robotę i wyglądają naprawdę dobrze.

#8 Guest_Majones

Guest_Majones
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2011 - 09:56

Paleta kolorów felg poddawanych renowacji stale się powiększa. Największe firmy oferują kilkanaście kolorów. Również polecam metodę proszkową.Wykonana porządnie renowacja felg starcza na co najmniej kilka następnych lat i felgi wyglądają jak nowe.

#9 Guest_Majones

Guest_Majones
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2011 - 12:51

Przyszła mi do głowy jeszcze jedna rzecz: czy znacie w Warszawie jakieś miejsce, które zajmuje się renowacją felg ale robi ich polerkę i zabezpiecza?Jeśli tak to jaki to jest koszt? Chodzi mi o wypolerowanie nie na lustro ale na połysk, pozbycie się wcześniejszego lakieru i zabezpieczenie takiej polerki. 4 felgi 17 cali.

#10 Guest_Kajsa

Guest_Kajsa
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2011 - 11:39

A polerkę felg chyba można sobie zrobić samemu za darmo prawda?Mojemu chłopakowi, zakład renowacji felg w rykach tak polakierował felgi, że cały lakier bezbarwny popękał i wygląda to teraz okropnie.

#11 Guest_http://www.radzyminska210.pl/

Guest_http://www.radzyminska210.pl/
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2013 - 18:17

Naszym klientom oferujemy: naprawę felg stalowych i aluminiowych do samochodów osobowych, terenowych i dostawczychnaprawę felg motocyklowych aluminiowychnaprawę felg do skuterów i quadówspawanie felg aluminiowychlakierowanie proszkowe felgpiaskowanie, także u klientasprzedaż opon nowych i używanychsezonową wymianę oponnaprawę oponsezonowe przechowanie oponhttp://www.radzyminska210.pl/

#12 Guest_Kar0lina

Guest_Kar0lina
  • Goście

Napisano 18 marzec 2013 - 00:29

Ja szczerze mogę polecić wam usługi firmy, która mieści się przy ulicy grochowskiej 307, na pozór mały warsztacik, ale prace wykonują na odpowiednim poziomie. Ja oddałam im komplet swoich felg aluminiowych i wszystkie zostały polakierowane perfekcyjnie. Ceny nie są może jakieś zniewalające, ale sposób wykonania usługi godny polecenia. Dla zainteresowanych podaję adres Renowacja Felg i Wulkanizacja - Andrzej Orzechowski. Zakład jest na Gocławiu blisko urzędu dzielnicy praga południe. Pozdrawiam!

#13 Guest_Rafaello

Guest_Rafaello
  • Goście

Napisano 10 październik 2013 - 12:51

Najlepsza firma zajmującą się naprawą i tuningiem felg samochodowych w okolicach Warszawy regeneracja i renowacja felg www.klinikarims.pl

#14 Guest_Kermit

Guest_Kermit
  • Goście

Napisano 27 luty 2014 - 15:37

Czy oferuja renowacje to nie wiem, ale mozesz zapytac - www.autoopony.eu

#15 Guest_adam

Guest_adam
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2014 - 10:32

renowacji felg można dokonać samodzielnie,tylko trzeba mieć odpowiednie środki chemiczne do usuwania korozji. można je dostać np. tutaj http://www.rodozja.pl mi udało się w ten sposób odnowić felgi w moim samochodzie.

#16 Guest_bijak

Guest_bijak
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2014 - 10:47

Jeśli mówimy o Warszawie i okolicach to tylko i wyłącznie www.speedgum.com.pl/  W moim przypadku odwalili kawał dobrej roboty.

#17 Guest_Stef

Guest_Stef
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2014 - 10:42

Hm...do tej pory tylko raz zdarzyło mi się oddać felgi do prostowania. Z problemem zostawiłem mechaników z serwisu berluxa. Wszystko poszło gładko i sprawnie, a przy okazji zafundowałem mojemu staruszkowi pełny przegląd.

#18 Kasik86

Kasik86

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów

Napisano 23 luty 2015 - 23:22

W samej Warszawie to nie wiem :) Ciężko tam cokolwiek znaleźć, ale może spróbuj w http://www.piaskowan...etalu-felg.html :)

#19 anastazja4390

anastazja4390

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 24 marzec 2015 - 23:47

Piaskowanie felg to bardzo dobry pomysł, efekty są super. U Nas bardzo dobrą opinią cieszy się ta firma http://piaskowanie.eu/ . Jak zobaczyłam na zdjęciach, jak wygląda felga po piaskowaniu to byłam na prawdę bardzo zaskoczona. Bo byłam pewna, że nie da się tego aż tak doczyścić.

#20 Guest_KAROL

Guest_KAROL
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2015 - 15:58

A JA ODDAŁEM SWOJE FELGI KTÓRE BYŁY JUŻ W OPŁAKANYM STANIE DO FIRMY AUTOKOSMETYKAWARSZAWA.PL PUNKT MIEŚCI SIE O ILE PAMIĘTAM NA UL. BRONOWSKIEJ 40 WARSZAWA - PROFESJONALNA OBSŁGA CENY PRZYSTĘPNE A FELGI JAK NOWE ŚMIAŁO MOGĘ POLECIĆ  

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych