Skocz do zawartości

brzydki zapach w samochodzie!

34 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_stipig

Guest_stipig
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2011 - 00:47

borykam się z wielkim problemem otóż od tygodnia w moim samochodzie bardzo brzydko coś śmierdzi! nie mam pojęcia co to może być czy ma ktoś jakieś pomysły?

#2 Guest_obaMA

Guest_obaMA
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2011 - 00:49

Przyczyną brzydkiego zapachu w samochdzie może być po prostu pozostwienie w nim jakiegoś pokarmu który zaczął pleśnieć lub się rozkładać, czy to wchodzi w grę?

#3 Guest_stipig

Guest_stipig
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2011 - 00:51

Nie. Taka opcja zupełnie odpada, w moim aucie zawsze panuje porządke i czystość. Dodałbym że ładny zapach lecz od tygodnia nie da się w nim wytrzymać tak śmierdzi!

#4 Guest_kenblock

Guest_kenblock
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2011 - 00:54

Może w taki razie po zimie czas sprawdzić co w klime. Miałem podobny problem i czyszczenie klimatyzacji dało zadowalający efekt. Wszystko było cacy i nic nie śmiedziało ;0

#5 Guest_stipig

Guest_stipig
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2011 - 00:56

Klimatyzacja była przeglądana wraz z odwiedzeniem serwisu gdy auto przechodziło przegląd. W takim razie klimatyzacja też odpada. Jakieś inne propozycje?

#6 Guest_obaMA

Guest_obaMA
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2011 - 00:59

W takim razie jak nie klimatyzacja to zapewne filtr kabiny. To częsty powód tworzenie nieprzyjemnych zapachów w samochodzie. Wymień filtr i wszystko będzie po staremu. Pachnąco.

#7 Guest_stipig

Guest_stipig
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2011 - 01:03

w takim razie gdzie mogę wymienić filtr kabiny? ile kosztuje filtr kabiny?

#8 Guest_obaMA

Guest_obaMA
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2011 - 01:05

Filtr kabiny możesz wymienić sam. żadna filozofia kupujesz odpowiedni filtr szukasz gdzie jest umiejscowiony i wymieniasz jego środek czy też wkład ot cały ambaras.

#9 Guest_kenblock

Guest_kenblock
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2011 - 01:07

Ja wymianę wszystkich filtrów zawsze zlecam mechanikomi dzięki temu mam czyste ręce. Takich zmian powinni dokotywać profesjonaliści. Oto moje zdanie!

#10 Guest_obaMA

Guest_obaMA
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2011 - 01:10

drogi Kenie b zakładam że albo jesteś mechanikiem albo jesteś milionerem. Gdyby każdy kowalski jeździł z takimi problemami do mechanika to oni zarabialiby krocie. Naprawy które możemy wykonać sami warto zrobić na własną ręke. Wtedy nasz portfel stanie się znacznie grubszy.

#11 Guest_Alcman

Guest_Alcman
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2011 - 23:13

Nie no grubszy to się nie stanie, co najwyżej pozostanie tak samo chudy :PA może Ci sie mleko z kanki rozlało jak wracałeś rano na śniadanie z pobliskiego pastwiska? :DRozlane mleko w samochodzie, np. na tapicerkę lub w bagażniku, a zwłaszcza jak jest ciepło to niezły problem.Bardzo ciężko pozbyć się tego zapachu a zapewniam, że nie należy on do przyjemnych :P

#12 Guest_Dawid

Guest_Dawid
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2014 - 08:21

Najpierw postaraj się dowiedzieć, co było przyczyną brzydkiego zapachu w samochodzie. Jeśli to coś organicznego, to skutecznie pomoże na to ozonowanie, w Warszawie - airozone.pl 

#13 Pawello

Pawello

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 165 postów

Napisano 28 maj 2014 - 11:45

Zapach rozlanego na tapicerce RedBulla pobije wszystko! A i rozlane piwo - też dobrze śmierdzi w samochodzie. Trafiło mi się i jedno i drugie. 

#14 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 854 postów

Napisano 13 luty 2015 - 10:47

Ja wymianę wszystkich filtrów zawsze zlecam mechanikomi dzięki temu mam czyste ręce. Takich zmian powinni dokotywać profesjonaliści. Oto moje zdanie!

Od klimy, elektryki i ogrzewania postojowego nie znam lepszych.

#15 gerber

gerber

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 23 luty 2015 - 00:13

borykam się z wielkim problemem otóż od tygodnia w moim samochodzie bardzo brzydko coś śmierdzi! nie mam pojęcia co to może być czy ma ktoś jakieś pomysły?

Grzyby w klimatyzacji - oto powód brzydkiego zapachu. Wykonać w serwisie odgrzybianie + ozonowanie i będzie cacy.

#16 kliner

kliner

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 72 postów

Napisano 18 marzec 2015 - 14:24

Też wydaje mi się, że to przez klimatyzację.

#17 konmalki

konmalki

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 262 postów

Napisano 25 marzec 2015 - 11:13

To na pewno klimatyzacja. Najlepszym serwisem klimatyzacji, jaki zna, jest serwis pana Materli. Zerknijcie sobie. Wszystko będziecie mieć wyczyszczone i w końcu Wasz samochód będzie odpowiednio zabezpieczony przed grzybami czy pleśnią.

#18 gerber

gerber

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 31 marzec 2015 - 17:11

Już wyżej pisałem, to zagrzybiona klimatyzacja, a pozbyć się grzybów, bakterii i wirusów w układzie można najlepiej w serwisie klimy... Te pianki dostępne w sklepach są niewiele warte.

#19 Kasik86

Kasik86

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów

Napisano 01 czerwiec 2015 - 10:15

Jest kilka możlywch przyczyn. Pierwsza klima jeśli ją masz, lub ogólnie system grzewczy coś tam może być co smierdzi grzyb etc. Druga coś się zagnieździło w aucie np. robale, jakieś myszy, szczury, albo coś zdechło gdzieś, gdzie nie masz dostępu. Trzecie komuś coś się wylało i się nie przyznaje ;) Jeśli jednak zapach jest dla Ciebie dużym dyskomfortem zgłoś się do odpowiedniego serwisu np. http://www.auto-mobi...czny,97,pl.html , celem znalezienia usterki. Nie bagatelizuj tego, jeśli to grzyb, to jeżdżąć samochodem poważnie narażasz swoje zdrowie.

#20 StefaEmm

StefaEmm

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaRacibórz

Napisano 03 czerwiec 2015 - 14:56

jesłi to klima, to tak jak piszą przedmówcy -  tylko w serwisie odgrzybianie, jeśli coś innego to wymyj wnętrze wodą z ocetem a potem jakąś pianką do aut, powinno przejść

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy