Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

impregnacja dachu cabrio, jak dbać o dach w cabriolecie?


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Alcman

Guest_Alcman
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2011 - 14:25

impregnacja dachu cabrio, jak dbać o dach w cabriolecie? Nasz klimat nie jest łaskawy dla samochodów typu cabrio. Jak dbać o miękki dach naszego kabrioleta, jak go impregnować i zabezpieczać żeby nie tylko dobrze wyglądał ale i służył kilka lat.Jak np. zabezpieczacie dach w cabrio przez zimą?Miękki dach zimą w ogóle zdaje egzamin?Jakie środki do impregnacji dachu w cabriolecie polecacie? I jakich zabiegów pielęgnacyjnych używacie aby Wasz dach wyglądał jak nowy?

#2 Guest_Morel

Guest_Morel
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2011 - 10:11

Są specjalne środki do impregnacji materiałów z jakich zrobione są dachy kabrioletów. Ogólnie impregnacja dachu cabrio sprowadza się również do przemyślanej jego eksploatacji. Dbanie o dach w kabriolecie to unikanie parkowania na zewnątrz zimą, unikanie myjni automatycznych i słabych środków chemicznych stosowanych na myjniach bezdotykowych, mogą mieć one zły wpływ na stan materiałowego dachu naszego kabrio.

#3 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2011 - 00:53

No i prosta ale bardzo skuteczna rada jeżeli chodzi o miękki dach w kabrio. Składamy go wyłącznie jak już jest suchy. Nie po myjni, nie po deszczu. Całość wyschła, dopiero wtedy możemy sobie pozwolić na jazdę bez dachu.

#4 Guest_Majones

Guest_Majones
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2011 - 09:55

A to przydatna rada, dzięki! W sumie pewnie nawet niewielu właścicieli auta o tym pamięta aby nie składać mokrego dachu. Tzn. nie wiem o tym, niby w miarę oczywiste ale też na to nie wpadłem.A czy impregnacja dachu kabrio to jedyny mankament posiadania auta z miękkim dachem? Czy może poza tym, zimą auto jest nie do jazdy bo jest w nim po prostu zimno?

#5 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2011 - 23:17

Nie, zimno nie jest - o ile wszystko jest szczelne. W starszych samochodach, jak już ten brezent nie dokładnie przylega to może być słabo - będzie wiało w środku. Ale jeżeli wszystko w dobrym stanie, to będzie ciepło jak w normalnym aucie. Jedyny mankament to często ta nieszczęsna plastikowa szybka co przez nią nic nie widać.

#6 Guest_ghostbuster

Guest_ghostbuster
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2011 - 13:59

W zimę nie odważyłbym się jeździć z brezentowym dachem. Uważam, że każdy właściciel kabrioletu na zimę powinien zaopatrzyć się w hardtop.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy