Skocz do zawartości

Jaki olej wlewać do silników TDI

21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_TaDI6

Guest_TaDI6
  • Goście

Napisano 27 maj 2011 - 17:24

Jako użytkownik silnika TDI chciałem dać Wam kilka rad co do stosowanych olejów.Napiszcie tu jakie oleje Wy wlewacie do silników TDI, jakie są wasze doświadczenia?Ja ze względu na dużą ilość podróbek olej kupuję tylko z pewnego źródła. Na tym się nie oszczędza!Oleje do TDI najlepiej, ze względu na trwałość silnika i turbosprężarki wymieniać najpóźniej po osiągnięciu przebiegu 15.000 km lub po okresie 1 roku. Tryb long-life nie jest polecany ze względu na trwałość turbiny.1. Jeśli chodzi o silniki TDI z filtrem DPF to:Wymagane są oleje spełniające normę:507.002. Do popularnych silników 1,9 TDI R4 czyli rzędowych (AWX, AVF, AVB, AJM, BKE oraz 2.0TDI - BLB, BNA, opartych na systemie pompowtrysków czyli PD, należy stosować olej spełniający normy:505.01 lub 506.01 lub 507.00 3. silniki 1,9 TDI: AFN, AVG, AFF, 1Z, AHH, AHU, oraz 2,5 TDI: AKN, AFB, Oleje do nich przeznaczone muszą spełniać normy:505.00 lub 506.00Nie lekceważcie tego co wlewacie do swojego silnika TDI!Odpowiedni olej i filtry dobrej jakości pozwolą uniknąć usterek, cieszyć się niskim spalaniem i zerowymi problemami ekspoatacyjnymi.

#2 Guest_tomek767

Guest_tomek767
  • Goście

Napisano 31 maj 2011 - 18:50

Co to znaczy filtry dobrej jakości?A jaką markę oleju wybrać. Ostatnio widziałem w Lidlu olej syntetyczny po chyba 24 zł za litr.Cena dobra, a jak z jakością?

#3 Guest_janek300

Guest_janek300
  • Goście

Napisano 31 maj 2011 - 18:51

Dobre filtry to Mann, Knecht itp.Nie zakładaj Filtrona bo podobno można uszkodzić silnik.Olej tanio można też kupić w Tesco

#4 Guest_amigo75

Guest_amigo75
  • Goście

Napisano 31 maj 2011 - 19:01

Panowie co za bzdury!!!!!!!!Chcecie kupować filtr Knechta a olej w supermarkecie. Gratulacje.Przede wszystkim to filtry Filtrona nie odstępują niczym od zagranicznych, poza ceną. Po co pisać takie głupoty, że od Filtrona psuje się samochód. Nie wiem czy wiecie ale Volkswagen od kilku lat oryginalnie stosuje filtry marki FILTRON !!!!!!W ASO VW kupujesz filtr i dostajesz właśnie Filtrona w pudełku VW.Skoro od nich psułyby się silniki to producent by je stosował?Trochę logiki.Co do oleju to właśnie tanie produkty marketowe prędzej zaszkodzą silnikowi.Jeżeli ktoś chce kupować drogi olej to powinien wybrać Motul, Liqui Molly czy topowe produkty znanych marek. Jeżeli tanio to też nie powinno się kupować oleju no name. Z budżetowych producentów oleju warto zwrócić uwagę na Lotos, Midland czy Panolin. Warto wiedzieć, że dostępne w marketach oleje Mobil czy Castrol nie są lepsze od krajowego Lotosu.

#5 Guest_adam1981

Guest_adam1981
  • Goście

Napisano 31 maj 2011 - 19:05

Ja od zawsze jeżdżę na szwajcarskich olejach. U żony w TDI od początku jeździłem na Midlandzie, a od 2 lat przerzuciłem się na Panolin.Polecił mi go właściciel warsztatu, w którym od zawsze wymieniam olej.Ten na którym jeżdżę posiada wszystkie normy właściwe dla mojego silnika.Jest sporo tańszy od znanych z reklam marek oleju a podobno jakościowo nie ustępuje.

#6 Guest_jomo

Guest_jomo
  • Goście

Napisano 08 listopad 2011 - 02:21

jak kupiłem w niemczech audi a4 tdi afn 110km i odrazu zalałem valvoline synpower 5w 40 ,przed zalaniem zrobiłem płukanke silnika,lecz obeszło sie by i bez niej a auto ma 330 tys. km w orginale a nie 190tys. jak wszystkie na allegro , a kazdy mechanior gadał mi ze 10w 40 bo najbezpieczniej, no ale chyba dla nich bo nie dla turbiny,auto cihe oleju wogle nie ubywa ,dynamiczne ,wymieniam co 15 tys. km i mówie wam do tdi tyko prawdziwy syntetyk a nie jakis 5w40 hydrcrakowany,nawet jak na poczatku ubedzie ciut olej to potem ustabilizuje sie to.polkecam tez Synthoil High Tech 5W-40 Liqui Moly ,drogi ale tez prawdziwy syntetyk. ado pompowtrysków dobre sa tez oleje a nawt lepsze z parametrem 5w30.

#7 Bernard34

Bernard34

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 69 postów

Napisano 11 czerwiec 2016 - 18:23

Sam natomiast bardzo chwalę sobie olej amerykańskiej produkcji, a konkretnie Amsoil. Można go kupić chociażby w http://chemiasamochodowa24.pl . Przede wszystkim jest on rekomendowany przez specjalistów z branży, posiada wysoką lepkość, a co więcej nawet motocykliście śmigający na Harleyach stosują właśnie ten olej syntetyczny. 

#8 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 556 postów

Napisano 05 sierpień 2016 - 20:25

Koniecznie sprawdź ten produkt . U mnie ten olej się sprawdził. Oczywiście wszystko zależy od marki oraz od innych czynników. Uważam jednak, że należy wybierać asortyment z wyższej półki, ponieważ wtedy mamy gwarancję jakości.

#9 Markko

Markko

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 01 marzec 2017 - 23:00

Każdy powie co innego, bo przeważnie większość leje ciągle ten sam

#10 Guest_artursss

Guest_artursss
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2017 - 10:41

Teraz w warsztacie zmieniliśmy częściowo na Vivanol. Olej silnikowy pod klientów, którzy jeżdżą ekstremalnie, do ciężarówek, trudnych warunków. Dobieramy oleje po wewnętrznych testach. Vivanol jest nowy, ale jeden pracownik już przejechał ponad 70 000 km, rozebraliśmy silnik, sprawdziliśmy parametry i jest ok. Widać dobry filtr olejowy dla przykładu. Wchodzi standardowo do oferty teraz. Najpopularniejsze oleje silnikowe, jak dla mnie to więcej reklamy niż realnej wartości.

#11 filipxenon

filipxenon

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 11 sierpień 2017 - 09:45

Hmm, ciężko stwierdzić, ale zaopatrzenie w dobry filtr olejowy może tutaj pomóc i przy okazji zapytasz się specjalistów :)

#12 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2050 postów

Napisano 09 październik 2017 - 11:23

Venol u nas genialnie się sprawdza - ogólnie widać, że auto przy nim chodzi zdecydowanie lepiej. Nawet dźwięk odpalania silnika jest zdecydowanie przyjemniejszy, auto nie dusi się tak bardzo. Jak na razie nie mamy żadnych problemów, ogólnie widać dobry efekt nowego smarowania. Więcej napiszę z czasem, ale np. kolega, który na Venolu jeździ trzeci rok, nie ma z silnikiem żadnych problemów, a wcale jego auto do najnowszych nie należy.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#13 Guest_kuckunt

Guest_kuckunt
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2018 - 23:29

U siebie do swojego silnika używam olejów shell, które można używać pod silniki na różnego rodzaju napęd. Leję już od jakiegoś czasu shell helix ultra 5w-40, który mojemu silnikowi przypasował akurat bardzo dobrze. Ze zbiegiem czasu pozbyłem się nawet nagromadzonego nagaru z poprzednich olejów. Dolewek już nie robię, nie ma potrzeby bo olej nie odparowuje.

#14 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2018 - 19:22

Ja używam oleju od K2 i jestem bardzo zadowolony. Mam honde civic i ciągnęło mi wcześniej ok. 200ml oleju/1000km, a teraz po zmianie na olej k2 to dużo mniej tego oleju ubywa

#15 Guest_Maverik

Guest_Maverik
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2018 - 21:13

Zmiana oleju nie sprawi, że auto przestanie pobierac olej. Masz może coś nie tak z silnikiem. Jesli auto pobiera olej to smarowanie będzie duzo gorsze i możesz zatrzeć silnik. Nie mówił Ci tego mechanik? 

Jak Ci oleju ubywa to powiedz mi czy masz teraz syntetyk przypadkiem? 

#16 Guest_jarek

Guest_jarek
  • Goście

Napisano 22 maj 2018 - 09:10

ciekawa jest aplikacja Lubematch która odpowiednio dobierze olej do modelu auta i silnika mi ta aplikacja zaproponowała olej Shell Helix HX 8 ECT 5 W 30 i po zalaniu nim silnika auto równiej pracuje silnik nie faluje na obrotach.

#17 Guest_adarmur

Guest_adarmur
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2018 - 14:31

Do swoje diesla od paru ładnych lat leję shell helix ultra, pamiętam, że pierwszy raz wlałem go na próbę i tak już zostało. Samochód zachowuje się na nim zdecydowanie lepiej.

#18 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 496 postów

Napisano 26 lipiec 2018 - 10:25

Poczytajcie - https://nocar.pl/blo...-silnik-diesla/ogólnie temat troszkę szery, ale fajnie opisane jak dbać o silniki disela. Ogólnie wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że o disle trzeba dbać ciut inaczej i wtedy one również mogą nam posłuzyć bezawaryjnie przez długi czas. Moim zdaniem na pewno warto się dokształcać poprzez takie właśnie blogi, aby nie tyle wiedzieć więcej co oszczędzić więcej pieniędzy.

#19 Guest_białocki

Guest_białocki
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2018 - 22:25

ciekawa jest aplikacja Lubematch która odpowiednio dobierze olej do modelu auta i silnika mi ta aplikacja zaproponowała olej Shell Helix HX 8 ECT 5 W 30 i po zalaniu nim silnika auto równiej pracuje silnik nie faluje na obrotach.

Ten olej od Shell właśnie ostatnio mi polecił mechanik. Jak długo na nim jeździsz? 

#20 Guest_vabiak

Guest_vabiak
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2018 - 06:16

Ogólnie najlepsze efekty można zobaczyć dopiero przy trzeciej wymianie. Silnik tez poprzez niektóre oleje się oczyszcza, wiec można faktycznie zauważyć lepszy rozruch czy w finalnym odczuciu lepsza pracę silnika. Sam tez mam zalany Shell tylko że Helix Ultra. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych