Skocz do zawartości

Jakie wycieraczki wybrać? Bosch czy Valeo? Płaski czy zwykłe?

21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Jericho

Guest_Jericho
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 14:39

Będę zmieniał wycieraczki samochodowe i chcę kupić coś porządnego co wystarczy na parę lat.Kupić wycieraczki płaskie czy zwyczajne i nie przepłacać?Którą z dwóch firm polecacie? Boscha czy Valeo?Nie chcę żeby wycieraczki skrobały po szybie, mają pracować cicho i dobrze ściągać wodę.Plus posłużyć ładny kawałek czasu i nie parcieć.Parciejące wycieraczki to moja zmora z poprzedniego auta.Zmieniać od razu tylną wycieraczkę?Rzadko jej używam ale od nowości (2003) nie była wymieniana.

#2 Guest_O-to ja

Guest_O-to ja
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2012 - 14:17

A ja znalazłem ostatnio wycieraczki Lucasa i jestem zadowolony. Korzystałem z Valeo, Boscha, Championa i powiem szczerze że oprócz ceny niczym się od Lucasa nie różnią oprócz ceny gdzie w typ przypadku Lucas powala na kolana całą konkurencję

#3 P.E.Ewa

P.E.Ewa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 02 styczeń 2015 - 14:26

Ja polecam Boscha: http://wycieraczkido...l-70-Bosch.html

Wiadomo niemiecka jakość.

#4 Guest_Cysewski

Guest_Cysewski
  • Goście

Napisano 02 luty 2015 - 14:19

Płaskie, polski producent: visee.pl - w atrakcyjnej cenie. Służą mi dłużej niż jedne z górnej półki cenowej. Świetnie zbierają, nie piszczą.

#5 arek.pytka

arek.pytka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 13 luty 2015 - 08:00

Polecam Boscha!Bardzo dobrze się spisują i cena nie jest tak wygórowana!

#6 kliner

kliner

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 72 postów

Napisano 18 marzec 2015 - 14:22

Ja mam Valeo w VW Golf. 

#7 Guest_adam789

Guest_adam789
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2015 - 10:14

Ja używam wycieraczek firmy NEGOTTI. Dobrze wyprofilowane, przylegają, nie niszczą się łatwo. Można je kupić w sieci, chyba nawet bezpośrednio u producenta.  

#8 Challenger

Challenger

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 43 postów

Napisano 02 luty 2016 - 11:24

Również polecam Boscha. Posiadam w swoim samochodzie dokładnie wycieraczki tego producenta.

#9 Szymon507

Szymon507

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 104 postów

Napisano 07 kwiecień 2016 - 10:53

Jak dla mnie Valeo nie ma sobie równych. Od lat właśnie tych wycieraczek używam i nic się z nimi złego nie dzieje.

#10 Guest_Ezil

Guest_Ezil
  • Goście

Napisano 30 maj 2016 - 22:47

A nie lepiej pomyśleć o hydrofobizacji zamiast zaprzątać sobie głowę wycieraczkami i płacić za nie krocie...

#11 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 444 postów

Napisano 05 sierpień 2016 - 20:08

Na pewno tego typu wycieraczki świetnie się sprawdzają. Przy zakupie tego typu asortymentu nie warto patrzeć na niską cenę, ale na jakość, bo to ona jest ważna. W czasie mocnych deszczów wycieraczki powinny być niezawodne.

#12 pracownik księgowości

pracownik księgowości

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 274 postów

Napisano 07 sierpień 2016 - 20:14

W naszym BMW E39 idealnie się sprawdzają wycieraczki GERMAN. Są naprawdę rewelacyjne! W tym sklepie http://www.1wycieraczki.pl są one dostępne. Jestem tam dobry stosunek jakości do ceny. Poza tym są solidne wykonane i to się liczy.

#13 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2016 - 09:02

Ja też używam wycieraczek GERMAN i jestem zadowolony smile.png

#14 adrian4

adrian4

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 47 postów

Napisano 09 październik 2016 - 23:42

Wiadomo że Bosch, są najlepsze ale drogie. Co do typu to wszystko zależy od konstrukcji ramienia wycieraczki. Te do płaskiej nie będą dobrze funkcjonować na zwykłej i na odwrót.

#15 Baklazanka

Baklazanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 234 postów

Napisano 06 listopad 2016 - 17:49

Ja kupuje te wycieraczki http://www.oximo.pl/ . Są dobrej jakości no i dostępne w wielu sklepach. Raz na rok dwa pióra trzeba wymienić ;)

#16 Markko

Markko

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 01 marzec 2017 - 22:45

Ja przeważnie kupuje marketowe i jakoś większej różnicy nie widzę.

#17 Jacek90

Jacek90

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 05 marzec 2017 - 22:34

Płaskie, polski producent: visee.pl - w atrakcyjnej cenie. Służą mi dłużej niż jedne z górnej półki cenowej. Świetnie zbierają, nie piszczą.

Właśnie niedawno trafiłem na wycieraczki Visee i również sobie chwalę. Polski producent nie ustępuje jakością zachodnim konkurentom. Cenowo bardzo przystępnie. Dokładniej to mam model Visee Aquatec. Najważniejsze aby regularnie czyścić szyby i pióra oraz je wymieniać w miarę regularnie. 

#18 Guest_Grenadier

Guest_Grenadier
  • Goście

Napisano 29 marzec 2017 - 22:46

Ja za to kupiłem ostatnio Boscha i też jestem zadowolony. Jeżdzę Alfą Giulią więc kupiłem ten lespzy model ze striony e-wycieraczki.pl Dedykowane do tego modelu więc nie musialem się martwić że coś nie będzie pasować. Super zbierają wodę i są bardzo ciche także w zasadzie to na czym mi zależało wieć mogę polecić

#19 Guest_ArkadiuszK

Guest_ArkadiuszK
  • Goście

Napisano 16 maj 2017 - 21:24

Właśnie niedawno trafiłem na wycieraczki Visee i również sobie chwalę. Polski producent nie ustępuje jakością zachodnim konkurentom. Cenowo bardzo przystępnie. Dokładniej to mam model Visee Aquatec. Najważniejsze aby regularnie czyścić szyby i pióra oraz je wymieniać w miarę regularnie. 

A ja nieznałem tego producenta, dopóki tutaj o nim nie przeczytałem. Do mojego staruszka mają wycieraczki w całkiem fajnej cenie. Ten konfigurator na stronie bardzo pomocny.Bez tego pewnie nie byłbym wstanie wybrać odpowiednich wycieraczek.

#20 Torcik66

Torcik66

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 103 postów

Napisano 06 czerwiec 2017 - 17:44

Zgadza się konfigurator jest mega pożyteczny, dzięki niemu bez problemu samodzielnie można je dobrać. Szczególnie, że mają dość spora linię produkcyjną jest więc w czym wybierać. Co do ich jakości niezaprzeczalnie najlepsi. Dopiero pierwsze jakie kupiłem od nich i na prawdę jakościowo jakie do tej pory przez 15 lat jazdy własnym autem miałem. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych