Skocz do zawartości

Jaki akumulator kupić? Wybór akumulatora

42 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Alcman

Guest_Alcman
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2011 - 14:19

Jaki akumulator kupić? Wybór akumulatoraHejskąd mam wiedzieć jaki akumulator do samochodu kupić?Jakiej marki i o jakich parametrach. Czy wskazane jest np. kupno akumulatora mocniejszego niż zaleca producent? Jakie są korzyści z mocniejszego aku?Mój akumulator jest już stary i ledwo zipie, przyszedł czas na wymianę tylko nie mam pojęcia jaki akumulator wybrać? Auto to Opel Vectra 2.0

#2 Guest_tomek767

Guest_tomek767
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2011 - 10:33

Jak akurat wymieniasz to co szkodzi zamontować trochę mocniejszy.Teraz przy zakupie zapłacisz pewnie parę złotych więcej a zawsze będziesz miał mocniejszy akumulator.

#3 Guest_adam1981

Guest_adam1981
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2011 - 10:34

Tylko nie przesadzaj z tym powiększaniem akumulatora.Pamiętaj, że twój alternator przystosowany jest do ładowania konkretnej wielkości akumulatora. Jak kupisz dużo większy to możesz mieć niedoładowany.

#4 Guest_janek300

Guest_janek300
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2011 - 10:37

Ja słyszałem, że Centra jest całkiem dobra.Ja sam mam Sznajdera, czyli ZAP Piastów i też nie narzekam.Z takim kupiłem auto i działa bez zarzutów.

#5 Guest_adam1981

Guest_adam1981
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2011 - 10:46

W sklepach motoryzacyjnych znajdziesz katalogi, z których dobierzesz sobie akumulator. Np. w Norauto w takim katalogu sprawdzisz jaką ma mieć pojemność i jaki prąd rozruchu nowy akumulator.

#6 Guest_amigo75

Guest_amigo75
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2011 - 10:47

No i pamiętaj, że akumulator może mieć plus po lewej i po prawej stronie.Zanim kupisz sprawdź rozmieszczenie biegunów na starym akumulatorze.

#7 Guest_Alcman

Guest_Alcman
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2011 - 12:34

Akumulatory w Norauto są strasznie drogie (jak i wszystkie inne części w tym beznadziejnym sklepie)Gdzie indziej kupić akumulator? Jest jakaś inna sieć? Czy zakup akumulatora przez internet jest bezpieczny?

#8 Guest_ghostbuster

Guest_ghostbuster
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2011 - 18:20

Poszukaj w internecie sklepu specjalizującego się w sprzedaży akumulatorów. Zazwyczaj powinno być sporo taniej. Nie obawiałbym się też zakupu przez internet tylko ze względu na wagę cena wysyłki może być spora.

#9 Guest_Matee

Guest_Matee
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2011 - 10:34

A jest jakiś okres czasu co który powinno się wymieniać akumulator? Czy w przypadku wymiany akumulatora obowiązuje zasada, że używamy aż padnie?

#10 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2011 - 23:20

Właściwie nie jak padnie, ale jak straci część ze swoich właściwości (przeciętnie to jakieś 5-6 lat). Po prostu - jak w zimie czujecie, że akumulator już słabo pali, w następnej kupcie nowy, bo już możecie na mrozie nie odpalić.

#11 Guest_ghostbuster

Guest_ghostbuster
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2011 - 13:57

W niektórych należy pamiętać aby co jakiś czas dolać wody destylowanej. Pozwoli to uniknąć zasiarczenia akumulatora i znacząco wydłużyć jego żywotność.

#12 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2011 - 20:10

No i przy kupnie akumulatora, poza odpowiednią pojemnością pamiętajcie też o wymiarach, także o wysokości. Bo co z tego jak kupicie właściwy pod względem pojemności i biegunów, jak się wam pod maską nie zmieści...

#13 Guest_robert

Guest_robert
  • Goście

Napisano 21 luty 2013 - 18:38

ja polecam akumulatory eurostart, są naprawdę trwałe: http://www.batcar.pl...eurostart1.html

#14 Guest_nerrio

Guest_nerrio
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2015 - 14:17

W przypadku akumulatorów do zastosowań w przemyśle to ja bym proponował rzeczy marki Ultracell. Niezawodne żelowe, bardzo żywotne. Kupowałem coś takiego przez serwis sklep.els-partner.com niedawno. Dobra obsługa, profesjonalnie mi doradzili co do konkretnego modelu.

#15 dawid11

dawid11

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 marzec 2015 - 12:20

Też polecam akumulatory marki Ultracell, sprawdzona marka i jakość też dobra.

#16 Guest_KamilWysocki

Guest_KamilWysocki
  • Goście

Napisano 12 listopad 2015 - 10:59

Ze swojej strony polecam akumulatory AKUM. Polski producent z Pruszkowa, mają swoje sklepy w całej Polsce, akumulator można też kupić u nich przez neta - www.akum.pl  Bardzo dobrze potrafią dobrać, zresztą jest nawet  taka opcja na stronie - wpisujesz czego dokładnie szukasz, model pojazdu i tak dalej, odsyłają odpowiedź ze swoimi propozycjami. Fajne jest też to, że jeśli mówisz że do takiej i takiej ceny to rzeczywiście taki znajdują i nie wciskają na siłę droższego. Polecam gorąco :)

#17 tonka

tonka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 14:38

Dzięki Kamil, swego czasu właśnie szukałem akumulatora do samochodu, i jedynie w AKUM była możliwość zamówienia akumulatora z USA, bo okazało się, że taki najlepiej pasuje do mojego samochodu.

#18 Markko

Markko

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 01 grudzień 2015 - 21:16

Na pewno trzeba uważać na wszelkiego rodzaju "okazje", bo można się na nich przejechać.

#19 Guest_nbvg

Guest_nbvg
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2015 - 15:40

Wszechstronny wybór akumulatorów do tirów i ogólnie cięższego sprzętu mają w sklepie internetowym Amir -amir.net.pl. Warto tutaj poszukać. Jeszcze mi się nie zdarzyło żebym potrzebował modelu o konkretnych parametrach i żeby go nie było na stanie.

#20 Challenger

Challenger

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 43 postów

Napisano 02 luty 2016 - 11:23

Na pewno nie używane. Wybierać to tylko z dobrego sklepu i jak najbardziej pojemny.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych