Skocz do zawartości

Jaki olej wlewać do silników TDI

35 odpowiedzi w tym temacie

#21 pawelszabla

pawelszabla

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 376 postów

Napisano 03 wrzesień 2018 - 11:32

Jakiś czas temu polecono mi u zaprzyjaźnionego mechanika oleje Neste. Kupiłem bezpośrednio, ale później koszty zmniejszyłem przez olejeklimowicz.pl.

#22 pawelszabla

pawelszabla

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 376 postów

Napisano 03 wrzesień 2018 - 11:33

.

#23 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2018 - 13:23

Witam,

oleje NESTE to bardzo dobrej klasy oleje, firma z Finlandii.

Polecam te oleje do silników TDI

Olej silnikowy NESTE 5W30 CITY PRO LL III

Polecam gorąco.

Pozdrawiam

Piotr Dziektarz

#24 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 657 postów

Napisano 26 listopad 2018 - 19:12

Prawda jest taka, że szczególnie zimą warto inwestować w naprawdę dobry olej. Każda zima to test dla naszego samochodu. Ten artykuł https://nocar.pl/blo...lepszy-na-zime/ może okazać się pomocny przy podejmowaniu ostatecznej decyzji. Jest tam wszystko opisane, prostym językiem. Jest tam sporo pomocnych informacji. Konkluzja jest taka, że zawsze należy kierować się jakością. 

#25 Guest_niesawana

Guest_niesawana
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2019 - 16:34

Czy ktoś z was korzysta z oleju Shell 0w20 lub 0w30? Chciałbym postawić na w pełni syntetyczny olej i ten biore pod uwagę. Czytałam że ten olej to bezkonkurencyjna ochrona przed zużyciem i szlamem. 

#26 Guest_patrycjusz

Guest_patrycjusz
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2019 - 19:49

Wiesz co, ja używam ten drugi tzn. 0w30. Nie mam znim żadnych przebojów, bardzo dobry jest dla silnika, tłoki utrzymuje w czystości, nie powoduje nadmiernej ilości spalin. Nie mam nic do zarzucenia.

#27 Sleep

Sleep

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 310 postów

Napisano 30 kwiecień 2019 - 10:35

Wszystko zależy od tego, o jakie dokładnie auto chodzi.

#28 Guest_nagaja

Guest_nagaja
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2019 - 19:28

Wszystko zależy od tego, o jakie dokładnie auto chodzi.

Stanowczo! Olej zawsze trzeba dobierać do auta. Tu plus dla Shell, ze przez LubeMatch daje możliwość dobrania zgodnie z zaleceniami producenta. 

#29 Guest_patrykos

Guest_patrykos
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2019 - 22:04

Shell ma dużo rodzajów oleju. Na pewno coś odpowiedniego znajdzie się. A dzięki swojej bazie z jakiej jest produkowany (na bazie gazu) dobrze wpływa na silnik. Oczyszcza go z nagaru.

#30 Guest_pateryk

Guest_pateryk
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2019 - 08:18

Fajnie, że Shell pomyslał o takiej technologii jak Pure Plus - to własnie opcja tego produkowania oleju bazowego na bazie gazu ziemnego. Świetne i bardzo nowatorskie rozwiazanie. 

#31 Guest_zwiastka

Guest_zwiastka
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2019 - 19:45

Shell ma kontrolę nad produkcją swojego oleju od początku czyli od wydobycia. Dlatego może sobie pozwolić na nowe technologie. 

#32 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 25 październik 2019 - 18:12

mam Skodę z silnikiem TDI 1,9 i stosuje olej syntetyczny 0W-30 ma on odpowiednia klasę lepkości do tego ułatwia zimny rozruch

#33 Guest_barbaryn

Guest_barbaryn
  • Goście

Napisano 30 październik 2019 - 09:52

mam Skodę z silnikiem TDI 1,9 i stosuje olej syntetyczny 0W-30 ma on odpowiednia klasę lepkości do tego ułatwia zimny rozruch

A który z syntetyków stosujesz? Ja mam u sebei zalany Shell juz trzecią wymianę leję syntetyk, a kiedys wczesniejszy wlasciciel jezdził na polsyntetyku. Silnik cicho pracuje i jest w świetnym stanie. Mechanik był nawet zaskoczony. 

#34 Guest_paczek

Guest_paczek
  • Goście

Napisano 14 listopad 2019 - 18:02

A który z syntetyków stosujesz? Ja mam u sebei zalany Shell juz trzecią wymianę leję syntetyk, a kiedys wczesniejszy wlasciciel jezdził na polsyntetyku. Silnik cicho pracuje i jest w świetnym stanie. Mechanik był nawet zaskoczony. 

a jaki masz silnik i którego shella stosujesz?? Często wymieniasz? I jakie trasy pokonujesz więcej w mieście czy dłuższe trasy?

#35 Guest_karatera

Guest_karatera
  • Goście

Napisano 24 listopad 2019 - 14:57

U mnie już 3 wymiana ECT C2/C3 0W-30. Shell jest dobry ale i tak wymieniam systematycznie co roku. Nie robie dużo km ale jednak wolę robić podmiany systematycznie. 

#36 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 27 listopad 2019 - 17:09

a jak w przypadku filtra cząsteczek stałych tzw DPF i oleju Shell ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych