Skocz do zawartości

Dywaniki na zimę. Welurowe czy gumowe? Jakie dywaniki kupić?

35 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Morel

Guest_Morel
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2011 - 10:03

Dywaniki na zimę. Welurowe czy gumowe? Jakie dywaniki kupić? Czy dywaniki welurowe zimą mają w ogóle sens? Czy koniecznie trzeba inwestować w gumowe? Ja mam w aucie tylko dywaniki welurowe, ładniej to wygląda i jest przyjemniejsze ale nie wiem czy zimą zdadzą egzamin? Nie pomoczy mi się to wszystko i nie zniszczy? Ile kosztuje taki komplet dywaników gumowych do auta?

#2 Guest_ghostbuster

Guest_ghostbuster
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2011 - 18:06

Moim zdaniem tylko gumowe. Welur na 100 proc. przemięknie jeśli wsiądziesz z mokrymi butami. A potem na wiosnę same problemy, bo trzeba suszyć wszystko pod spodem i dodatkowo może pojawić się rdza.

#3 Guest_carolcia

Guest_carolcia
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2011 - 18:10

Dodatkowo gumowe o wiele łatwiej umyć gdy zdarzy się wsiąść z brudnymi butami, co jest nagminne jesienią. Koszty są różne w zależności od auta, ale wydaje mi się ze 100 zł to max ile mogłabym wydać na gumowe dywaniki

#4 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2011 - 00:50

Welur zdecydownie odpada - tylko gumowe z wysokimi rynienkami. Tak że jak naniesie się śniegu i się on roztopi w trakcie jazdy to zostanie wszystko na gumie dywanika, a nie się przeleje i wsiąknie w tapicerkę. Później to wszytko jak się przeleje to gnije.

#5 Guest_turbo_marek

Guest_turbo_marek
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2011 - 21:44

Widziałem kiedyś dywaniki gumowe Goodyear.Super sprawa. Każdy dywanik miał pojemność 10 litrów wody.Niesamowite ale tak było. Dużo głębokich rowków.

#6 Guest_adkmoto.pl

Guest_adkmoto.pl
  • Goście

Napisano 15 marzec 2012 - 15:46

Witam,Może będę mógł choć trochę pomóc w wyborze dywaników.Na rynku dostępne są dywaniki gumowe, które super sprawdzają się w okresie jesienno-zimowym, kiedy to do samochodu wprowadzamy dużą ilość błota, wody itd. Dywaniki gumowe możemy podzielić na kilka klas. W Polsce produkuje się tzw. dywaniki korytkowe z dużym rantem, jest to produkcja rodzima i można je zakupić za naprawdę niewielkie pieniądze. Plusem jest ich wytrzymałość, natomiast minusem z pewnością jest fakt, iż nie wyglądają one zbyt elegancko i wydają przez jakiś czas nie fajny won. Są również dywaniki gumowe niemieckiej produkcji, takie dywaniki oferuje firma Petex. I tutaj mogę z czystym sumieniem polecić dywaniki tej firmy, cena zdecydowanie odpowiada jakości produktu. Podobnej trwałości dywaniki, można również zakupić od polskiej firmy Frogum, która jakością nie odbiega od firmy Petex. Dywaniki tych renomowanych firm są idealnie dopasowane do konkretnych modeli aut.Na okres letni polecam dywaniki welurowe. Można takie dywaniki nabyć różnej grubości. Są na rynku dostępne dywaniki z tańszego materiału, jest to welur produkcji polskiej, tzw. welur pętelkowy, raczej polecałbym je na jeden sezon. Zdecydowanie wytrzymalszym materiałem jest tzw. welur igiełkowy. Materiał, z których produkowanych są dywaniki, sprowadzany jest z Belgi/Niemiec. I tutaj trzeba zwrócić szczególną uwagę na ich grubość, gdyż można otrzymać w różnych cenach, inną grubość. Sprzedawcy oferują te dywaniki idealnie dopasowane do każdego modelu auta i są przyjemne w dotyku. To jakie dywaniki preferujecie w swoim aucie? :-)Adkmoto.pl

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2013 - 15:11

Cóż, ja akurat preferuje dywaniki z haftami, że tak powiem. No i oczywiście korzystam z usług firmy, która tworzy indywidualne projekty do niemal każdego projektu samochodu. Niestety nie zawsze otrzymywałem to co chciałem, a w końcu po odrzuceniu wielu firm została mi tylko motohobby.pl

#8 Guest_Ponso

Guest_Ponso
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2013 - 13:03

Ja bym powiedział, że welurowe, sprawdzają się zdecydowanie najlepiej i są relatywnie niedrogie. Oczywiście musisz znaleźć firmę, która oferuje porządne produkty, ale z tym nie powinno być chyba problemu. Dla leniwych zaś:http://motohobby.pl/

#9 Guest_Alex

Guest_Alex
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2013 - 18:50

W swoim samochodzie mam dywaniki welurowe z podłożem gumowanym i spisują się znakomicie zimą, absolutnie nic nie przesiąka w tapicerkę pod nimi. Oczywiście przed wejściem do auta uderzam butami o siebie, by jak najmniej śniegu (wilgoci) wnieść do kabiny, zmniejsza się tym samym skłonność do parowania szyb.Oczywiście od czasu do czasu trzeba je wytrzepać, ale przecież to samo tyczy się gumowanych... chyba, że ktoś lubi błotko pod stopami i jeździ z nim do wiosny :P

#10 Guest_Pistro

Guest_Pistro
  • Goście

Napisano 14 luty 2013 - 12:09

Te dywaniki od motohobby sprawdzają się w każdych warunkach?

#11 Guest_Palanek

Guest_Palanek
  • Goście

Napisano 19 luty 2013 - 11:29

Wiesz, że w każdych to może za dużo powiedziane. Jak zrzucisz auto ze skarpy czy to bagna, to nie licz na to, że coś z nich zostanie hehe. A tak na serio cóż. To są dobre dywaniki jeżeli nie przesadzisz, to wytrzymają spokojnie kilka lat.

#12 Guest_sebas_

Guest_sebas_
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2014 - 07:12

ja caly rok mam gumowe, nie bardzo odczuwam roznice miedzy guma a welurem.

#13 Guest_Bibek

Guest_Bibek
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2014 - 08:20

no roznica jest i to spora, radzę sprobowac. Swego czasu nie moglem sie przekonac do welurowych ,ale jednak dostrzegłem ich zalety :]

#14 Guest_dusty

Guest_dusty
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2014 - 08:38

na zimę to jednak welurowe,w gumowych robi się spora kałuża, po naniesieniu śniegu itp.ciężko jest się tego pozniej pozbyć.  Ostatnio kupiłem sobie takie http://www.pfi24.com...samochodowe.php  , natomiast latem – zdecydowanie dywaniki gumowe.

#15 r.jacek

r.jacek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 wrzesień 2014 - 20:08

Jak masz drogie auto i dbasz o wygląd to welurowe, lecz uprzedzam że nie nadają się na zimę i deszczowe dni. Z kolei gumowe masz przez cały rok. Można zobaczyć jak wyglądają i czym się różnią na http://www.dulian-sklep.pl

#16 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 329 postów

Napisano 27 wrzesień 2014 - 09:32

Z doświadczenia mogę powiedzieć, wszelkiej maści materiałowe dywaniki nie sprawdzają się. Śnieg roztapia się w aucie i tworzy się nieprzyjemna breja. Najlepsze są gumowe - z takimi wysokimi krawędziami. Komplet z dobrej jakościowo gumy można kupić za niecałe 100 zł. Jakościowo wszędzie są podobne, a niskie koszta wysyłki mają np tutaj http://www.motointeg...gumowe-5150201/ (oczywiście trzeba dobrać odpowiednie do własnego modelu auta).

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2014 - 13:16

Welur tylko jak jest sucho

#18 Guest_e-urzedowe.pl

Guest_e-urzedowe.pl
  • Goście

Napisano 02 listopad 2014 - 13:32

Guma, z wysokimi bokami. Jak naniesiesz błota z solą, nie wniknie w dywaniki i nie strawi blach.

Welur na lato, dla estetyki.

#19 eldem

eldem

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 03 listopad 2014 - 14:26

Jak wyżej, tylko guma, najmniej problemów.

#20 gerber

gerber

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 13 grudzień 2014 - 22:09

welurowe lepsze

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych