Skocz do zawartości

Jak wymienić akumulator w samochodzie?

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Qaziu

Guest_Qaziu
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2011 - 15:05

Jak wymienić akumulator w samochodzie? Czy mogę to zrobić sam? Czy może muszę jechać do mechanika? Ile kosztuje wtedy taka wymiana akumulatora? Czy jego po prostu się wyciąga i wkłada nowy? Na co ja mam zwrócić uwagę żebym się nie zabił ale coś mi się w aucie nie spaliło.

#2 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2011 - 19:09

W większości aut wymiana akumulatora nie stanowi żadnego problemu. Po pierwsze musisz ustalić, gdzie się akumulator znajduje. Nie, to nie żart - w BMW np. często znajduje się w bagażniku. I jak już znajdziesz akumulator - spisz jego parametry i co ważne - zmierz do dokładnie, żeby dobrać zamiennik. Bo jedna sprawa to pojemność elektryczna i prąd rozruchu - te muszą być takie jak zaleca producent auta, a druga wymiar - musi ci się zmieścić :)

#3 Guest_pandora_wawa

Guest_pandora_wawa
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2011 - 20:03

Z tego co mi mówili, ważna jest kolejność odłączania klem od akumulatora. Przy odłączaniu najpierw klema ujemna (minus), a przy podłączaniu najpierw dodatnia (plus). Chodzi o to, by nie doszło do przypadkowego zwarcia.

#4 Guest_adam1981

Guest_adam1981
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 01:14

Jak masz komputer w samochodzie i nie chcesz od nowa programować ustawień czy zegara możesz zastosować jeden manewr.Zanim odłączysz akumulator podłącz pod przewody jakieś źródło napięcia 12V cienkimi kabelkami.Po podłączeniu nowego akumulatora odłącz kabelki.Dzięki temu komputer nie odnotuje odłączenia akumulatora w ogóle.

#5 Guest_pandora_wawa

Guest_pandora_wawa
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 21:58

A skąd wziąć źródło napięcia 12V? Wystarczy prostownik do akumulatora? Bo jedyne co mi przychodzi do głowy, to jakiś zmodyfikowany zasilacz z komputera, ale to chyba za dużo kombinowania...

#6 roger01

roger01

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 18 kwiecień 2020 - 02:06

Temat widzę, że jest stary, ale ogólnie to wciąż jest mega istotny. Właściwie w większych miastach żeby wymienić akumulator wcale nie trzeba jechać do mechanika, bo taką wymianę może zrobić pomoc drogowa i mobilny warsztat (podlinkowałem najlepszą taką firmę z Warszawy). W Warszawie takie firmy  wykonują wymianę akumulatora z dojazdem do Klienta. Wiadomo - wymiana akumulatora sama w sobie nie jest trudna i można wykonać ją samemu ALE w nowych samochodach po pierwsze akumulatory są mocno zabudowane i czasami znajdują się pod siedzeniami albo w bagażniku, a po drugie w niektórych przypadkach trzeba dopisać nowy akumulator do sterownika (chodzi o auta z systemem start-sport i auta z akumulatorami AGM lub  EFB). Także jak auto stare to można próbować samemu wymieniać akumulator, ale jak już samochód nowoczesny to lepiej chyba powierzyć sprawę specjaliście. Gdyby ktoś był zainteresowany to w Warszawie można zadzwonić do firmy Besthol i telefonicznie poprosić o dobranie akumulatora do danego auta i wycenę nowego akumulatora z dojazdem i montażem. Link do ich strony internetowej wstawiłem wyżej. Oni mają akumulatory różnych producentów i sami służą radą podczas rozmowy. A potem umawiają się na konkretną godzinę, dojeżdżają na miejsce już z nowym akumulatorem, wymieniają i wystawiają gwarancję. Szczerze polecam!

#7 wizawi

wizawi

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 05 maj 2020 - 10:51

Najlepiej pewnie wybrać się do sprawdzonego mechanika. Tutaj np. naprawiają Porsche i inne sportowe marki http://aldamotorspor...rwis-renowacja/ale pewnie znajdziesz też serwisy, które zajmują się też innymi markami.

#8 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 06 lipiec 2020 - 12:47

Dobry mechanik w kilka minut wymieni.

Always look on the bright side of life!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych