Skocz do zawartości

wymiana oleju cena

20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_bogusjeden

Guest_bogusjeden
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2011 - 11:51

ile kosztuje wymiana oleju? zwykle robię to sam ale zastanawiam się czy warto się brudzić i gimnastykować. ile kosztuje wymiana oleju w warsztacie? oczywiście chodzi mi o wymianę oleju i filtra oleju.

#2 Guest_amigo75

Guest_amigo75
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2011 - 14:11

Samodzielna wymiana oleju to już przeszłość.Tak na prawdę to się nie opłaca.Jak kupisz olej w serwisie olejowym to nic Ci nie policzą za wymianę.

#3 Guest_tomek767

Guest_tomek767
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2011 - 14:13

Tak. Tylko ile policzą za olej?Ja tam jak wymieniam siostrze olej to kupuję w markecie i wymieniam pod domem.Raz podjechałem ze swoim olejem do warsztatu to mi powiedzieli 40 zł za wymianę. Wolę samemu

#4 Guest_amigo75

Guest_amigo75
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2011 - 14:19

No powiem Ci, że ceny oleju w serwisach olejowych są na prawdę przystępne.Jak mieszkasz w dużym mieście to bez problemu znajdziesz wyspecjalizowany warsztat, który zajmuje się wymiana oleju.Możesz też podjechać do szybkiego serwisu typu Norauto. Tam też nie przepłacisz.Poza tym co zrobić ze zużytym olejem silnikowym jak go samemu wymienimy?Dodatkowy problem

#5 Guest_adam1981

Guest_adam1981
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2011 - 14:23

Ja mieszkającym w okolicy Pruszkowa polecam warsztat w Pruszkowie na ul. Brwinowskiej.Tam wymieniają olej od 20 lat.Mają na prawdę dobre ceny duży asortyment filtrów i oleju.Oczywiście wymiana gratis.Dla zainteresowanych namiar:http://maps.google.p...800796909318851

#6 Guest_antek

Guest_antek
  • Goście

Napisano 25 marzec 2013 - 20:49

Ja w Katowicach w Lion Motors za wymiane oleju zapłaciłem 199złWiec cena nie jest jakas wygórowana,a nawet mozna powiedzieć ze normalna.

#7 Guest_Adrian

Guest_Adrian
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2015 - 02:03

Wymieniałem olej i filtry dwa dni temu przy Brwinowskiej w Pruszkowie. Najkrócej ujmę to tak -

kompetentnie i uczciwie.

#8 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 371 postów

Napisano 27 sierpień 2015 - 09:37

A jak często należy wymieniać filtr oleju i paliwa. Przy każdej wymianie czy rzadziej?

#9 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 532 postów

Napisano 28 sierpień 2015 - 14:23

Filtr oleju wymieniasz przy każdej wymianie oleju silnikowego. Nie wcześniej i nie później. Filtr paliwa, to raczej wg uznania. Jeżeli coś się złego dzieje z silnikiem - nieregularnie pracuje, nie ma takiej mocy, pompka paliwa nie funkcjonuje tak jak trzeba - to wtedy przy remoncie wymienić należy również filtr paliwa. Zwykle po przejechania 15 do 50 tys km. Więcej o tym piszą na http://www.autotydzi...paliwa-i-oleju/

#10 adamgalecki

adamgalecki

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 03 listopad 2015 - 18:34

Jesli nie masz "zaplecza" nie warto brać się za to samemu. Ceny nie są wysokie.

#11 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2025 postów

Napisano 11 październik 2017 - 11:43

Samodzielna wymiana oleju? I tak musisz wynająć gdzieś kanał, żeby to zrobić i jeszcze zutylizować ten olej. A jeśli chodzi o sam olej, to warto przejść na Venol. Znacie? Pierwszy raz na to zwróciłem uwagę i faktycznie przejście na nowy olej dało ogromną różnicę. Chodzi o moc auta, lepiej się jeździ. Po czasie widać niższe spalanie. Może niewiele, bo jakieś 10 proc. ale to już coś. Ciekawi mnie jak to się przełoży na żywotność silnika. Jak na razie bez napraw, dobre smarowanie teoretycznie powinno wpłynąć na święty spokój z tym tematem.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#12 Guest_radzio

Guest_radzio
  • Goście

Napisano 14 marzec 2018 - 09:55

samodzielna wymiana nie jest taka skomplikowana oczywiście dobrze jest mieć tzw kanał wtedy dostęp do elementów jest łatwiejszy trudniejsza sprawa to odpowiedni dobór oleju do silnik i czy olej syntetyczny , półsyntetyczny , mineralny w ty sezonie a dokładniej przed zimą pierwszy raz zalałem silnik olejem Shell Helix Ultra 0W-40 i tu miła niespodzianka samochód sprawniej w zimę się uruchamiał jak i jak na razie nie mam dolewek.

#13 Guest_grazie

Guest_grazie
  • Goście

Napisano 14 marzec 2018 - 11:36

Warto także sprawdzić jaki olej jest odpowiedni dla naszego silnika. Znalazłem takie narzędzie na stronie internetowej shella, Shell Lube Match. Narzędzie jest intuicyjne, podaje się w nim parametry samochodu, silnika i tak dalej - na końcu program podaje nam wynik w postaci oleju, który będzie stosunkowo odpowiedni pod nasz silnik. 

#14 Guest_Legalink

Guest_Legalink
  • Goście

Napisano 15 marzec 2018 - 20:09

Całkiem fajne to lube match. Nie tylko wskazuje jaki olej powinien być, ale też zalecenia producenta co do czestotliwości wymiany. Nie wiedziałem, że tak można. Zazwyczaj pytałem mechanika, ale nie wiem na ile to co oni dobierają to marketing, a na ile prawda. 

#15 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 311 postów

Napisano 19 marzec 2018 - 12:35

Sama wymianu to nie problem, ale ja dodatkowo zawsze stosuję dodatek do oleju, czyli oil booster. Ofertę znajdziesz w sklepie http://tec2000.pl/pr...datek-do-oleju/ TEC-2000 Oil Booster doskonale sprawdza się w utrzymaniu ciśnienia oleju w starszych pojazdach i zawiera dodatkowe dodatki do olejów zapobiegające zużyciu, które chronią nawet starsze silnik przed dalszą degradacją. Jego unikalny aktywny składnik – anti-wear,  zapobiega utlenianiu oleju i jego “twardnieniu”, co oznacza, że ​​nawet w ekstremalnych warunkach olej zachowuje swoje właściwości, dociera do wszystkich elementów ruchomych silnika dając pełną ochronę w okresie pomiędzy wymianami oleju. TEC-2000 Oil Booster neutralizuje również wpływ szkodliwych kwasów w skrzyni korbowej, które są główną przyczyną zużycia silnika. Dodatkowo dodatki do oleju przyczynia się do znacznego wyciszenia silnika przy zimnym starcie,  zwłaszcza w silnikach wyposażonych w hydrauliczne popychacze zaworów.

#16 Guest_and

Guest_and
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2018 - 10:05

ja staram się sam wymieniać olej nie jest to skomplikowana operacja gorzej z doborem oleju ale tez tym sobie poradziłem skorzystałem z rady kolegi i w aplikacji Lubematch dobrałem sobie odpowiedni olej do mojego Focusa.

#17 Guest_jas

Guest_jas
  • Goście

Napisano 15 maj 2018 - 20:07

ta aplikacja Lubematch idealnie mi dobrała olej do mojego auta wymieniałem olej przed zimą w mojej Skodzie Fabii 1,9 TDI i olej Shell który został dobrany odpowiednio współgra z tym silnikiem do tego co zauważyłem praca silnika ma większą kulture nie klekocze tak jak diesel a to już jak dla mnie zaleta.

#18 Guest_bartoszek

Guest_bartoszek
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2018 - 16:40

ja od kilku sezonów używam Shell Helix HX8 ECT 5W-30  jest to olej który  wytwarzany jest  z gazu ziemnego tak zwana technologia Technologia Shell PurePlus silnik w moim aucie cyka na tym oleju  bez dolewek a jak dla mnie to istotne bo to się przekłada na koszty eksploatacji.

#19 Guest_alek

Guest_alek
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2018 - 16:25

ale ja sam zakupuje olej i go wymieniam nie jest to takie trudne wystarczy mieć kanał i klucz do filtra zakupuje zawsze  olej Shell Helix Ultra 5 W-40 który ma niskie zużycie oleju i zmniejsza konieczność dolewek miedzy wymianami

#20 Guest_agutkowski

Guest_agutkowski
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2018 - 12:55

Ja to najzwyczajniej nie mam jak i nie mam gdzie wymienić oleju, pomimo szczerych chęci pozostaje warsztat. Nie są to szalone koszty, a od lat leję shell helix ultra, który wymieniany jest z zaleceniami. Wymiany nie są częste więc po kieszeni też nie dostaję, ale przy mniej wydajnych olejach jakie swego czasu stosowałem to nie było w ogóle kolorowo. 
Oleje helix ultra uważam za te lepsze, przy nich też raczej pozostanę. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych