Skocz do zawartości

Jakimi środkami myć auto a jakich środków unikać?

31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_kenblock

Guest_kenblock
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2011 - 16:20

Czym najlepiej myć samochód, jakich środków unikać podczas mycia auta? Czym należy myć auto aby nie zniszczyć lakieru? Jakie środku mogą zniszczyć lakier podczas mycia auta?

#2 Guest_oktan

Guest_oktan
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2011 - 16:21

Na pewno auta nie należy myć środkami które służą do usuwania kamienia z łazienki czy też bakterii. Z daleka od auta należy trzymać również gąbki do naczyń. Mycie auta takim środkami może spowodować że lakier wyblaknie. Najlepiej auto myć szamponem który jest do tego stworzony.

#3 Guest_felicia

Guest_felicia
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2011 - 16:22

Ja zawsze myje moje auto płynem do mycia naczyń, doskonale się pieni i usuwa brud z mojego auta. Co do wnętrza, fotele piorę waniszem a kurz wycieram prontem. Środki do domu a jednak pomagają mi wyczyścić autko.

#4 Guest_obaMA

Guest_obaMA
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2011 - 16:23

Auto najlepiej myć szamponem który kosztuje ok. 10zł dzięki korzystaniu z takich środków auto będzie lśniło jak nowe a lakier nie będzie się niszczył. Nigdy nie myje samochodu płynami do mycia naczyń, ponieważ nie do tego one są stworzone.

#5 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2011 - 19:03

Ja wnętrze (deskę) myję na początku nasączanymi ściereczkami W5 z Lidla - tanio i czysto. A później matowym plakiem spryskam i auto jak nowe!

#6 Guest_TaDI6

Guest_TaDI6
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2011 - 10:20

Myjąc auto należy unikać myjni bezdotykowych które oszczędzają na środkach i na lakier leci badziew mający na niego zły wpływ.Powłoka lakiernicza potraktowana taką ostrą chemią na dłuższą metę ostro dostaje w kość.

#7 Guest_Marco_tdi

Guest_Marco_tdi
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2011 - 23:22

masz na myśli takie myjnie bezdotykowe, gdzie są zazwyczaj 4 programy a Ty psikasz sobie z pistoletu?

#8 Guest_ghostbuster

Guest_ghostbuster
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2011 - 13:50

Lepsza myjnia bezdotykowa niż automatyczna. Przynajmniej lakieru nie porysujesz, no i jak masz wprawę to za 8 zł dokładnie samochód umyjesz. A to dużo taniej niż automat.

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2011 - 00:17

dla mnie automat to zło, strasznie lakier rysuje

#10 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2011 - 22:24

Ale ważne jest, żeby po bezdotykowej myjni dobrze spłukać samochód - warto dobić te dwa impulsy, żeby na pewno cała ta substancja myjąca spłynęła.

#11 Guest_shepard

Guest_shepard
  • Goście

Napisano 11 listopad 2014 - 13:19

Aktualnie zakupy do myjni to robimy najczęściej ze sklepu Kenochem. Dobrze zaopatrzona firma, mają nawet kilka rzeczy własnej marki np. czyścidła czy pasty. Na stronie kenochem.pl jest dość przejrzeście zrobiona lista produktów, można łatwo znaleźć konkretne rzeczy. Zastanawiam się teraz nad zakupem od nich myjek gorącowodnych IPC bo mają solidne...

#12 Guest_wareda

Guest_wareda
  • Goście

Napisano 27 maj 2015 - 09:09

Szeroki asortyment dla myjni samochodowych oferuje Easy Wash z Piły (easy-wash.pl). Warto do nich zadzwonić i podpytać o konkretne preparaty. Ja używam szamponów chociażby od nich i powiem, że pienią się bardzo dobrze, do tego ładnie pachną.

#13 eldem

eldem

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 28 maj 2015 - 02:10

Najlepiej nie kupować tanich kosmetyków, tylko przeznaczyć te parę złotych i kupić renomowanej firmy.

#14 gerber

gerber

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 28 maj 2015 - 15:04

Czym najlepiej myć samochód, jakich środków unikać podczas mycia auta? Czym należy myć auto aby nie zniszczyć lakieru? Jakie środku mogą zniszczyć lakier podczas mycia auta?

Są specjalne powłoki na karoserie, które zabezpieczają lkier przed uszkodzeniami, także tymi związanymi z myciem. 

#15 Guest_Gościu

Guest_Gościu
  • Goście

Napisano 23 luty 2016 - 21:32

Tanie środki potrafią tylko pogorszyć sprawę, na przykład tanie środki na plastiki powoduja że szybciej matowieja. Najciężej jest wyprać porządnie tapicerke

#16 HieronimB

HieronimB

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 24 luty 2016 - 15:02

Najlepiej używać niemieckiej chemii, a chinśkie specyfiki odstawić na bok..

#17 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 422 postów

Napisano 10 czerwiec 2016 - 20:38

Trzeba stosować profesjonalne kosmetyki. Dzięki temu można szybko i sprawnie umyć auto. Np. tutaj sobie zajrzyjcie http://chemiasamochodowa24.pl . Można tam bowiem zrobić naprawdę kompleksowe zakupy w niskie cenie. Wybór jest ogromny.

#18 Guest_dreszek

Guest_dreszek
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2016 - 21:43

Od siebie polecam produkty total care - serio, jak na swoją cenę, jakość rewelacja, lakier będzie wam wdzięczny wink.png

#19 wicehrabia

wicehrabia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 127 postów

Napisano 25 lipiec 2016 - 10:36

Przypuszczam, że ilu kierowców, tyle zapatrywań na tę sprawę. Odpowiedzi można też znaleźć w fachowych artykułach. Jeśli na przykład jesteście  ciekawi, jakich środków używać do polerowania lakieru karoserii to na Noy możecie przeczytać dość wyczerpujący tekst poświęcony temu zagadnieniu.

#20 Guest_Łukasz H.

Guest_Łukasz H.
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2016 - 20:44

Też polecam total care, mam ich produkty i do samochodu i do roweru i powiem Wam, że za takie pieniądze - no MEGA! 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych