Skocz do zawartości

jak wymieniać zarówki?

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_dark

Guest_dark
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2010 - 16:05

czy trzeba wymieniać zarówki parami czy zastąpic tylko spaloną?

#2 Guest_xiltharr

Guest_xiltharr
  • Goście

Napisano 16 marzec 2012 - 11:23

Żarówki zawsze warto wymieniać parami. Jeśli do spalenia nie doszło przez wadliwą instalację to oznacza, że skończył się jej czas i druga też niedługo umrze. Poza tym nowa wymieniona żarówka będzie dawała inne światło od starej.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2014 - 14:55

ja zazwyczaj wymieniam parami, zwłaszcza że  ostatnio całkowicie zmieniałem typ oświetlenia w samochodzie na coś takiego: http://sunovo4car.pl/nowosci

#4 alcybiades

alcybiades

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 29 czerwiec 2014 - 13:29

Ja nie wymieniam parami i jakoś nie zauważyłem żeby świeciły inaczej. Ważne jest aby nie kupować żarówek z supermarketów. Najlepiej w sklepie motoryzacyjnym i tego samego producenta.

#5 yellowmarine

yellowmarine

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 17 luty 2016 - 13:03

Najlepiej wymieniać parami. Jeżeli będziesz się trzymał producenta, którego miałeś zamontowanego fabrycznie pradopodobnie zostaniesz przy Osram.

#6 Challenger

Challenger

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 43 postów

Napisano 23 luty 2016 - 09:58

Od producenta i u retailowca lub autoryzowanego mechanika. Zwłaszcza w przypadku salonówek.

#7 alcybiades

alcybiades

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 25 luty 2016 - 21:01

Jeśli chodzi o osramowskie żarówki to można tutaj http://www.czyoryginal.pl/#distMapwyszukać gdzie można je kupić. Na tej samej stronie można sprawdzić oryginalność zakupionych żarówek.

#8 HieronimB

HieronimB

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 07 marzec 2016 - 12:31

Oo dzięki, oryginalność w przypadku żarówek może na prawdę pozwolić na niezłe oszczędności.

#9 Guest_Karmelove

Guest_Karmelove
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2016 - 20:19

A propo tematu to też wydaje mi się, że jeśli mowa o żarówkach to lepiej montować je parami. Jednak i odcień bieli i intensywność światła w róznych żarówkach jest róża. Wspominaliście o Osram, a oni nawet swoje nowe nowe żarówki sprzedają po dwie sztuki. 

#10 Guest_Gmarek

Guest_Gmarek
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2016 - 09:29

To oczywiste, bo jeżeli są tacy, którzy preferują mocniejsze światła, np. osram Night Breaker, a są tacy którzy jeżdżą w zasadzie tylko po mieście, więc postawią na trwałość. A że po dwie sztuki to zrozumiałe, bo wymienia się parami.

#11 Guest_Karmelove

Guest_Karmelove
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2016 - 14:05

Na NightBreaker śmiało można jeździć po mieście przecieź smile.png Mają intensywne światło, ale wcale nie oślepiają kierowców jadących z naprzeciwka. Trwałość jest taka sama zarówno w night breaker jak i w standardach ich żarówek. Jedynie mając intensywniejsze światlo żarówni są mniej żywotne. Ale na opakowaniach OSRAM o tym informuje. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy