Skocz do zawartości

stukanie w oplu corsa 1.4

20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_stipig

Guest_stipig
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2011 - 20:09

witam,mam problem od jakiegoś miesiąca w mojej osie(oplu corsa) z pod maski słychać jakieś dziwne stukanie, co to może oznaczać?

#2 Guest_kenblock

Guest_kenblock
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2011 - 20:13

a kiedy to stukanie ma miejsce? podczas jazdy, podczas postoju czy jak? Może to problem z zawieszeniem?

#3 Guest_stipig

Guest_stipig
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2011 - 20:16

Stukanie słychać zarówno podczas jazdy jak i postoju bez znaczenia czy silnik jest zimny czy ciepły. Jest ono takie metaliczne. To problem z silnikiem zawieszeniem czy z czym?

#4 Guest_kenblock

Guest_kenblock
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2011 - 20:19

Skoro stukanie występuje zarówno na postoju jak i podczas jazdy to problem z zawieszeniem odpada. Może to problem z obluzowanym tłumikiem?

#5 Guest_Jericho

Guest_Jericho
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2011 - 20:26

Możliwe, że to popychacze zaworów tak stukają lub poduszki pod silnikiem dają takie stukanie? Nie pojawia się drżenie całego samochodu powyżej pewnej prędkości? Jeśli tak to stukanie może być winą poduszek pod silnikiem.

#6 Guest_stipig

Guest_stipig
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2011 - 20:30

Problem z tłumikem raczej odpada. Sprawa jest prosta, tłumik był cały wymieniany około 2 miesięcy temu. Co dalej może być? Miał ktoś kiedyś taki problem z oplem corsą?

#7 Guest_kenblock

Guest_kenblock
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2011 - 20:34

a może stukanie w Twoim oplu corsa to przepalone świece i silnik nie chodzi jak powinien? pracuje nierówno a co za tym idzie samochód się telepie i jakaś część ociera o inną i ot cała filozofia!

#8 Guest_stipig

Guest_stipig
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2011 - 20:36

Świece też odpadają, były wymieniane jakiś miesiąc temu. Są nowe, także nie powinno być z nimi problemu? Jakieś jeszcze pomysły?

#9 Guest_kenblock

Guest_kenblock
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2011 - 20:39

a może to stukanie to tak samo jak może być ciąża coś urojonego? Może wmówiłeś sobie że coś stuka i tak się też stało? Ja już nie mam pomysłów co to może być... Zmień auto unikniesz stukania ;D

#10 Guest_stipig

Guest_stipig
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2011 - 20:41

Tak urojone! w takim przypadku nie prosiłbym o pomoc! To stukanie doporowadzi mnie do szału albo załamania nerwowego! POMOCY! ponawiam pytanie, co może stukać w silniku w oplu corsa 1.4?

#11 Guest_obaMA

Guest_obaMA
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2011 - 20:44

Jak postawisz piwo to Ci powiem co stuka w Twoim Oplu corsa. Oczywiście żartuje! miałem ten sam problem, tylko że w oplu astra II wiesz co to może być? Niedokręcony zbiornik z płynem do spryskiwaczy ;)

#12 Guest_stipig

Guest_stipig
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2011 - 20:45

Znalazłem na innym formu też taką odpowiedź. Sprawdziłem, dokręciłem lecz to nie było przyczyną może masz jakaś inną propozycje jeszcze? Jak mi uda mi się to zniwelować to nawet i 5 piw Ci postawie ;D

#13 Guest_obaMA

Guest_obaMA
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2011 - 20:48

Co w oplu może stukać.... hm pięć piw to gra warta świeczki . WIEM!! Jeśli mówimy o oplu corsa to stukanie z pod maski może mieć swoją przycznę w czymś banalnym! Zabezpieczenie pod maską może zwyczajnie stukać! musisz owinąć ją taśmą izolacyjną to na pewno to!

#14 Guest_stipig

Guest_stipig
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2011 - 20:51

EUREKA!! Udało się! Drodzy posiadacze oplów! jeśli coś stuka wam pod maską to na pewno blokada maski!!(gdy podnosimy maskę blokujemy ją, to ta blokada) wystarczy owinąć ją taśmą i będzie dobrze!! DZIĘKUJE! stawiam piwko

#15 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2011 - 10:06

U mnie jest taka samam sytuacaj :( moja corsa b coś szwankuje :( stukanie pod maską już mnei dobija :( wymieniłam szklanki zrobiłam głowice świece i dalej to samo:(

#16 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2011 - 10:13

jeszcze mam takie pytanie do wypowiedzi wyżej czy te stukanie po podniesieniu maski dalej stukało? Bo tak sie zastanawialam z tym, że to stuka te zabezpieczeni czy to możliwe bo jak tak to super byłoby :)))

#17 Guest_szaman

Guest_szaman
  • Goście

Napisano 15 luty 2014 - 18:40

witamnie jestem specjalistą,piszę co sam doświadczyłem, na zimnym silniku potem nawet na ciepłym stukał mi wtryskiwacz benzyny, wymiana pomogła

#18 Robert250

Robert250

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 22 wrzesień 2014 - 16:37

W kwestii wtrysku polecam zajrzeć na www.wtryskiwacz.com to eksperci i regeneracji.

#19 Guest_Jola

Guest_Jola
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2017 - 21:59

Proszę o pomoc. Opel Corsa B. Zaraz po odpaleniu w silne mrozy podczas jazdy wyje coś pod maską. Wydaje mi się, że to po lewej stronie. Tak jakby to jakiś wentylator. Nie rozumie się na tym. Gdy lekko przyhamuje to ucisza się, gdy dodam gazu robi się to z powrotem

#20 tomek34h

tomek34h

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 112 postów

Napisano 29 wrzesień 2017 - 20:57

Trzeba udać się do mechanika, trudno zdiagnozować przez internet.

Najlepsze darmowe chwilówki online.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych