Skocz do zawartości


Akumulator na zimę


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_blackey

Guest_blackey
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2010 - 13:46

Jak można teraz sprawdzić, czy akumulator przetrzyma zimę? Ma dwa lata, nigdy nie był rozładowany do końca.

#2 Guest_oldcowboy

Guest_oldcowboy
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2010 - 11:02

Jaki to akumulator? Jaką ma pojemność? Naładuj go poza samochodem z prostownika do pełna, czyli żeby się zaczął gotować (napięcie na biegunach mniej więcej 14,5 V), odłącz od prostownika i podłącz do niego żarówkę z reflektora, może być halogen. Poczekaj, aż napięcie spadnie poniżej 12 V i zobacz, ile czasy trwało to rozłądowanie.Pojemność nominalną akumulatora podziel przez 5 przy halogenie 55 - 60 W. I masz czas rozładowania pełnosprawnej baterii przy tej próbie. Dobry akumulator 45 Ah będzie się rozładowywał przez halogen 55 W przez 8 godzin. Średni przez 6. Taki, co nie wytrzyma zimy rozladuje się po 3 godzinach lub szybciej. Nie jest to dokładny pomiar pojemności, ale wystarczy, aby [poznać kondycję akumulatora.

#3 Guest_xiltharr

Guest_xiltharr
  • Goście

Napisano 16 marzec 2012 - 12:37

Wszystko zależy od jakości samego akumulatora. Każdy producent ma różne serie, są akumulatory budżetowe i do aut droższych. Jeśli posiadamy w samochodzie najtańszy dostępny akumulator to trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że taki produkt po 2-3 latach przestanie prawidłowo działać bo został stworzony z gorszym materiałów.

#4 Sorgo

Sorgo

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 20 listopad 2019 - 10:56

Najlepiej zrobić przegląd zimowy i sprawdzić w jakim stanie jest akumulator jeśli się na tym nie znasz i/lub nie masz czasu się fatygowac z prostownikiem. Co roku robię przegląd w listopadzie i zmieniam opony w serwisie i rok temu panowie powiedzieli, że trzeba wymienić, bo jets obawa że mój akumulator nie dźwignie zimy... Inna kwestia to taka, że trzeba mieć zauwafny serwis by ktoś Cię niepotrzebnie nie naciągał. Serwis mojmechanik ma listę serwisów i rekomendacje tylko zweryfikowanych użytkowników i moim zdaniem to jedna z wairygodniejszych opcji do sprawdzenia miejsca na naprawę samochodu. 

 

Druga kwestia jest taka, że żywotność akumulatora zależy też od stanu samochodu i chyba w głównej mierze jego elektryki. Więc możesz kupować rok w rok (o zgrozo dla ekologii i środowiska!) nowy akumulator i go wywalać bo się okaże że coś z elektryką w samochodzie jest nie tak. 

 

Jeśli chodzi o akumulatory to polecam polskich producentów, np. jenox, który ma ulokowane w Polsce i biura i fabryki. Jakością nie odbiega od "zachodnich" produktów a cena jest bardzo korzystna. Dobór wielkości akumulatora polecam zostawić mechanikowi chociaż możesz przewidzieć koszty zakupu korzystając z wyszukiwarki aku na stronie jenox.com.pl -> zaznaczasz swój model samochodu i wyskakuje jaki model akumulatora najlepiej do niego pasuje. Wtedy z łatwością sprawdzisz cenę w internecie lub w swoim serwisie. 

 

o produkcji akumulatorów -> 

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych