Skocz do zawartości

Jakie żarówki wybrać? H7 i H4. Philips Bluevision - opinie

41 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Majones

Guest_Majones
  • Goście

Napisano 23 maj 2011 - 14:52

Czy żarówki H7 są lepsze niż żarówki H4?Chcę teraz kupić żarówki H7 do siebie do samochodu, jakie żarówki H7 wybrać?Czy żarówki Philips Bluevision są dobre? Znacie opinie o tych żarówkach?Wiem, że są komplety - postojowe i mijania.Dobrze to świeci?A może coś innego?Np. power2night albo Philips GT150?Jakich żarówek używacie?Ceny żarówek są tak zróżnicowane, że nie wiem po jakie sięgnąć.

#2 Guest_amigo75

Guest_amigo75
  • Goście

Napisano 23 maj 2011 - 16:00

Chyba to czy H4 czy H7 są lepsze nie wpłynie na decyzję o zakupie. Na to jakiego typu mamy w aucie żarówki nie mamy wpływu.Generalnie H4 są trwalsze. H7 często się przepalają.Co do światła to wszystkie żarówki typu + 30% itp. świecą trochę jaśniej niż zwykłe. Za to ich żywotność jest krótsza. Coś kosztem czegoś

#3 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 24 maj 2011 - 01:03

Dodatkowo te +30 wiecej swiatla generowane jest przez wyzsza temperature zarnika (praw fizyki pan nie zmienisz). Co w przypadku bardzo malych kloszy moze w ekstremalnej sytuacji spowodowac nawet ich przytopienie.

#4 Guest_Kajsa

Guest_Kajsa
  • Goście

Napisano 24 maj 2011 - 20:39

Temperatura to temperatura, klosze samochodowe są na tyle przystosowane, że od takich żarówek nic im nie będzie.Problemy z tymi żarówkami jest taki, że czy to bluevision czy inna "lepsza" żarówka, wszystkie żyją krócej niż zwyczajne. Ja nie mam ksenonów więc jak kupowałam dobre żarówki to znalazłam następujące:Philips Premium +30% Osram Super +30% Narva Range Power +30% Tungsram Mega Light +30% Philips Vision Plus +50% Osram Silverstar +50% Tungsram Mega Light +60% Wybrałam - żadne bo nigdzie nie widziałam rzetelnego testu aby przepłacać.

#5 Guest_tomek767

Guest_tomek767
  • Goście

Napisano 25 maj 2011 - 23:49

Ja wstawiam żarówki o mocy 100W i świecą bardzo dobrze.Lampa samochodowa jest wykonana z takiego materiału, że nie może się stopić.Setki dużo lepiej świecą

#6 Guest_zigiV8

Guest_zigiV8
  • Goście

Napisano 25 maj 2011 - 23:52

Na pewno setki świecą lepiej, ale pamiętaj, że nie jest to zdrowe dla samochodu. Można tak spalić instalację.Poza tym pomyśl o tych którzy jadą z przeciwnej strony i ich oślepiasz

#7 Guest_Matee

Guest_Matee
  • Goście

Napisano 26 maj 2011 - 19:50

Ja wstawiam żarówki o mocy 100W i świecą bardzo dobrze.Lampa samochodowa jest wykonana z takiego materiału, że nie może się stopić.Setki dużo lepiej świecą

To fajnie musisz wszystkich oślepiać.Twoja instalacja w samochodzie nie jest przystosowana do 100W żarówek także życzę powodzenia!A co do Philipsa BlueVision.To dobre żarówki jednak polecam szukać ich w internecie.Są blisko o połowę tańsze niż w sklepach.W poprzednim aucie zanim miałem palniki ksenonowe używałem właśnie kompletu żarówek H7 Philips BlueVision.Świeciły o niebo lepiej niż "zwyczajne" żarówki i naprawdę dało się to odczuć podczas jazdy w nocy.Żarówki tego typu mają jedną wadę.Oczywiście poza krótszą żywotnością.Mianowicie ich większa temperatura barwowa powoduje słabszą widoczność w nocy podczas deszczu!Wtedy niestety słabo spełniają swoją funkcję.Ponoć wyjściem pomiędzy są polecane przez wszystkich żarówki Philips GT150 - dają radę również w czasie deszczu na mokrej drodze.Ja na pewno polecam bluevision jako postojowe.Obecnie mam ksenony a nie bi-ksenony i na postojowych mam właśnie takie żarówki (W5W)Dają ładne BIAŁE! światło i są znacznie mocniejsze niż tragiczne "świeczki" które spotykam na co dzień w wielu autach i które są praktycznie niewidoczne.Warto zainwestować w dobre żarówki jeśli nie jeździcie jedynie po mieście.W trasie są nieocenione.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 marzec 2012 - 17:44

Sorrry.. ale klepiesz głupoty! Niemal dwukrotnie wyższe obciążenie przewodów, alternatora, akumulatora + wyższa temperatura i to Twoim zdaniem nie ma wpływu na auto? Jeśli auto przystosowano do żarówek o mocy 55W to 100W mogą np. spalić skrzynkę bezpieczenikową, jak miało to parę lat temu miejsce w mojej astrze.

#9 Guest_maniek

Guest_maniek
  • Goście

Napisano 25 maj 2015 - 11:41

jeśli kupi się żarówkę Osram, czyli znanego producenta nie sądzę by zniszczył klosz, czy tam odbłyśnik. Raczej potrafią tego dogokonać dziwne modyfikacje lamp domowymi sposobami.

#10 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 26 maj 2015 - 08:44

Nie ma to jak robótki domowe. Maniek, a dziwisz się, ludzie robią modyfikacje, a potem narzekają na zniszczenia.

#11 Guest_Michal29

Guest_Michal29
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2015 - 20:22

Nie ma się co dziwić sami są sobie winni. Dlatego warto zainwestować w porządne żarówki np. wspomnianej firmy Osram.

#12 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 324 postów

Napisano 24 wrzesień 2015 - 11:42

Osram - ale jakie? Chodzi mi przede wszystkim o H7... .

#13 t_mb

t_mb

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 71 postów

Napisano 24 wrzesień 2015 - 14:50

Np takie: https://www.motointe...ntense-2-sztuki

Wydajne i o wydłużonym czasie eksploatacji - oczywiście jeżeli wszystko u Ciebie jest okey z elektryką w aucie.

#14 Jacek90

Jacek90

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 32 postów

Napisano 28 grudzień 2015 - 21:11

Może ten test trochę pomoże:

http://www.auto-swia...najlepiej/q54dd

Co prawda jak każdy test bywa trochę ten teges :) ale można miec przez to pewne rozeznanie w temacie żarówek H7.

#15 marlon

marlon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 94 postów

Napisano 04 styczeń 2016 - 20:09

Jeżeli szukacie informacji na temat odpowiedniego doboru oświetlenia samochodowego, na blogu firmy https://www.nocar.pl/ można znaleźć sporo porad. Między innymi można dowiedzieć się jak poprawić jakość oświetlenia w samochodzie oraz dlaczego temperatura barwowa światła jest tak ważna. Firma NOCAR zajmuje się dystrybucją elementów oświetleniowych o wysokiej jakość wykonania, mają dobre ceny.

#16 Guest_Kacper

Guest_Kacper
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2016 - 05:47

Jeśli mogę się wypowiedzieć w temacie żarówek Blue vision ultra h4.
Posiadałem przez dwa lata w swoim Lanosie (hehe :-D)i musze powiedzieć że są one naprawde fajne. Dosyć sporo kilometrów pokonywałem codziennie i pomimo że mam powypalane lampy gdzie przy normalnej żarówce to ledwo sie światło przebija (tak wiem wymienię je) to przy żarówkach Philipsa Blue Vision ultra naprawdę te światło daje świetny efekt i serdecznie polecam koszt może duży bo około 30-40zł za sztukę ale są warte swojej ceny :-)

#17 MireczekW

MireczekW

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 11 styczeń 2016 - 16:46

NO wybór teraz mamy już bardzo duży. Dlatego też chyba zanim zdecydujemy się na jakieś konkretne żarówki warto trochę poczytać, bo z doświadczenia wiem że nie zawsze droższe znaczy lepsze. W tym artykule https://nocar.pl/blo...epne-na-rynku/ ciekawie opisują żarówki dostępne na rynku. Na pewno zawarte tam informacje Ci sie przydają. 

#18 alcybiades

alcybiades

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 26 styczeń 2016 - 12:17

Ale kupując droższe masz większe prawdopodobieństwo że podziałają dłużej. Na rynku mamy ogrom żarówek samochodowych i również dużo z nich to podróbki i trzeba uważać. Tutaj  http://www.czyoryginal.pl/ możnasprawdzić oryginalność.

#19 Challenger

Challenger

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 43 postów

Napisano 02 luty 2016 - 10:54

H7 jest dobrą lampą. Wystarczy do nocnej jazdy nawet na długi dystansach.

#20 yellowmarine

yellowmarine

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 17 luty 2016 - 13:00

jeśli kupi się żarówkę Osram, czyli znanego producenta nie sądzę by zniszczył klosz, czy tam odbłyśnik. Raczej potrafią tego dogokonać dziwne modyfikacje lamp domowymi sposobami.

Generalnie zniszczenie klosza jak to nazwałeś dzieje się albo przez kiepską jakość żarówki (czyli tani zamiennik, lub podróbka), lub przed dotknięcie żarówki palcami (wtedy może mała ilość tłuszczu zostać na żarówce, która z czasem się nagrzewa i osmala od środka reflektor).

To, co kolega wyżej wrzucił, to to strona Osram, marki, której ja używam, polecili mi w Warsztacie, a że inne rzeczy robią dobrze to się trzymam. Dlatego nawiązując dopierwotnego pytania - ja bym wziął Night Breaker, sam na nich jeżdżę + przeciwmgielne i jest różnica.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych